Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lego? Kirakos? Játék baba?

Lego? Kirakos? Játék baba?

Figyelt kérdés
Fontos egy kislánynak legoval játszani? 1éves múlt nem rég nem tudom, hogyha nem legózna akkora nagy baj lenne? Én se legóztam gyerekként. Kirakós és babázni mikor érdemes ezeket venni neki?
2023. jan. 1. 10:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rongy baba vagy inkább már rendes műanyag baba? (Nem barbie)
2023. jan. 1. 13:13
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk 1 év körül kapta meg az én gyerkekori Duplóimat, olyan 15 hónaposan kezdett el vele rendesen játszani, addig inkább nézegette a figurákat. Nekünk nagyon bevált, most 21 hós, még mindig szeret vele játszani. Nem csúszik szét, mint a sima fa kocka, és van sikerélménye, tök kreatív dolgokat kitalál. Vannak figuráink, akiket elneveztünk 1-1 családtagnak, és velük játszunk el történeteket, mindennapos szituációkat (építünk boltot, játszóteret, nagyi házát, villamost, állatkertet, stb.).


Babát 1 éves szülinapjára kapott szintén, már akkor ringatta, babusgatta, 15-18 hós kora óta eteti, pelenkázza, és ,,öltözteti"= rádobálja a szennyes ruhákat :D

[link]

Ilyen babája van, ez nem túl nagy, puha a teste, csak a kéz-lábfejei és a feje kemény, nekünk bejött.


Kirakós jellegű játék az kb. 1 hónapja érdekli, most jól elmolyol vele, persze a segítségünkkel. Én mondom neki, melyik darab következik, ő beforgatja a helyére, és beteszi. Ehhez hasonló van, fából, de csak 10 db-os:

[link]


A rendes puzzle szerintem csak később jön, van állatos 3x3-as kocka kirakója, ott mondjuk felfordítja a kutya összes darabját, de nem érti, hogy hogy kéne összerakni.

2023. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

A lányom másfél éves kora előtt megkapta az én 30 éves Duploimat. Már akkor rakosgatta. Tavasszal 3 éves lesz. Szinte minden nap játszik vele. Már kreatívan épít. Ma például istállót építettünk a lovainak.

Szerintem kár kézzel-lábbal hadakozni valami ellen, ami alapvetően nem káros.


Puzzle-t (a 2 darabosat) 1 évesen már kirakta. Aztán 1,5 évesen a 4-9 darabosokat. Most már nagyon szereti a 20-24eseket.


Babázni, meg kb egy éve kezdett.

2023. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem tiltakozok a lego ellen csak ahogy nezem a kislanyom a mostani jatekait se erti es nem tudom elkepzelni, hogy tudna legozni. Ugy ertem kesobb biztos de a mostani tudasa meg mas jatekhoz is keves nemhogy a legohoz :(
2023. jan. 1. 14:47
 15/18 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen úgy ajánlanám a Duplót, hogy te ott vagy vele, együtt építetek valamit. Mi rögtön vettünk egy alaplapot is, és nem bántuk meg, mert arra tudjuk pakolgatni a kockákat. Eleinte csak egyszerű játékok lesznek az érdekesek, te tornyot építesz, ő lerombolja, vagy tologatja a kis kocsit. Első szettnek szerintem ez tök jó:

[link]

2023. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%
Egyik játékot sem kötelező megvenni. Duplozni nem fog az 1 éves mert egymásra se tudja nyomni az elemeket. De pl. a duplo elemekkel, figurákkal tud játszani, csak építeni nem. Szerepjátékot a babával 2 év körül elkezdik, akár kicsit korábban. Kirakós van kicsinek is néhány darabos. Formabedobo, gyűrű piramis jó az 1 évesnek. De én anno mindig több játékot találtam, mint ami befért a lakásba. Rakeresel kor szerint bármelyik játékboltban, lesz ötlet bőven. Szerintem építő játékok közül a lego a legjobb, mi másfél évesen vettünk neki először.
2023. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Játszol vele? Mutatod, mi hogyan működik?
2023. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jan. 1. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!