Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belealudtam a szoptatásba,...

Belealudtam a szoptatásba, lehet baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Újdonsült anyuka vagyok (3 hetes pici), és mivel kevés segítségem van, tegnap és ma éjszaka előfordult velem, hogy elaludtam a hajnali szoptatás közben. Borzasztóan félek, hogy álmomban nem nyomtam-e meg a baba fejét, hasát vagy bármi. Ha lenne valami baj, látnám rajta vagy felébredtem volna, hogy sír? Ti hogy véditek ezt ki, hogy ne aludjatok el hajnali szoptatás közben?

2023. jan. 4. 09:31
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Én eleinte pont emiatti félelmemben fotelban ülve próbáltam éjszaka is szoptatni. A gond csak az, hogy ülve is ugyanúgy el akartam aludni, csak akkor ugye még a babát is tartanom kellett és nem egészséges, ha úgy ernyed el akár csak egy pillanatra is az ember karja. Szóval amikor hulla voltam, inkább fekve szoptattam, én az oldalamon kb. stabil oldalfekvésben, a baba az oldalán megtámasztva, hogy legurulni se tudjon. Próbáltam ettől még ébren maradni, de sokszor nem sikerült. Én fáradt voltam, a baba pedig simán 45 perceket szopott. Volt még egy előnye a fekve szoptatásnak: más a baba testhelyzete, mint ülve, más irányból szopik és a mell is máshogy ürül. Amíg fekve is szoptattam, nem volt tejcsatorna-elzáródásom, bezzeg utána...
2023. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!