Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lego? Kirakos? Játék baba?

Lego? Kirakos? Játék baba?

Figyelt kérdés
Fontos egy kislánynak legoval játszani? 1éves múlt nem rég nem tudom, hogyha nem legózna akkora nagy baj lenne? Én se legóztam gyerekként. Kirakós és babázni mikor érdemes ezeket venni neki?
2023. jan. 1. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelező elem, de a baba sem. Viszont ha megtetszik neki az oviban, légy oly jó és add meg neki!
2023. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

1 éves gyereknek meg nem való a Lego, esetleg a Duplo de azzal se nagyon kezd meg semmit.

Az én lányom 4 évesen kezdett érdeklődni a Lego iránt akkor kapott egy kicsi szettet, mivel tetszett neki azóta többet is kapott.

Szerintem az a lényeg hogy érdekli e,ha nem érdekli nem kell legora költeni

2023. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem konkrétan a Lego, hanem maga az építős játék jót tesz a fejlődésének.
2023. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 évesen kapott először Lego Duplot, mai napig szereti. Az öccse már 1 évesen játszott vele, ő is nagyon szereti. Másfél éves kortól ajánlott. Megvan nélküle is, de általában sok gyerek szereti és fejlesztő. A bölcsődében is sokat játszanak vele a gyerekek. Babát a lányom még egy éves kora előtt kapott, de inkább csak olyan másfél éves korban kezdte érdekelni, de igazából óvodás lett, mikor tologatta babakocsiban, öltöztette stb. Nem tudom milyen kirakósra gondolsz, puzzle inkább csak 2 éves kortól való.
2023. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1# természetesen megvenném neki nem erről van szó! Pont ezért kérdezem, hogyha a lego fejleszti mindenképp veszek de ha másba is elsajátítja azt a fejlesztést akkor gond e ha a lego kimarad.
2023. jan. 1. 10:29
 6/18 anonim ***** válasza:
13%
Igazából a sima építőkocka jobban fejleszti, mert precízebbnek kell lenni, hisz nincsenek összetartó elemek.
2023. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

A lego nem fiús játék. Nincs nemhez, korhoz kötve. Nagyon sokoldalúan felhasználható, fejleszti a kreativitást, a térlátást, a finommotorikát, lehet vele szerepjátékokat játszani, színeket tanulni, gyakorlatilag bármit lehet belőle építeni. Egy évesnek nyilván ne a klasszikus legót kell venni, de az építőkocka, az építés nagyon is fontos az ő korában.

A kirakó is szuper dolog, vannak egy éveseknek is egyszerűbb fajták, ahol 2-4 darabot kell összeilleszteni.

Babát is vehetsz neki bármikor. Az én lányom az első szülinapjára kapott egy rongybabát. Ha előkerül, tanítom rajta a testrészeket, színeket, ölelgeti, nézegeti, rágja.

2023. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

1 évesnek csúsztathatod még a duplo ötletét. 2-3 évesen talán jobban elvannak már vele. Nekem van fiam is és lányom is, mindketten szerettek mindig a duplot. Lányomnak is van külön készlete, 5 éves, sokszor előveszi.

A fiamnak - tudom ez számodra nem lényeges - de a legkedvencebb időtöltése. Eleinte kisebb tornyok, már most nagy építmények. Hiába a sok Lego, a duplotól sem tud elszakadni 7 évesen. De mint irtam, a lányom is szereti nagyon. Ő egyébként nagy puzzle kedvelő, ha már ez is szóbakerült :) 1,5 évesen kapta az elsőt, volt benne 2, 6 és 8 darabos, ügyesen rakosgatta. 100 darabosokat rakja 5 évesen, bár ezzel elvan egy ideig, de van türelme hozzá.


1 évesnek puzzle felesleges még, duplo ia halasztható de én egyiktől sem fosztanám meg őket hosszú távon. Előre nem lehetünk benne biztosak mit szeretnek majd igazán, évekig.


A kislányom egyébként keveset babázik, pedig van drága interaktív babája is. Babakocsiban tologatta egy ideig, de ritkán van nála.

2023. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
A kisgyerekeket konkrétan minden fejleszti. Egy darab kavics is. Meg se gondolnád hogy akár csak a hinta, baba, Lego mennyi mindent fejleszt. Minden játékon rajta van mikortól ajánlott. 1 évesen puzzle még nem igen fog neki menni, de építő játék jó ha van. A baba sem árt. De nem is értem miért nem akarsz legot venni. Mo a kifogásod ellene?
2023. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Mi másfél évesen vettünk duplot, nagyon szerette, rengeteget játszott vele. Most 3 éves lesz, és sajnos szinte egyáltalán nem érdekli, kéthetente egyszer előkerül.


Mi már elkezdtünk kicsi Legozni, az sokkal jobban tetszik neki, karácsonyra is kapott sok készletet, és ezzel én is nagyon jókat játszom. Imádom, nagyon jó kreatív dolgokat lehet vele csinálni.


Baba az mehet már ilyenkor. A lányomnak van vagy 5 (egyet vettem csak én), de ő inkább a plüss cicával és plüss sárkánnyal játszik, azokat tologatja a babakocsiban meg itatja cumisüveggel :D


Kirakós 9 darabos már megy neki, de ami tényleg jó a 4-6 darabos, össze tudja rakni egyedül. Nagyobbat is lehet, csak ott aktívan kell segíteni.


Tehát, egy évesen: lego duplot vehetsz, de egyelőre még nem fontos szerintem... Majd másfél körül. Baba simán mehet, cumisüveggel, bilivel, stb.

Kirakós is ráér még két éves koráig szerintem.

2023. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!