Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belealudtam a szoptatásba,...

Belealudtam a szoptatásba, lehet baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Újdonsült anyuka vagyok (3 hetes pici), és mivel kevés segítségem van, tegnap és ma éjszaka előfordult velem, hogy elaludtam a hajnali szoptatás közben. Borzasztóan félek, hogy álmomban nem nyomtam-e meg a baba fejét, hasát vagy bármi. Ha lenne valami baj, látnám rajta vagy felébredtem volna, hogy sír? Ti hogy véditek ezt ki, hogy ne aludjatok el hajnali szoptatás közben?

2023. jan. 4. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha baja lenne, már látnád. :) Egy csomó szülő együtt alszik a gyerekével és nincs semmi bajuk. Viszont az egyik ismerősömnek meghalt a babája, amikor elaludt szoptatás közben, úgyhogy én nagyon nem mertem a babámmal aludni. Én úgy maradtam ébren, hogy a babám mögött néztem a telefonom képernyőjét, a kék fény segített ébren maradni.
2023. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan alhatsz, de fekve szoptass,oldalt. Es a baba hatat oldalt tamaszd ki egy osszecsavart torcsivel vagy takaroval. Oldalt fekszetek egymassal szemben az teljesen jo. Ha bukik is oldalt kifolyik a szajan. Mi mindig igy fekudtunk,aludtunk.
2023. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
1-es mitol halt meg?.fejre ejtette vagy hogy?
2023. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Ebben szerintem az a legveszélyesebb ha elzárod a légutakat. Én egyszer-kétszer próbáltam fekve szoptatni, és nagyon nehezen tudtam megoldani a kis mellemmel hogy jól legyen a feje és kapjon levegőt. A tej fele a lepedőn landolt, mert bimbóvédőt használunk. Egyszer arra lettem figyelmes hogy a gyerek arca, szeme is tiszta tej, másodszor meg hogy nem kap levegőt.

Nagy mellel lehet könnyebb, ezt nem tudom.

Én nem mertem így.

De így utólag biztos nem lett semmi baja ne aggódj.

2023. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a baba az ágy befele eső oldalán legyen hogy ne tudjon legurulni véletlenül se.
2023. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látsz semmi rajta, nincs baj.

Az a póz, amit kettes írt, megfelelő éjszakai szoptatásra. Én sokszor aludtam közben, főleg az elején, mert a babám a kórházban nem volt hajlandó máshogy aludni, csak cicivel a szájában. Otthon már ritkábban, de sosem volt belőle baj.

2023. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
1-es vagyok, nem derült ki a pontos ok, valószínűleg feldúsult a széndioxid a kis orra körül és megfulladt. Este 10-kor még gyorsan meg akarta etetni a kicsit, belealudt, és világos volt, amikor legközelebb kelt, a baba pedig nem mozdult.
2023. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem lett baja, azt latnad.

Az elejen nehez, meg nagyon pici, de belejossz majd az ejszakazasba.

15 honapos koraig kb. orankent kelt a fiam szopizni. 2-3 honap mulva megszokod.

En azt csinaltam, hogy mindig felultem rendesen, es neztem en is telefonom (kisvillany mellett, hogy a szemem ne csesszem szet ), igy ebren tudtam maradni.

Aki nem szoptat , el sem tudja kepzelni mennyire borzaszto nehez ejjel 30-40-60 perceket szoptatni egy ujszulotett, sokszor ezt 4-5 alkalommal ejjelente.

Tenyl;eg van halalos baleset a bealvasbol, nem is keves, ezert nagyon esznal kell lenni. Meg az is bevalhat ha valamit eszegetsz, iszogatsz kozben, vagy akar bekapcsolod a tv-t a(en egyedul neveltem, ugyhogy nem zavart a tv senkit )

2023. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Oldaltfekve szoptattam, a könyökömmel és a térdemmel kitámasztva magam, hogyha elaludnék és elernyedek se tudjak rádőlni. Vagy kiültem vele félhomályban a kanapéra számomra nem olyan kényelmes pozícióba, hogy ne tudjak elaludni. Sosem aludtam bele, a kórházban volt ilyen, akkor nagyon megijedtem. Este kaptam ballont, végig görcsöltem, másnap délután oxira kötöttek, hajnalban lett meg a babám. Két ébren töltött éjszaka után gyerekkel a kezemben azt sem tudtam merre vagyok arccal előre. Következő éjjel nem aludtam, mert 4 anyuka és 5 baba egy szobában minden, csak nem pihentető. Utána délelőtt félig ülő helyzetben tartottam a babám, szopizott, nekem meg pár perc teljesen kiesett, arra ébredtem, hogy elernyedt a kezem és csúszik le a babám, ráadásul nem a fal felé, hanem kifelé. Ha leejtem, akkor leesik az ágyról is. Akkor megfogadtam, hogy erre odafigyelek és bármilyen fáradt is vagyok, EZT NEM! Akkor inkább tojok arra hogy hogy alakul a szoptatás, egyszer-egyszer tápszerezzünk, inkább etesse meg a férjem, de nem teszem ki ennek. Szóval többé nem etettem ilyen pózban. Mellesleg pár nap után annyira fájtak a bimbóim, hogy ha akartam volna sem tudok elaludni szoptatás közben. :D

Nagyszülő, vagy barát nem tud segíteni? Esetleg amikor apuka hazaér, dőlj le 1-2 órát pihenni, a babának és neked is nagyon fontos, hogy pihenj. 7 hónapos a kislányom, de ha durva éjszakánk volt, a mai napig van, hogy ha hazaér a férjem, én alszom egy órácskát, hogy bírjam ép ésszel a következő éjszakát. Gondold át a ti életetekbe hogy lehetne beilleszteni egy kis pihenést, ami számodra hatékony.

2023. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk úgy van hogy a kicsi hanyatt fekve szopizik, én meg oldalt fekszem. Sokszor aludtam már be így éjszaka így vele is, meg anno a bátyjával is. Mindig ugyanabban a pózban ébredtem, nem feküdtem még rá. Ha pedig szándékosan alszom el mellette akkor meg hasra fekszem, a két kezem a combom alá teszem, ilyenkor se forgolódom éjszaka, persze én amúgy is szeretek így aludni, lehet másnak kényelmetlen lenne. A kicsi meg végig hanyattfekve alszik, így jut neki oxigén. A takaróm eleve a mellkasáig húzom fel, így az a veszély sincs hogy a fejére kerülne, én csúszom lejjebb ha jobban be akarnék takarózni. Eleve egy matracot a földön használok szoptatásra, úgyhogy attól se kell tartani hogy magasról leesik.

Persze én is jobban szeretem ha nem alszom be és vissza tudom tenni a kiságyba, de ez hullafáradtan nem mindig jön össze.

2023. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!