Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak olyan nevek mint...

Miért vannak olyan nevek mint Havaska, Zöldike, Pintyőke, Őzike...ha ezeket a neveket mindig kifigurázzák és mindenki azt mondja inkább válasszanak mást helyette?

Figyelt kérdés

Érthető egyesek reakciója ezen furcsa nevek felé de valamiért csak engedélyezve lettek, hogy lehet adni női névnek. De mégis a legtöbben főleg ezen az oldalon minden "ilyen" névre egyből fújolnak és mondják "annyi sok szép név van amit lehetne választani ezeknél" "miért kell kiszúrni a gyerekkel".

Vannak még ehhez hasonló nevek:

Ezek közül melyiket tartanátok elfogadhatónak? (Tényleg érdekel.)

És mi az amit nagyon, egyáltalán nem.

Ajándék, Ajnácska, Áldáska, Angyalka, Arany, Balzsam, Barack, Barka, Baucisz, Bogárka, Búzavirág, Csaga, Ekaterina, Életke, Eperke, Fahéj, Fehérke, Füzér, Gesztenye, Gyopárka, Havaska, Hófehérke, Hunorka, Kandida, Korall, Küllikki, Maminti, Mátka, Őzike, Pintyőke, Psziché, Remény, Tavaszka, Tűzvirág, Ünige, Vanília, Zöldike, Áfonya, Ánizs, Arany, Aranyka, Aranyos, Árvácska, Banánvirág, Bársonyka, Búzavirág, Cinderella, Ciklámen, Csendike, Csillagvirág, Csobánka, Csuda, Délibáb, Dió, Egres, Écska, Ékes, Eperke, Fahéj, Fehér, Fehéra, Fehérke, Fehére, Frangipáni, Fürtike, Füzér, Füzike, Galamb, Gyémánt, Gyopár, Gyopárka, Gyöngyvirág, Havaska, Hófehérke, Hóvirág, Hortenzia, Ingeborg, Ividő, Jávorka, Jádránka, Kisó, Latinka, Küllikki, Kunigunda, Lavínia, Lecsi, Létó, Levendula, Mandula, Maminti, Málna, Mályva, Majoranna, Manyi, Marióra, Menta, Melodi, Margitvirág, Mici, Mézi, Mikolt, Milágrosz, Mirázs, Mogyoró, Napsugár, Napvirág, Nikodémia, Örsi, Örsike, Őzike, Őszike, Pálma, Psziché, Rézi, Remény, Reményke, Rúna, Sugár, Sugárka, Szamóca, Sáfrány, Szeder, Szegfű, Színes, Szirén, Szirom, Szerénke, Szerkő, Szépa, Szépe, Szivárvány, Tulipán, Tündér, Tűzvirág, Üdvöske, Vadvirág, Zalánka, Zenkő, Zseni, Zöldike.

Néha olyan érzésem van mintha a legtöbb nem névnek hatna.



2022. dec. 30. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert ez emberek nem egyformák és vannak olyanok, akiknek tetszenek ezek a nevek. Ha neked nem tetszik, nem kell adni, ez iylem egyszerű
2022. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Barka, Ekaterina, Hortenzia, Ingeborg, Lavínia, Levendula, Málna, Menta, Pálma

Ezeket tartom félig-meddig elfogadhatónak. Az Ekaterina, Ingeborg és Lavínia külföldön egyáltalán nem szokatlan nevek, gondolom ezért nem hatnak olyan furcsának, de azért egy teljesen magyar származású gyereknél felkapnám rájuk a fejemet. A többi, amit felsoroltam pedig valamiféle növénynévből ered, és olyan szörnyűnek sem tartom a hangzásukat (mármint a Cinderellához és hasonlókhoz képest). De attól még mindegyik a "ha fizetnének sem..." kategóriába esik.

2022. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valakinek akkor legálisan lehet Gyöngy Füzér a neve? 😭
2022. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Zseni borzasztó úristen.
2022. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4!


[link]



Várnai Zseni:

Úgy megnőttél, szinte félek


Amikor még piciny voltál,

olyan nagyon enyém voltál,

engem ettél, engem ittál,

rám nevettél, nekem ríttál.


Mikor később nagyobb lettél,

mindig messzebb, messzebb mentél,

először csak a kiskertbe,

aztán a nagy-idegenbe.


Ha itt vagy is, csak elnézel,

akkor is nem engem érzel,

nem anyádat, nem apádat,

valami más csillagtájat.


Úgy megnőttél szinte félek,

már a válladig sem érek,

alig-alig hihetem már,

hogy ölbéli bubám voltál.


Én voltam-e óriási,

vagy Te lehettél parányi?

Sosem voltál nehéz nékem,

nem éreztem gyöngeségem.


Melletted most kicsiny lettem,

ágaskodik hát a lelkem,

nőni akar, hogy elérjen,

homlokodig, hogy felérjen.


Húzol engem Te fölfelé,

mint a napfény maga felé

fát, virágot, lombos ágat -

fölemeled az anyádat. ♥️

2022. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a neveknek kb 60% a olyan rosszul hatna a gyerekre sztem..

Szia Psziché vagyok,még én is kinevetrk.sok nevet nem.hogy a gyerekek

2022. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik botrányos. Viszont bevehetnének az engedélyezettek közé néhány értelmeset is egy projekt keretében, hogy legalább legyen miből választani. Komolyan, az utónévlista 80%-a teljesen kuka.
2022. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azália,Berill,Boróka,Dália,Hortenzia,Írisz,Mályva,Margitvirág,Mézi,

Rézi,Sugárka,Melodi,Dézi-ezek még elfogadhatók szerintem.

2022. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
1-Félreérted, nekem pont hogy tetszik a legtöbb :D de azért furán hat sima névnek.
2022. dec. 30. 22:28
 10/10 A kérdező kommentje:
3-Simán lehet hisz engedélyezett nevek :,)
2022. dec. 30. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!