Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jön LEGHAMARABB a baba...

Mikor jön LEGHAMARABB a baba foga?

Figyelt kérdés

csak 3 hónapos lesz pár nap múlva a kisfiam, de szegénykének nagyon fáj az ine. Alul középen már eléggé kifehéredet neki, de én nagyon korainak tartom ezt.

A keze állandóan a szájában van, és ha nem terelem el eléggé a figyelmét, pl öltözésnél, akkor sír ha kiveszem a szájából. és kicsit hasmenéses is lett azóta. Ja és eléggé nyálzik is!

Ti mire gondoltok? Mit tehetnék hogy könnyebb legyen neki?


2010. okt. 3. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Van olyan baba, aki foggal születik. Az én kislányomnak 4 hónaposan jelent meg az első foga, de ő jól viselte, nem sírt. Esetleg próbálj neki rágókát adni (vastagabb típust) vagy a DM-ben van ilyen kis hármas csomag, fogkefe meg fogbuzogány, az is jó lehet, hogy rágcsálja. Mi nem kezeltük semmivel, de vannak kencék, amik csökkentik a fájdalmat.
2010. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg vannak babák, akik már foggal születnek. Viszont amikor én 3 hónaposan elmondtam ezeket a tüneteket a dokinak, majdnem hogy kiröhögött, mert az még túl korai lenne. Végül is igaza lett, mert 8 és fél hósan (elég későn) jelent meg az 1. fog. De a fogcsírák már ilyen pici korban is mozgolódhatnak odabent...Megpróbálhatod a rágókát, az enyém utálta/utálja a mai napig. Nem kenném még neki semmivel, amíg ki nem derül, hogy tényleg jönni fognak sorban a fogacskák.
2010. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiamnak az első 2 foga 3 hónaposan már meg volt. Szerencsére őt nem viselte meg. Fél évesen már 8 foga volt, 8 hónaposan 16, úgyhogy van akinél ez előbb kezdődik. A kisebbik fiam 1 éves lesz és még mindig csak két foga van, azok is csak nemrég bújtak elő. :)

Mi dentinoxot használtunk az bejött, de van aki a chamomillára esküszik, van aki a viburcol kúpra. Ez mind homeopátiás szer. Kérdezz rá a dokinál.

2010. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Dentinox lidocainos, Dologél a gyógynövényes gél.
2010. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi nektek.
2010. okt. 3. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!