Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiás Asztma?

Allergiás Asztma?

Figyelt kérdés

Kisfiam először 11 hónaposam fulladt be a "semmiből". Előtte napokban picit náthás lett, néha köhögött. ( A befulladás napján 20 fok volt, előtte nap 40.)

Kórházba kerültünk, ott megállapították a heveny bronchitist, fulladással.

Aztán 2 hétre rá újra befulladt, de azt itthon tudtuk kezelni. Ekkor is náthás volt, köhögött, kezdődő hörgőgyulladása volt.

December közepén újra befulladt, szintén beteg volt. Itt sajnos újra kórház lett, de mire kivártuk a szobánkat javulni kezdett szerencsére. Voltunk gyermektüdőgyógyásznál. Semmi extra vizsgálat nem volt. Állandó lett a flixotide.

Ezt mikorra növik ki?



2023. jan. 5. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre nem tudok válaszolni sajnos.


Viszont vérvétellel nem tudják megállapítani, hogy mire allergiás, van ilyen 80-as panel (mondjuk ára is van), valószínűleg gyengülne az allergiája és az immunrendszerének is jót tenne, ha nem kerülne vele kapcsolatba, bármi is az, amitől befullad.


Amúgy én 3 éves voltam, amikor kiderült, hogy penészgomba allergiám van. Most 31 évesen még nem nőttem ki sajnos.

2023. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is allergiás asztmám van. Annyit tudok mondani, hogy először vizsgáld meg a kisfiad környezetét, és lelki állapotát.


Nekem nem csak a környezet, de a nagy stressz forrás is elő idézte. 1 éves koromban váltak el a szüleim, nagyon szerettem az apukámat... Konkrétan már 1,5 éves koromból is vannak negatív, szomorú emlékeim. Traumazizálva lettem. Ez elősegíti, azonban kisebb stressz helyzet is kiválthatja egy "nem megfelelő" környezettel.


Mit értek ez alatt?

-padlószőnyeg

-sok dísz párna

-nagyon sok bármilyen textilia ami kevésszer van mosva

-szőnyeg

-vastag függöny az ablakon

-padlófűtés

-vályogház

-túl nagy pára

-penész (ott is lehet, ahol nem látod,pl lehozott mennyezett és a plafon között)

-szobanövények


Hírtelen ennyi jutott eszembe. Otthon lakva 20 éves koromig naponta 2x kellett használnom a gyógyszert. Anyósoméknál 20-25 éves koromig szintén...


Mióta saját házunk van, olyan környezettel ami ideális számomra, egyszer sem volt szükség a gyógyszerekre, és a szem viszketés, orr folyás is elmúlt, nem csak a fulladás. Nyilván az is hozzá tesz, hogy nyugodtak a körülmények.


Kitartást, és ne hagyd annyiban a dolgot, nagyon rossz tud lenni ezzel együtt élni.


Üdv, egy 27 hetes kismama. 🤗

2023. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!



Nálunk én vagyok allergiás asztmás, és a 3 gyermekemből az elsőszülőtt.

36 vagyok, én nem nőttem el, bár lényegesen sokat javult a helyzet gyerekkorom óta.

Míg én gyakorlatilag folyamatosan nagyon durván szárazon köhögtem ősztől tavaszig, addig a lányomnak ősztől tavaszig folyamatos felsőlégúti problémája van.


Mára nekem automatikusan hörghuruttom és arcüreggyulladásom lesz ha beteg vagyok. Lányomnak arcüreg, és amint vízszintbe kerül hányásig száraz köhögés.


Nálunk valószínűleg anyaiágon lévő szarkoidózis hozzájárunt a hajlamra.

2023. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 Bocsi háziport és penészgomba allergiád van?
2023. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok allergiám van. Többek között az is, illetve macska, kutya szőr, fekete üröm, stb. Tavasszal és nyáron elég gázos volt mindig. Hála az égnek, már nem fulladok és nem viszketek.
2023. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hűű, köszönöm a válaszokat elsőkörben.

Vályogházban élünk, 2 kisebb szobába van csak faltól falig szőnyeg. Kb 1,5 éve lakunk itt, mondhatni új minden. A tüdőgyógyász 50%os párát javasol. Az hellyel közzel megvan, vettünk mérőt. Penész sajnos van, próbáljuk "ìrtani", de nehezen sikerül.

Ez neki betegséggel jön ki, ettől függetlenül okozhatja más is, pl házipor, penész gomba stb?

2023. jan. 6. 12:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Pluszban, nem köhög és nincs semmi "baja" ha egészséges. Csak amikor náthás beteg lesz, akkor fullad be, de akkor se mindig.
2023. jan. 6. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:

A szönyeget cseréljétek le.


Nálunk penész, por, poratka az elsődleges emellett kozmetikai dolgok.



Lányomnak is csak betegség mellett jelentkezik.



3# voltam.

2023. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szőnyeget tényleg le kellene cserélni. A penész forrását kellene meg találni és azt orvosolni. Pl ne legyen tapéta a vályog házon, mert nem is úgy szellőzik, másrészt az is por forrás.


Betegségnél nyilván előjöhet, amiket fel soroltam azok súlyosbító tényezők. Hossztávon nagyon nem jó.


Legyen a picinek antiallergén paplan, párna. Nem szabad más töltetűt használni.


Reméljük, Ő kinövi. Jó egészséget kívánok!


#2 voltam.

2023. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!