Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérdésemért sokan megköveztek...

Kérdésemért sokan megköveztek majd, de mégis felteszem, mert név nélkül könnyebb, és mert szégyellem is magam miatta. Folyton aggódok, nem e autista a gyerekem.. annyira félek. Ezek lehetnek autista jelek?

Figyelt kérdés

A tenyerét nyitogatja.

Nem mindig akar rám/ránk nézni. Viszont ha ránk néz, akkor hosszasan a szemünkbe néz és mosolyog is mellé.

DE egyébként ő komoly baba.

A keze remeg, vagy nem is remegés ez hanem koordinálatlanul mozog, mintha zenekart vezényelne, pedig már 7 hónapos, nem tudom szebben megfogalmazni, hogy érthető is legyen.

Kérlek benneteket ne ítéljetek el. Nem vagyok rossz anya, és rossz ember se. De tény hogy saját magam teszem tönkre a rengeteg aggódással. Nyilván azt szeretném mint mindenki hogy teljesen egészséges legyen. És ez a mai világ nem az én fajt embernek való. Minden negatív hallatán össze rezzen a gyomrom. De úgy érzem tudnom kell a dolgokat. Tény, hogy utána olvasok, itt is olvasgattam sokat. De mégis az én “panaszomra” tudtok mondani valamit? Már ha érthető a panaszom. Az a lényeg hogy a kezével nem stabil mozgásokat végez, tenyerét nyitogassa és nem mindig akar a szemünkbe nézni.

Ezt leszámítva minden rendben. Szerintem. Komoly baba, de nekem és a páromnak is elég “méregzsák” arcunk van. Ennek ellenére, boldog baba. Aki találkozik vele mindenki el van szállva, hogy nagyon értelmes. Lehet csak velem van baj. Bár velem lenne, és ővele ne. Köszönöm ha el olvastad. És őszintén megértem ha ki akadsz rám. De valahol remélem meg is értesz.



máj. 21. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el meg semmi de kérlek a saját és a gyereked érdekében keress egy pszichológust magadnak. Ezzel foglalkozni kell, hogy miért félsz ennyire.
máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichologushoz/pszichiáterhez.
máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítéllek el, de kérj segítséget. Nem normális ahogy ezen pörögsz. Egy egészséges félelem normális szerintem, de túltolni nem kell.

Az én fiam is 7 hónapos és a lábával dobbantgat és ezen nevet. Ettől nem hiszem, hogy autista. Ilyen korban nem véletlenül nem diagnosztizálnak autira, mert nem lehet.

máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A héten kell mennem pszichiáterhez. Azt mondták kapok valami orvosságot. Illetve ismerős ajánlotta, hogy talán ez lesz a legokosabb. De nem tudom, remélem tud segíteni. Köszönöm a válaszaitokat.
máj. 21. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
A koordinálatlan kézmozgásokra mit mond a gyerekorvos?
máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Nekem is ezt mondták 9 éve, aztán mikor kiderült mi a gond, letiltották a kérdésem, nagyon sokmindenen mentünk át.


Annakidején azt kellett volna tudnom, hogy nem csak az autizmus van, mint másság, és a szakemberek különbözően, nem megbízhatóan vélekednek a kicsit problémás nem tipikus gyerekekről. A te gyereked is biztosan fura és jól érzed, de hogy ez a furaság mi, ezt pszichiáter sem fogja neked tudni megmondani, azt meg pláne nem, hogy ebből milyen nehézségei maradnak és mi okoz majd gondot a későbbiekben. Az viszont fix, hogy a gyereked ENYHÉN ÉRINTETT, bármilyen baja is van, és mivel csendes, komoly, nyugodt típus, ezért bölcsiben, oviban, suliban nem lesz vele gondod soha, és a habitusa nem fog soha megváltozni jelentősen.


Nem tudnak rajta semmiben javítani, változtatni, nem maradsz le semmiről, és azt sem tudják neked pontosan meghatározni, se most, se később, hogy ilyen enyhe jelekkel biztosan mi a problémája.


NEM VAGY BETEG, amiért észrevettél valamit és aggódsz miatta, ez azt jelenti, hogy figyelsz rá és értelmes vagy. Mindenkit leszólnak, aki aggódik a gyerekéért, pedig a legtöbben nem teszik, mert nincs is gond.. aztán később vonogatják a vállukat, hogy nekik nem tűnt fel, de hogy is tűnne, ha csak te vagy vele 24 órában?


Hagyd a pszichiátert, rendben vagy, a gyerekednek bármi okozza a másságát nem fog elmúlni, de súlyos sosem lesz(hacsak nem lány), maradni sem biztos, hogy marad ez, az viszont tuti, hogy nem fog neki semmilyen komolyabb gondot okozni. A hisztis, pörgős, hangos, erőszakos gyerekek szívják meg az életben, a többi(értelmesnek látszó) gyerekkel mindig tudnak mit kezdeni és boldog, kiegyensúlyozott életük lesz:)


Ne hallgass ezekre.. annyit tehetsz, hogy elviszed neurológushoz, hallásvizsgálatra, a pszichiátert kerüld, mert nem műszerekkel mér, hanem random ember random háttérrel találgat, hogy mi a legvalószínűbb..


Vagy semmi, vagy minimális kellemetlenségetek lesz csak, ha súlyos vagy nagyon problémás lenne, ennél többet vennél észre. Örülj, hogy "csak" ennyi a gond, vegyél egy anya, taníts engem könyvet és játsszatok sokat a babával, ennél többre nincs szüksége. Kicsit később sportoljon, lehetőleg atlétikát, ahhoz kell a legtöbb testismeret, hajlékonyság, komolyság:)

máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

6. A kérdező gyerekével semmi gond, egy 7 hónapos ilyen, anyuka meg hipochonder, de legalább is mániákus rettegő.


Értem én, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is - ha már a te gyereked beteg, legyen másé is. Biztosan vágysz sorstársakra vagy nemtom, de ne sózd butaságokkal a kérdező agyát, sokat ártasz vele.

máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Már megint, kezdem azthinni hogy ugyanaz az anyuka írja ki ezeket at autista kérdéseket két naponta.
máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélni akarlak, csak a kérdésedre válaszolok. Szerintem veled van a baj. A gyermeked mindössze 7 hónapos, ez nem betegség, és ki fogja nőni. :) Veled sem az a baj, hogy aggódsz, hanem hogy túltolod az aggódást. Annyira, hogy az káros a mentális egészségedre, és ha a gyerekre kivetül, káros lehet rá is.
máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Mindenkinek. Valamennyire megnyugodtam. ☺️ köszönöm.

6# én értem amit írtál! Nekem jól esnek a te szavaid is, mert szépen fogalmaztad meg! Neked is köszönöm. 🙂

máj. 23. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!