Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet, ha a 4 éves...

Mitől lehet, ha a 4 éves gyereknek állandó jellegűvé vált a köhögése?

Figyelt kérdés

Háziorvoshoz teljesen fölösleges, hozzá nem értő, oda nem vissza.

Magán tüdőgyógyászatra esetleg?

Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata?



2020. szept. 21. 07:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Azt nem tudom, mitől, de mikor kislányom két évesen járni kezdett a bölcsibe, ugyanez volt a probléma. Állandóan köhögött, hónapokon át. Egyéb baja nem volt és nem fertőzött meg senkit vele. Vittem én is orvoshoz, ott se mondtak semmit. Egy anyuka, akinél ugyanez volt a gond, az inhalátort ajánlotta, mert nekik rengeteget segített. A kislányom végül nem fogadta el, de aztán nem sokkal utána el is múlt neki a köhögés. Talán érdemes egy ilyen eszközt beszerezni és kipróbálni.
2020. szept. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Pulmonológus. Lehet allergia, allergiás asztma.

Esetleg vagy a túl száraz vagy a nagyon nedves levegő is irritálhatja.

2020. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
A kislányomnál az okozta, hogy mindig folyt a váladék a garatján. Az irritálta.
2020. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk dettó ez van június óta, allergia teszt, vérkép negatív, orr-torok váladék negatív vírusra és baktériumra, és éjjel nem köhög.

Nálunk vagy pszichés az ovi miatt, vagy a savra gondolunk, ami irritálja a nyelőcsövét (csendes reflux), szerdán megyünk gasztróra.

Első körben pedig háziorvoshoz kell mennetek, hogy kizárjátok ti is fentieket, mert ezt a tüdőgyógyász is kérné ezeket a leleteket.

Ha nem vagytok megelégedve, akkor váltsatok.

2020. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Megszokás. Amennyiben más tünete nincs és éjjel alszik rendesen, simán lehetséges hogy megszokta és öntudatlanul is köhög. Tudom, rohelyesen hangzik, de nalunk is ez volt. Innia kellett ha köhögési ingere volt, vagy ennie egy szem cukrot, nyalókát szopogatni, ilyesmi. Pár hét alatt fokozatosan megszűnt.
2020. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, így a koronavírusjárvány közepén a Covid-19 nem játszik?
2020. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem a gyerekeknél elég sok oka lehet amit a többiek is írtak. Nem gondolnám hogy Korona viszont a fentiek közül bármelyik.
2020. szept. 21. 09:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. szept. 21. 09:09
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Mi ezt most zongoráztuk le, június óta több mint 30 vizsgálaton voltunk. Szegény gyerek már sír ha autóba ültetjük :( de állandó száraz köhögése volt, minden tesztje negativ lett meg a tudejebe biopsziat is csinaltak.

Reflux, allergia, betegsegek kizarva.

Most kezdtunk el pszichologushoz jarni

2020. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

😭😭😭Igen ez a bajom nekem is hogy ha belekezdek rengeteg vizsgálatra kell majd elvinni, ami biztos meg fogja viselni.


2 hónapja szünetet kistesója, de nekem úgy rémlik mintha a köhögés korábban kezdődött volna.


Szerintem pár alap vizsgálatra elhiszem de ha nem allergiás nem asztmás és a vérképbe is jó akkor tovább nem erőltettem.

2020. szept. 21. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!