Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni kapcsolatok?!

Szülés utáni kapcsolatok?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben nagyon sok emberrel vettem körül magam, aztán ahogy telt az idő inkább úgy voltam, hogy legyenek körülöttem kevesen, de azok igaz barátok. Na most mióta szültem, azóta eltűntek ezek az emberek, én kerestem őket többször, az elején még ment, hogy találkoztunk, de nyilván nem lehet már ugyanolyan programokat csinálni. Szeretném ha a fiam is azt látná, hogy társaságban vagyunk, ahogy amúgy előtte valóban voltunk is. Családban és barátok között nincs egyáltalán baba.

Járunk babauszira, baba mama tornára, nyitok is mások felé, de senki sem igazán közvetlen,

meg vannak akik elég savanyúak. Tudom, én is néha baromi fáradt vagyok, de mivel emberekkel dolgoztam előtte és sose voltam egy antiszoc, jó lenne hasonló "sorstársakkal" kommunikálni.


Félre ne értsetek, szuper férjem és családom van, de hiányzik egy barátnővel beszélgetni, közösen menjen nyaralni a családunk vagy enni vagy bármi.


Nem szeretnék rosszindulatú hozzászólókat, arra lennék kíváncsi, hogy valaki volt e így és ez ha változott, mitől változott.


Előre is köszönöm a NORMÁLIS hozzászólásokat.


2022. dec. 30. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Valaki volt-e így? Hát... Szerintem üdv a klubban 😂

Annyian szenvedünk ettől, hogy ha ténylegesen alapítanánk egy egyesületet, akkor talán meg is szűnne a problémánk :D

2022. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

akkor rosszul gondoltad, rossz az emberismereted, mégsem voltak “igaz barátok”.

szerintem felnőtt fejjel, családos emberként ezt el kell engedni. kinek van a hétköznapok taposómalma mellett a másik lelkével is foglalkozni, mikor a sajátjára sincs ideje?


én a helyedben a rokonokkal fűzném szorosabbra a kapcsolatot és ne annyi legyen a motivációd és egyáltalán a személyiséged hogy kisgyerekes anya vagy. mert ez és a gyereked kb. senkit sem érdekel.

2022. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én tökre megértelek. 2 éves a gyerekem és még nem változott. A legjobb barátnőmnek már nagyobbak a gyerekei, ő már könnyebben jár el otthonról...csak sajnos nem velem hanem egy másik barátnőjével, aki állandóan lepasszolja mamához a gyerekét napokra és akkor mehet a buli meg a csapatás. Mire odajutnék, hogy én is itthon tudnám hagyni a 2 évesemet a férjemmel, addigra meg a barátnőm férje besokall attól, hogy az asszony állandóan úton van és akkor már nincs mersze újból rásózni az emberre a gyerekeket. Ilyen random iszogatásokra, összejövetelekre meg nem hívnak, mert úgyis tudják, jogy csak úgy 10 perc alatt nem tudok csapot-papot itt hagyni. Hát ez van sajnos 🫡
2022. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
1essel egyet értek :D
2022. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos a megoldást nem tudom. Én recepción dolgoztam, szóval ahhoz képest a 4 fal halál. Mi nem járunk ilyen baba-mama programokra sem, inkább játszótér,séta,rokonok. Azt én is hiányolom, hogy legyenek kapcsolatok, talán egy anyuka van is, de vele is inkább a gyerekekről van szó, én ezért is kerülöm ezeket a programokat. Így, hogy egész nap gyerekkel vagyok totál egyedül, így nincs is kedvem több hasonló programhoz és beszélgetéshez. Sokszor megfordult a fejemben, hogy gyerekemnek vajon milyen lehet, ha nem éri annyi “gyerekes,babás” inger, de szerintem 0-3 évesen, amíg nincs ovi, addig neki anya-apa stb. a középpont, a minden és más társaságára nem úgy vágyik mint ahogy én gondolom. Így is ölbaba(pedig 2 éves lesz), el sem tudom képzelni mit csinàlna egy bölcsiben, ezért is oviig maradok vele itthon. Ettől függetlenül érheti inger, kirándulás,àllatkert,boltozás, horgászat,1-1 napos kiruccanás stb.


Ha pedig kimondottan beszélgetni szeretnél mással és pont nem a babàkróp/gyerekekről, akkor lehet nem ezeken a programokon kellene keresgélni. Szerintem sokan szülés után kicsit bezárkóznak, teljesen más az életvitel, nehéz feldolgozni, ha valaki átzökken A-ból B-be, mint ahogy nekem is. De ne keseredj el, előbb-utóbb lesznek barátok, lehet főként akkor amikor már visszamész dolgozni, de azon meg ne aggódj, hogy a gyerek mit lát. Ő még nem így gondolkodok(Persze okosak), de neki a szocializálódás rendes értelmi szinten tényleg az óvodában kezdődik. 3 éves kortól kezdenek el nagyjából együtt is játszani.

2022. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan eu...

Konkrétan 4 éve vagyok itthon. Mindenki eltűnt körülöttem.

Próbálkozok új emberekkel, de hagyjuk.

2022. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na király egyes én is egyetértek, nem szeretnél egy csoportot alapítani? Megszűnne úgy is a problémánk ezzel, akkor hajrá. :D Várom a csoport nevét és szerintem gyorsan csatlakoznánk is páran.


Hármas, köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalatodat. Tökre ez van sajnos, hogy előtte sem tudták megérteni akik pl. még nem dolgoztak, vagy nem sportoltak semmit, hogy miért nem vagyok egy spontán ember aki két perc alatt ott terem egy közös kajáláson. Őket már akkor elengedtem, de most aztán gyerek mellett aki kedidg voltak és úgy gondoltam megy oda vissza a kompromisszum stb. teljesen eltűnt.

2022. dec. 30. 21:04
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Azért ha te keresel valakit és nem.reagál vagy sose ér rá akkor nem is akar..olyan nincs hogy sose ér rá..

Elkell engedni lesz más jobb esetben

2022. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

1esnek igaza van!


Már család előtt se volt nagy baráti köröm de abból is 1 barátnőm maradt meg, de ő is úgy, hogy az ország másik felére költözött így max messengeren írunk egymásnak.

Időközbe vidékre költöztünk, úgyhogy 0 ismerettség plusz akkor lettem terhes.

Akkor tudtam elkezdeni ismerkedni amikor kb 9hónapos volt a gyerek és ki tudtam vinni a játszira, nem nagy beszélgetések voltak de sokat jelentett már az is ha ketten hozzámszóltak. A védőnőnél is próbáltam beszélgetésbe elegyedni, most tartok ott (2éves lesz a fiam), hogy 3 anyukával tartom a kapcsolatot, ebből 2 már egész közelinek mondható.

2022. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Anno mellőlem is eltűntek a régi barátok. Akkor lett könnyebb amikor az oviban összebaratkoztam valakivel akivel jól megértettük egymást. Most már nagyok a gyerekek, szerencsére újra lett társaságom, sokat járunk el a férjemmel is. De a kisgyerekes élet piszok magányos tud lenni.
2022. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!