Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba leghamarabb...

Második baba leghamarabb mennyi idővel az első után érkezzen?

Figyelt kérdés
Amikor már fel tudja fogni az első, h mi történik, amikor nem szorul háttérbe, amikor én sem hanyagolom el az új baba miatt, amikor én sem érzek bűntudatot, h nem marad időm az elsőre, a második miatt!!??
2011. szept. 7. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez mind azon áll, hogy te belül hogy kezeled a helyzetet. a gyerek a te hozzáállásodat veszi át.


mi 1 éves korában mondtuk azt, hogy mostmár jöhet a kistesó, és már úton is van :-)


azt szokták mondani, hogy a gyereknek az a jobb, ha kicsi a korkülönbség, a szülőnek meg úgy könnyebb, ha nagy. de 2 barátnőm is hamar lett több gyerekes, és mind2en azt mondták, hogy könnyebb 2vel mint 1gyel!

2011. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom végigizgulni a terhességet, h aggódom, h a nagy még nem elég érett és megszenvedi, h nem csak vele foglalkozom, de 3 gyereket akarunk és nem vagyunk fiatalok! Konkrétan mennyi idő lenne, tehát mikor képes egy kisgyerek már felfogni ezt, sérülés nélkül, nem akarom, h elhanyagolt baba legyen?!
2011. szept. 7. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik h mennyire lesz elhanyagolt avagy sem.1 éves kor körül már ideális...mármint ebben az esetben értem.Bár nekem is 1 éves a fiam,de mi tavaszra tervezzük a következőt.Persze nem amiatt h ő mikor lesz képes felfogni stb.Amúgy biztos h érti már h "mi az h kisbaba",mert egy hónapja szült barátnőm,rendszeresen járunk hozzájuk,és mindig nézi a babát,mosolyog rá :) Olyan aranyos olyankor.

Szerintem a nagyobb babát is bele lehet vonni bizonyos feladatokba a kicsi körül.nem kell nagy dolgokra gondolni.

Mi azért tettük tavaszra az újabb baba vállalását,mert ki akarom tolni azt az időt,amikor ő járni tanul én meg már nagy pocakos legyek.Nem tudom h evvel a feladattal hogyan és mi módon tudnék megbírkózni,mivel hogy emeleti lakásba lakunk.

2011. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem lesz elhanyagolt, nem fog sérülni, ha te természetesen kezeled a helyzetet.

ismerek olyat, ahol 1 év+9 hónap van a gyerek közt, és semmilyen gondot nem okozott, sőt, azóta boldogabb a nagy is, és ismerek olyat is, ahol 3 év van közöttük és utálják egymást, féltékenyek.


szerintem fontos, hogy tudjuk kezelni a helyzetet (úgyis utána derül ki, hogy reagál, nem lehet megjósolni). ha látszik, hogy a nagy féltékeny a tesóra, akkor kell vele kettesben is időt tölteni.

2011. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ahogy egyre jobban felfogja, annál rosszabb.

Amikor a nagy iskolás, még akkor is féltékeny a kicsire.

Nálunk 2,5 év a különbség, és persze, hogy valamilyen szinten zokon vette a kistesó érkezését.

Szerintem minél kisebb a különség, annál jobb nekik. Mondjuk 1 év.

Minden a szülőn múlik, mennyire veszik zokon a tesók érkezését.

Én is tervezem a harmadikat, akkor szeretnék teherbe esni, amikor a pici fél éves lesz.

2011. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a cél, akkor max. 1 év a jó különbség, ahogy egyre nagyobbak, annál jobban felfogják, hogy mi történik. egy 3-4-5 éves sokkal jobban tudja mi törénik, mint egy 1,5 éves.
2011. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nagy életében mindig változást okoz a kicsi érkezése, mindegy mennyi idős. Én mindenféle körkülönbséget kipróbáltam. Az 1. és a második között 4 év van, a következő 1 év múlva született, a 4. rá 10 évre, az 5. pedig 2 évre rá. Akkor már a nagyok bőven kamaszok voltak. A legjobb az 1 év korkülönbség volt. Sok volt ugyan a manuális tennivaló, de pillanatok alatt összenőttek. Az 1 éves még nem volt eléggé öntudatos ahhoz, hogy tiltakozzon a kicsi érkezése ellen. A 2 év nehezebb, jó két hónap kellett, hogy úgy-ahogy megszokja a picit a nagyobb, de azért már alakul a dolog. A 4 év nehéz volt, nagyon eltérőek voltak az igényeik, nehezen szoktak össze. A kamaszok örültek a kicsik érkezésének, bulinak fogják fel az egészet.

Szóval kinek mi válik be. Szerintem nem annyira a korkülönbség a lényeg, hanem az, hogy legyen tesó, és úgy neveld Őket, hogy mindig számíthassanak egymásra.

2011. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fiam 3,5 lesz, mikor a tesó születik. Már felfogja a dolgokat, vigyáz a hasamra, pedig elég szeleburdi, puszilgatja, ölelgeti, mondja, hogy szereti a tesót, ad neki a kajájából :) és mivel már választottunk nevet, a nevén szólítja. Remélem így marad ez születése után is.

Igazából még egy évet akartunk várni a másodikkal, de úgy tűnik, a fiam érettebb a dologra, mint sejtettük.

2011. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten mindig hanyagolva lesz a kis tesó érkezése után az első gyerkőc,akár mennyi idős is,hisz ketten lesznek már.De neked kell ezt kompenzálni,hogy ne érezze annyira.

Ez természetes,ha több gyerkőc születik a családba.A gyerkőceim között 20,5 hónap lesz és remélem ez jó korkülönbség lesz. :D

2011. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem cél a kis korkülönbség, csak attól is félek, h lemaradok az első szaváról, ahogy feláll, elindul, ilyesmi, mert éppen a kicsivel foglalkozom és ezek a dolgok többet nem jönnek vissza. Az egy év, szerintem a női szervezetnek nagyon megterhelő, szülés után 3 hónappal már újra terhes valaki?! A doktornő szülés után azt javasolta h szülés és újabb teherbeesés között 1 év pihenőidő kell, csak nehezen jött össze az első is és mikor próbálkozzunk? Lehet nem sikrül megint, csak sokára, akkor meg amúgy sem lesz köztük nagy korkülönbség. Köszi mégegyszer mindenkinek!

2011. szept. 7. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!