Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászik, feláll, kapaszkodva...

Mászik, feláll, kapaszkodva lépeget de nem ül?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam még nem ül egyedül. Féloldalasan ha tud támaszkodni akkor valami üléshez hasonló pózt vesz fel de nem ül stabilan egyedül. Holnap hívom a gyerekorvost mert aggodom kicsit. Kellene már ülnie ha egy ideje màszik, feláll kapaszkodva és pár napja lépeget is a butorok mellett?
2023. jan. 3. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Kisfiam 7 hónaposan felállt és 1 hét után már ment a bútorok mellett. 9 hónapos volt mikor elkezdett ülni.
2023. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lányom mászott 8 hós koratól, egyből fel is állt. Végül majdnem egy éves volt mire végre kiült. Nála az aránylag hosszú törzse okozta a bizonytalanságot, ami miatt félt felülni. Én 9 hónaposnál nem aggódnék.
2023. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak babák, akik nehezen jönnek rá az ülés technikájára, meg tudod neki tanítani, youtubeon megtalálod. Én így tanítottam meg 10 hónaposan, persze, ha egyébként egészséges és elég erős hozzá.
2023. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónapos sem volt, mikor felállt és bútorok mellett sétált. De csak 9 hónaposan ült ki mászásból.
2023. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi ideje mászik? Ha már több hete stabilan ez a domináns mozgásforma, és még mindig nem ült ki, akkor érdemes megmutatni szakembernek. Amúgy teljesen időben van.
2023. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom az önálló járáson kívül mindent előbb csinált, mint az ülés. Nem tudom, az valamiért mumus volt neki, nehezen érzett rá. Aznap ült ki egyedül először, amikor betöltötte a 10 hónapos kort. Semmi baja az égvilágon, már 2,5 éves.
2023. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam

:)

Viszonylsg korán kezdett minden mozgásformat, 5 hónaposan kuszott, 7 hónaposan felállt, stabilan mászni viszont csak kb egy hónapja kezdett. Várunk még egy kicsit az orvossal. Köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 4. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiam lassan 9 honapos...ül,de nem stabilan.akarmikor felborul.pedig mar felall,maszik.
2023. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!