Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél korán jött a második...

Akinél korán jött a második baba, mit változtatott terhessége alatt az első babánál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hós lesz és úgy néz ki teherbe estem. Érdekelne, hogy ti mit változtattatok, illetve ilyen korú babánál min lehet/kell.

Gondolok arra, hogy pl rácsos ágyban fog mindkettő aludni, vagy másfél évesen elég nagy lesz h. átszoktassuk rendes ágyba?

Kisfiam még szopizik, napi 3szor. Ez megmaradhat a terhesség alatt? Szülés után is? De akkor hogy lesz a tej, elég lesz mindkettőnek? Honnan tudom, hogy a kicsi eleget szopizott-e, ha van annyi tej, hogy a nagynak is elég legyen, ami 2-3 deci alkalmanként?!


Bármilyen infó jól jön, kezdek beparázni ... Köszönöm szépen!


2010. okt. 2. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok! :o)

Másodszor még van időtök, hogy mindenre nyugiban felkészüljetek.

Én 15 hónapos lányommal estem újra teherbe, majdnem 20 hónapos koráig szopizott, ő választotta el magát, mert megváltozott a tej íze. Ez előfordulhat, de van olyan baba, akit ez nem zavar és szülésig szopizik, és utána is.


Ha két babát szoptatsz egyszerre, azt tandem szopinak hívják. Ismerek olyanokat, akik így voltak.

Erről itt olvashatsz utána:

[link]


Nálunk a nagyobbik kislányom 3 éves koráig két rácsos ágy volt, csak az övé kiszedhető rácsokkal, amiket kivettünk, már nem is emlékszem mikor. Nagyobb méretű ágyra nem lenne szüksége még most sem, mert összegömbölyödve alszik, de azért most kapott egy "rendes" ágyat.


Szép várandósságot és sok boldogságot Nektek!

2010. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lenyeg az,ha mindketto szopik,hogy elobb mindig a picit etesd meg,es csak aztan a nagyot,hisz szamara mar ugysem az anyatej a "fo eledel" ,mivel gondolom mar nagyjabol mindent eszik.

Jo babazast/es babavarast!

Gratulalok!

2010. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én akkor lettem terhes mikor a nagy 1 éves lett.

Akkor még rácsos ágyban aludt, de nyáron átszoktattuk rendes ágyba. Így már kb. 3-4 hónapja ott alszik. A szoptatásról nem tudok nyilatkozni mert ő már nem szopik régóta.

20 hónapos kisfiú anyukája és 35 hetes kismama

2010. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom első szülinapja előtt 2 héttel estem teherbe.

Nagylányom 15 hósan átszoktatta magát nagyágyba, de át is tettem volna mindenképp. Nem vettem volna még egy rácsos kiságyat.

Lányom is cicizett, oszlik a vélemény, hogy jó -e terhesen szoptatni, én nem akartam, így leválasztottam 14 hósan. Kettőt meg semmiképp nem szoptatnék.

Terhesség alatt amúgy is megváltozik a tej íze, sok baba maga hagyja el. Szülés után meg mindneképp előbb a kicsit etesd meg, és ha maradt, azt egye meg a nagy, ha akarja, de nem olyan íze lesz, amit megszokott, lehet elhagyja.

Ne nagyon gondolkodj előre, az élet majd úgyis meghozza, hogy mi hogy lesz...

Türelemből kell, de abból rengeteg!!:-))

2010. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második babám akkor fog születni, mikor még az első nem lesz egy éves sem, úgyhogy kb. 11 hónap és 1-2 hét lesz közöttük. Nálam már nem szopizik a kisfiam és nekem még egyértelmű, hogy mind a ketten kiságyasok lesznek....:-) De még azon nem gondolkoztam, hogy hogy fogjuk berendezni a kisszobát, hogy mind a ketten elférjenek....olyan jó lenne, ha valaki tudna nekem segíteni, de az ismerőseim körébe semmi kreatív gondolat....Remélem, hogy a második babámat, már hosszabb ideig tudom majd szopiztatni. :-)
2010. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A második kiságyat mi is örököltük, nem tudom, vettünk-e volna, ha nem kapjuk... :o)

első

2010. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!