Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire jelent bajt ha egy 6...

Mennyire jelent bajt ha egy 6 hónapos baba feláll? Valahol azt olvastam hogy hypotonia okozza, de nem vagyok benne biztos.

Figyelt kérdés

Szóval adott egy könnyű súlyú lány baba. Fel eves korára pont megduplázta a sulyat, tehát 7 kg.

4 honaposan fordult, de már elötte 4kézláb kutyázott. Jelenleg minden irányba forog, négykézláb, szabályosan mászik úgy egy hónapja. 1-2 hete kezdte a kiülést. Már az is megy. Jelenleg 6 hónapos múlt 10 nappal és napok óta mindenhol áll..

Szépen fog, szájába vesz. Nyúlkál, hason, háton, állva. Csak nem gagyog túl sokat, de az most annyira nem is érdekel, tudom hogy egyszerre egy területen ekkora fejlődés az hatalmas munka az idegrendszernek. Csak épp nem tudom nem jelent-e valami bajt. Nincs járókája, magától állt fel, rajtunk, bútorokba kapaszkodva. Az ágyat is szinte az utolsó pillanatban tettük le.

Van egy nagyobb gyermekem is. Ő is gyors volt. Na de nem ennyire.


máj. 21. 15:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A nagyobbik gyerekem 7 honaposan mászott és 8 hónaposan ült, állt fel. Ahhoz képest ez kicsit gyors. Nem?
máj. 21. 15:46
 2/18 babyboom567 ***** válasza:
91%
7 hónaposan állt fel a gyerekem, és még ez is nagyon gyors volt.Lehet a védőnőt meg kellene kérdezned,bár nem hiszem hogy tudsz tenni bármit.
máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A védőnő szegény sz..rt se ér, hogy finoman fogalmazzak. Szerinte az is tök jó volt hogy 4 hónaposan négykézlábra állt. Pedig én màr akkor is nagyokat néztem. Mondjuk természetesen nem itt várom a megoldást csak gondoltam kérdezek, hátha valaki tud valamit mondani. Amúgy egyik barátnőm kisfia volt sok évvel ezelőtt hasonló. Nem lett aemmi baja de szerintwm is ez már extrém kategória. Nyilcán jobb mintha csak feküdne, de abba se vagyok biztos hogy ez így rendben van.
máj. 21. 15:54
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
7 hónaposan álltam fel, 9 hónaposan már szaladtam szabályosan. Nincs bajom, bár fáj a derekam gyermekkorom óta 🤣 nem tudom attól e. Amúgy mit kéne csinálni vele? Nem lehet leultetni, esetleg vidd el nézzek meg a gerincét. Ha a védőnő nem ér semmit, akkor a háziorvoshoz.
máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Fejlődésneurológus.
máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a háziorvos sajnos még kevésbé ér valamit. Őt alig látja a gyereket, minden második oltást más ad be. Állandóan szabadságon van. Most ezzel a fejlődésneurológussal jól megijedtem. Ekkora lehet a baj a tul gyors mozgásfejlődéssel? Azt tudja valaki mi okozhatja vagy mit okozhat a jövőben?
máj. 21. 16:12
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Én amúgy azt gondolom, lehet is gond, meg nem is. Ez majd később kiderül van e a háttérben valami ami miatt ennyire gyors extrémen. Szerintem orvos nem fog tudni ezzel most még mit kezdeni, bár nem tudom, meg lehet kérdezni azért. Most hiába írja 10 emberből 6, hogy ő is így volt és nem lett gond később, ha 4-nek meg mondjuk lett.
máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Értem. Hàt nehéz ezt így az a baj. Mert anno emlékszem a nagyobbik lányomat elvittem egyszer dévényre mivel nem kúszott és már 4kézláb hintázott. Ott azt mondta az egyik tök elismert dévényes, hogy rendben van. Ügyes.

Most a kicsi meg..mit csinálnak vele? Ha amugy mászik..nem áll meg csak játszani, meg ül, áll, pakol. Mit tudnak vele egyáltalán kezdeni?

Most amúgy a kicsi sem kúszott, egyből mászik de azt teljesen szabályosan. Hát nem vagyok nyugodt. Majd rákérdezek azért.

máj. 21. 16:19
 9/18 A kérdező kommentje:

Amúgy milyen bajok lehetnek ebből?

Pl a nagylanyom teljesen időben beszelt, minden rendben. Talán kicsit szenzoros. Pl új ételeket nem fogad el pici kora óta, ezzel a mai napig van küzdelem de nagyon aranyos, okos gyermek. A kakilást is megszenvedtük, alig tudott leszokbi a pelenkáról, a kaki miatt, de alapvetően más baj nincs. Ha csak nem annyi hogy 3,5 éves kora óra nem alszik délután. 😕

De ezek ellenére nagyon okos, sokat dícsérik az ovodában is.

máj. 21. 16:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok írásért csak még az jutott eszemble, hogy ami zavaró mindennek ellenére az az hogy kézben mai napig nyeklik-nyaklik néha szegény és ez picit fura. Ezért is félek, hogy gyenge izomzat lehet? De akkor hogyan tudja mégis a dolgokat?
máj. 21. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!