Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg 50 szót kell tudni a...

Tényleg 50 szót kell tudni a 1,5 éves gyerkőcömnek?

Figyelt kérdés
A védőnőm 10-et kér, viszon olvastam Sárosdi Virág (Skillo) bejegyzését az Instagramon, hogy az ideális 50 szó lenne.

2023. jan. 3. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Fogalmam sincs, ki az a Sárodi Virág, de a védőnő biztosan egyetemet végzett szakember. Tehát ha 10-et tud, nagy baj biztosan nincs.
2023. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

2 éves korra "kell" 50 + kétszavas mondatok.

Nyilván minél előbb indul be, annál nyugidtabb lehet egy szülő (ez csak a beszédre áll, mozgásnàl nem jó a korai).

2023. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
1, valaki aki abból él, hogy fizetős fejlesztésre hordd a gyereket, lehetőleg nála vásárolj tanfolyamot
2023. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Irreális elvárások vannak a gyerekekkel szemben. Ez a rendszer nem rutinra és szaktudásra épül, hanem egy hülye tankönyvre. Ne hallgass ilyen baromságokra kérdező. Nekem ovis a gyerekem szintén horror benne a rendszer.. Sajnálom, de maradj ember és ne olyanok tanácsát fogadd el/meg, akik tankönyvből tanulnak.
2023. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Ja, ha egy instás celebnek magát gondoló okoska azt mondja, akkor úgy is van. Hiába a védőnő diplomája, ő dobja a kukába, mert az instán nem ez van 🤦‍♀️
2023. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Sarosdi Virag logopedus-gyogypedagogus, ez alapjan irja az otvenet. Mi is ezt tanultuk alapnak.

(A vedono nem beszedfejlodessel foglalkozo szakember, itt a logopedus infoi hitelesebbek.)


De szobak szamit az, aminek jelentese van a gyerek es a ti szamotokra: a “brumm”, “vava”peldaul mindegyik egy-egy szo.

2023. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Van aki egy szót sem mond másfél évesen és az is lehet normális. Sőt én ismerek olyan embert is, aki 3 éves korában szólalt meg. Azóta 2 diplomája van. 😄
2023. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 50 szót tudnia.És a legtöbb gyerek nem ideálisan, hanem a saját tempójának megfelelően fejlődik.
2023. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom beszedfogyatekos. Emiatt sok logopédussal beszéltem. Mindegyik azt mondta, hogy 2 évesen kell minimum 20 szó, ami hangutánzó is lehet és értelmetlen szó is ha következetesen használja valamire.
2023. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

"1, valaki aki abból él, hogy fizetős fejlesztésre hordd a gyereket, lehetőleg nála vásárolj tanfolyamot"

Értem, akkor ennyire is lehet hiteles, amit mond, mert szerintem 10-ből 7 gyerek nemhogy 50 szót, de még 20-at sem tud másfél éves korára.

2023. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!