Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki gyereke maradt így le...

Valaki gyereke maradt így le a mozgásfejlődésben? Mi lett később?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos. Amit tud: nyitott tenyérrel hasal és nagyon magasra kinyomja magát és hátról hasra fordul, inkább jobbra. 3 hónapos kora óta hordjunk Dévényi tornára orvosi javaslatra. Nagyon le volt tapadva a nyaki és hát izma. Azóta is járunk tornára, de már aggódom, mert ahogy fentebb írtam, ennyit csinál mást sem. A Dévényi és a gyerekorvos meg csak azt hajtja nem kell még mást csinálni. Nem értek hozzá, de ennyi idős babák a környezetemben pl már ülnek… annyit mondott a Dévényis, eszembe se jusson ültetni még.
2022. dec. 30. 17:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ó, basszus! Nem néztem. Te vagy a minden kérdésnél kötözködő válaszoló!🤦🏽‍♀️Itt egyedül én írtam tapasztalatot, csak szólok.(#4)

Neked csak a szád jár a semmiről.

Ugyanitt olvasás korrepetálás olcsón 😉

2022. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk 13 hónaposan kezdett kúszni, azt is csak féloldalasan. Ugyanígy letapadt izmok miatt. 3 hós korától jártunk Dévényre, volt hogy heti kétszer. Végül a TSMT hozta meg az áttörést 16 hónaposan. 3 kezelés után mászni kezdett, majd felállt, lépegetett. Sajnálom, hogy nem mentünk hamarabb. Már 7 éves, soha nem lesz egy élsportoló, nem olyan alkat, de teljesen rendben van a mozgása.
2022. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
TSMT nem csak 1 éves kor után lehet? Nekem gyerekorvos mondta ezt.
2022. dec. 31. 20:48
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha olvasod még kérdező, leírnád mi van azóta? Hasonló helyzetben vagyunk sajnos.
2023. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen, készültem egyébként is írni, nagyon dühítő ami velünk történt! Másnak hátha segítség, hogy ne járjon így.
2023. jún. 7. 22:59
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi történt?
2023. jún. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok.
2023. jún. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Januárban mikor betöltötte a 9 hónapot, folyton említettem a dévényesnek, hogy én aggódom. (Gyerekorvos, védőnő sz-rt a fejünkre) A dévényes azt mondta, most már heti 3 alkalom kellene. Mivel 10 ezer/alkalom volt, mi ezt nem engedhettük meg magunknak. Így is előfordult, hogy kölcsönkért pénzből tudtunk heti 1x menni hozzá. Február végén 10 hónaposan elkezdett kúszni, amit akkor még nem tudtam, teljesen rosszul és szabálytalanul. Kúszás előtt néha már ,,hintázott,, négykézlábra ereszkedett és előre hátra hintázott kicsit. 11 hónapos lett március végén és akkor azt mondtam elég, és elviszem fejlődésneurológushoz. (Védőnő/gyerekorvos továbbra is vállat vont, de a dévényes hölgy gyanús lett, mikor mondtam neki, hogy ne vicceljen már 11 hónapos és kúszik, ez nem normális, de csak azt hajtotta heti 3-4 alkalom kellene nála. Elvittem magánban és ott dobtam egy hátast, mikor mondta a fejlődés neurológus, hogy olyan szinten kötött a vállöve, hogy ezért nem tud ülni és mászni. Mikor ültette, mutatta, hogy nézzem meg, ki sem támaszt, mert húzza vissza a válla, mind a két kezét. TSMT tornát javasolt sűrgősen. (Nagyon meglepődött, hogy a dévénnyel eddig jutottunk). Én akkor elkértem a dévényes hölgytől, hogy mit állapított meg kisfiamon - nem mondtam neki egyáltalán, hogy jártunk fejlődésneurológusnál - de utólag visszagondolva biztos kapcsolt, mert lemondtam a következő időpontunk és kértem valamit írásban a kisfiúról. Hát küldött, két szót: izomtónus zavar. Válasz nélkül hagytam a dolgot, egyrészről éjjel nappal sírtam és nem volt erőm oda vissza üzenetgetni vele, másrészről itt már rájöttem, hogy neki tök jó volt a heti 10 ezer és kihasználta azt, hogy én nem értek hozzá, a védőnő/gyerekorvos meg érdektelen. Én marha még panaszkodtam is rájuk neki. Hozzáteszem, fent van a dévény oldalán, mint dsmg-szakgyógytornász. Pont 1 éves lett kisfiam április végén, mikor el tudtuk kezdeni a TSMT tornát. 2 hét eltelt, semmi változás, és akkor vissza kellett mennünk. Heti 6 napot írt elő a hölgy, hogy csináljuk és nagyon intenzív sok feladatot. Újabb két hét eltelt, mikor már betöltötte a 13 hónapot és akkor ült ki. Magától térdre ereszkedett, mászó pozícióba és felült. Alig akartam elhinni, majd rá másfél hétre elkezdett mászni. Most június végén lesz 14 hónapos. Friss még a mászás, de már felkapaszkodik rajtunk a nadrágunkban vagy a kanapén és kicsit áll. Itt tartunk most, lassan 14 hónaposan, heti 6 TSMT tornával. Egyszerűen, mi az apjával annyira kikészültünk, hogy azt nem tudom elmondani. Az anyagi részéről nem is beszélve, de ami a legjobban bánt és nem tudok rajta túllépni, ezt a rohadt dévényi tornát végig üvöltötte, végig ordította nyúlt mindig felém, én meg hordtam, mert mondom segít neki. Sírni tudnék most is. El sem tudom képzelni milyen sérülés lett benne, mármint a kis lelkében, személyiségében.
2023. jún. 11. 20:40
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Amiatt ne aggódj szerintem, hogy traumatizálódott. Mi is vittük pár alkalommal a lányom Dévényeshez, neki segített a lemaradásban, tulajdonképpen pár alkalom után ő mindent behozott. Sírás viszont ott is volt, még mindig látom a szemeim előtt, óhh....


Nagyon okos, ügyes 3 éves kislány már, tele szeretettel, látszólag nincs nyoma ennek, jó a kapcsolatunk is.

2023. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bízom benne.
2023. jún. 14. 21:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!