Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is kapott ilyen idősen...

20210513 kérdése:

Más is kapott ilyen idősen ventolint?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám. Elkapta az rsv vírust. :( A doktornő írt fel ventolint 3x2 pumpálást, de közben bekerültünk a kórházba, ahol azt mondták nem kell neki. Ma voltunk kontrollon és a saját orvosunk hallja még a tüdejét, hogy nem jó, és megint előírta a ventolint.

Más is használt ilyen idős babán?



2023. jan. 2. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia

Igen, 3 hónapos volt a kislányom. Nem tudtam jól alkalmazni a Ventolint, hiába vettem hozzá toldalékot a gyógyszertárba.

Hivtam a gyermekorvosunkat, aki Berodual inhalálciós oldatot irt fel helyette. Ami be is vált. Ezt napi 3× 3 ml Sóoldat+5 csepp a Berodualból

Plusz Pulmicortot, ezt napi 3× 3 ml Sóoldat+0.5 ml Pulmicort

Arra kell figyelni, hogy a Pulmicortos, és a Berodualos inhalálás között teljen el 1 óra hossza.

Kapott antibiotikumot is, és

Fenistil junior cseppből 2×8 csepp


Remélem tudtam segíteni. Jobbulást kívánunk, pár nap alatt rendbe jön a kisbabád

2023. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!