Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinálhatjuk együtt? 1éves...

Csinálhatjuk együtt? 1éves kisfiam már jó 2 hónapja feláll és lépeget kapaszkodva persze.

Figyelt kérdés
De amikor elengedi amit éppen fog, és lépne fogódzó nélkül, látom rajta hogy megtorpan és nem meri.Viszont néhány napja belecsimpaszkodik a ruhámba, kezembe, de csak az egyik kezével és úgy megy.Azt szeretném tudni, hogy ezt így szabad, vagy erőltetésnek minősül?Bár szerintem nem, de a védőnő szerint igen.Majd 4 hónapig csak kúszott, aztán elkezdett mászni is, szerintem nincs lemaradva, egyszerűen csak mindent ki szeretne "élvezni" , gondolom én.De a védőnő megint megzavart. Szerintetek?
2011. jan. 13. 18:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Szerintem azért sem lehet lemaradtnak nevezni, mert az ágyról le-felmászást gyakorolta az utóbbi időben, és az nagyon szépen megy neki.No meg nem minden baba egyforma.
2011. jan. 13. 18:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell mentegetőznöd, egyáltalán nincs lemaradva a babád. Ha másfél éves koráig elindul akkor normális. Szerintem a te babád előbb el fog indulni. És nyugodtan sétálhatsz vele, ha ezt szeretné, és igen, sokan azt mondják hogy ártalmas, de ugyan miért? Persze akkor igen, ha még alig tartja magát, de ha már 2 hónapja lépeget, akkor nyugodtan.
2011. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már megint a "támadónő"! Sokszor feleslegesen paráztatják az anyukákat. Ha a kisfiadnak így biztonságos, akkor így lépeget és passz. Az az erőltetés, amikor a gyereknek még esze ágában sincs lépni, és két kezével szinte csimpaszkodik a felnőtt kezébe, anyuka pedig roppant büszkén mutogatja a mellkasával előredőlő, teljesen kitekert helyzetben lépegető gyereket. Nálatok viszont csak arról van szó, hogy kell még neki egy biztonsági kapaszkodó. Nálunk ez úgy is működött, hogy pl. plüssállat volt a lányom kezében, azt hitte a drága, hogy kapaszkodik :), és sétált vele. Hamarosan a te kisfiad is elenged majd, és egyedül is megpróbálja, ha úgy érzi.
2011. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!