Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkésőbb mikor alakulhat ki...

Legkésőbb mikor alakulhat ki egy újszülött, tisztán anyatejes babánál a hasfájás? Nálatok mikor kezdődött?

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Igény szerint szoptasd, akkor nem lesz ilyen gond.
2022. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmi köze nincs az igény szerint szoptatásnak a hasfájóssághoz... szoptathatod 5 percenként is, a laktáz enzim hiányt pl. nem fogja megoldani hamarabb.
2022. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az elején kizárólag anyatejes volt a fiam. A hasfájás olyan 4-6 hét körül alakult ki, ha jól emlékszem. Aztán 6 hetes kontroll után megjött a menstruációm egyből, és a tejem is apadni kezdett. Végül 3,5 hónapos koráig tudtam szoptatni, átálltunk a tápszerre, és kb 4-5 hónaposan "nőtte ki" a hasfájást.
2022. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy semmikor.

Az enyém egyáltalán nem volt hasfájós (3,5 éves koráig szopott-cicizett). Sőt az az érdekes, hogy büfiztetni sem kellett.

2022. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmikor, egyik gyerekem sem volt hasfájós
2022. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. 1 hónaposan kezdődött. Igény szerint szoptattam. Nagyon sokáig hasfájós volt, rengeteget pukizott, böfizett, aludni se tudott tőle sokszor. 7 -8 hónaposan múlt el, de ez szerintem extrém példa.
2022. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függött, hogy mit ettem. Ha brokkolit, nyers paprikát (NEM csipőset hanem pl. kaliforniai paprikát), vagy káposztát, akkor bizony nem aludtunk éjjel. Ha csak normálisan ettem, pl. egy sonkás szendvics paradicsommal, akkor soha nem volt hasfájós. Kb 1,5 éves koráig szopott (hozzátáplálás 6 hónapos korától, fokozatosan)
2022. nov. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor 3-4 hetesen kezdodott, brutalis volt. Este 8tol ejfelig vigasztalhatatlan, fajdalmas siras, amin semmi nem segitett (se cici, hurci, ringatas, biogaia cseppek, espumisan, bufizetetes, kolika tartas, semmi.) Aki nem elte at a kolikas hasfajast, nem tudja micsoda kin ez a babanak es anyanak is… egyutt sir a csalad, latod ahogy szenved a csecsemod, es azt erzed, ez nem normalis dolog, de nem tudsz segiteni, ugy erzed alkalmatlan vagy. Ekozben azt a tanacsot kapod, h ez normalis, es majd elmulik 3 honaposan… ez nem feltetlenul van igy.


Kb 2-2,5 honapos korara enyhult a dolog, egyre kevesebb orat sirt, volt nap amikor nem is sirt.

Ekkor egy masik problema jott, hiaba nyomott es erolkodott, a kaka nem jott ki, csak szelcsovel.


Ezt par het mulva deveny torna oldotta meg, ahol kiderult, h izomfeszesseg van a hasaban. 1 kezeles utan sikerult magatol kakilnia, 5-6 nap utan visszafeszult a pocak, ismet kezelni kellett, ez ment par honapig. A devenyestol azt is megtudtam, h rengeteg esetben segit a kolikas hasfajason is a kezeles. Barcsak elobb tudtam volna, barcsak mondta volna valaki, peldaul a gyerekorvos, vagy a vedono.

Lehet, h a kolikat nalunk az izomfeszesseg okozta, ami eloszor hasfajasban, utana szekleturitesi gondban jelentkezett.

2022. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem 3 hetestől 3 hónapos koráig volt hasfájós. A másik meg egyáltalán nem volt az.
2022. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hetesen kezdődött és 10 hetes korában múlt el. Kegyetlen volt látni, hogy szenvedett szegénykém.
2022. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!