Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belealudtam a szoptatásba,...

Belealudtam a szoptatásba, lehet baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Újdonsült anyuka vagyok (3 hetes pici), és mivel kevés segítségem van, tegnap és ma éjszaka előfordult velem, hogy elaludtam a hajnali szoptatás közben. Borzasztóan félek, hogy álmomban nem nyomtam-e meg a baba fejét, hasát vagy bármi. Ha lenne valami baj, látnám rajta vagy felébredtem volna, hogy sír? Ti hogy véditek ezt ki, hogy ne aludjatok el hajnali szoptatás közben?

2023. jan. 4. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Én tv-vel szembe szoptatok és filmet nézek.
2023. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
En egyuttaludtam mindket gyerekemmel, betartva a biztonsagos egyuttalvas szabalyait (keress ra neten, van ra infografika is). Lehet kapni pelenkara csiptetheto legzesfigyelot, ez egyebkent babakocsiban is hasznalhato, es egyuttalvashoz is jo (Snuza az egyik marka, aminek van).,
2023. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2-es írta úgy csináltam, és így én is pihentem picit. Ha nem esti szoptatás volt, akkor tv, telefon, vagy valami rágcsi.
2023. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt nagy biztonsággal kijelenthetjük, hogy nem lett most baja a babádnak. Ezen ne aggódj.


Én is próbáltam az elején kitartani, de hamar együtt alvás lett belőle. A folyamatos együttalvás mellett kipihent voltam már a baba pár hetes korában is. A következő babával eleve így fogom csinálni, mert biztonságosabb úgy együtt aludni, hogy még nem vagyok hullafáradt.


Ha megint álmosan szoptatsz fotelben, akkor két dolgot gondolj meg: a baba semmiképp se eshessen le, és ne borulhass rá a légútjait elzárva. Szerintem ez a két fő veszély.

2023. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kanapén, fotelben ülve veszélyben van a baba. Ahogy elalszol simán rádőlhetsz.

Ha elég nagy és kemény felületű ágyban fekszetek együtt, nincs mibe beleakadnia, és nem tud leesni, résbe beszorulni, akkor biztonságban van.

2023. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
15, kiegeszitenem azzal, hogy az egyuttalvo szulo nem fogyasztott alkoholt, bizonyos gyogyszereket (pl. altato), es nem dohanyzik, a baba nincs bepolyazva (mukodhet aktivan a moro-reflexe), illetve a szoptatas is segiti a felszinesebb alvast (az anyatej hamarabb felszivodik, mint a tapszer, gyakrabban felebred a baba). A felszinesebb alvas itt kufejezetten kivanatos, segiti a SIDS elkeruleset (ahogy egyebkent a biztonsagosan kivitelezett egyuttalvas maga is, a testozel, a szulo legzese, szivritmusa szabalyozza a babaet). A legbiztonsagosabb szerintem a babaobol, ahol a babanak sajat fekvofelulete van, amibe az anya a rovidsege miatt kisebb esellyel tud belefordulni, ez lehet akar egy odatolt kisagy is levett 4. oldallal. Nem minden gyerekkel kivitelezheto, a felszinesebben alvokkal, mint az en nagyobbikom hiaba probalkoztunk, o szoros testkozelben aludt csak, egyebkent felebredt, a kisebbikem aludt kisagyban, kozel az en agyamhoz.
2023. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

Rettegtem hogy elalszom szoptatás közben, pont azért nehogy ne kapjon levegőt, ránehezedek, vagy mittudomén, elzárom előle a levegőt. Éjjel ezért nem mertem fekve szoptatni. Csak a fotelben ülve, és úgy, hogy kint a folyosón égett a lámpa, aminek az irtóerős fénye a szoba felé lett fordítva, így a fényt bámultam mindig. Vagy ha tudtam, a telefonom nyomkodtam.

Olyan is volt hogy márpedig felkeltettem a férjem, hogy jöjjön be a szobába, figyeljen rám, mert félek hogy elalszom a fáradtságtól. Nagyon nehéz ha hónapokig 2 óranként kel a baba, és lehetetlen letenni.

Ha nem látod rajta, nem lett baja,de nagyon figyelj rá, veszélyes elaludni.

2023. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Sok baba megfulladt így,mert a mell elzárta az orrukat. Nagyon veszélyes.
2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 18-as, az ülve szoptatóknak, akik nem akartak együtt aludni a babàval, nehogy agyonnyomjàk. Szomorúan ironikus.

16-os köszi a kiegészítèst. Altatóba a növènyi alvàssegítők is beleszàmìtanak.

2023. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én oldalt fekve szoptatok de a könyökömmel kitámasztom magam. Tehát a fejemet nem teszem le. De ahogy nő úgy fog ügyesedni és gyorsabban is fog enni, csak egy kis kitartás kell! És fura lehet de tényleg meg lehet szokni.
2023. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!