Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez titeket mennyire zavarna?

Ez titeket mennyire zavarna?

Figyelt kérdés

Apósom aktív dohányos, egyiket a másik után szívja bent a házban náluk. Őszintén szólva sose szerettem ott lenni náluk, mert mikor eljöttem tőlük úgy éreztem magamat mintha egy cigi lennék és húznám magam után a cigi szagot. Első dolgom volt itthon a ruha csere és az állandó hajmosás. Mondjuk ezt egymás követő sokadik napon már nyűg volt, de muszáj volt. Nálunk a családban sose cigizett senki. Após sose kérdezte meg, hogy engem zavar e..ott gyújtott rá előttem. (Ha ott vagyunk a gyerekkel nem gyújt rá) A házukban minden cigi szagú (de gondolom mondanom sem kell) sárga a fehér fal, a plafon, a bútorok a ruhák..stb.

Valamiért a szülés óta ez sokkal jobban zavar. Ez meglehet? Mikor jönnek hozzánk látogatóba ülnek a kanapén és kilométerekről érzem a cigi szagot...

Őszintén szólva nem szeretek hozzájuk most se menni, főleg a kicsivel akár ha be is ugrunk egy kicsit, nem számít hogy 10 perc akkor is árad belőlünk a cigi szag.

Kislanyom lassan egy éves. És mikor el jövünk tőlük szegénykém annyira cigi szagú. Mikor be megyek náluk a szobába szoptatni vagy pelenkát cserélni és ahhh az a cigi szagú ágynemű. Bele se merek gondolni, hogy ha esetleg ott kelljen majd aludnia hogy abba a cigi szagú ágyba aludna..a gondolattól is rosszul vagyok. Na de ezt hogy fogom nekik megmondani?


Olvastam hogy ez is passzív dohányzásnak minősül és ugye az károsabb.


2023. jan. 16. 03:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Így van ugyanolyan hacsak nem kàrosabb.


Teljesen megértelek


Ilyen helyre be sem vinném a gyerekemet, pedig az anyukám is dohànyzik csak nem benn.

2023. jan. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Zavarna, de nem annyira, hogy emiatt eltiltás tőlük az unokat, vagy ne engedjem ott aludni. Írtad, hogy ha ott a gyerek, nem dohányzik. Azt nem várható el senkitől sem, hogy miattad vagy a gyereked miatt leszokjon a dohányzásról, lecserelje az összes bútort, q teljes berendezést és mindenütt kifestessen
2023. jan. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Annyira, hogy oda se vinném. Apukám a dohányzás miatt halt meg. O szál bent elszívott cigit tudok tolerálni. Nem számít, hogy a jelenlétemben vagy a megérkezés előtt bármikor. Az ott marad.

Hajlamosít asztmára, allergiára, még bőrtünetekre is. Egy totyogó pedig nem csak beszív, hanem pedig mindent is megnyal.

2023. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Mi nem visszük oda a gyerekeket. A férjem kijelentette, hogy akkor visszük, ha nem cigiznek bent. Természetesen cigiznek, úgyhogy nem megyünk. Ennyi. Ök eldönthetik, mit csinálnak a saját lakásukban és mi is eldönthetjük, odamegyünk-e.
2023. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám és apukám is cigzik bent a lakásban. Mindig is zavart, de akkor főleg, amikor kismama lettem. Szerencsére más volt az ő hozzáállásuk, ha náluk voltunk, mindig kimentek cigizni. Így van ez a mai napig, ha a gyerekekkel megyünk. Nekik nem kellett mondani sem, hogy ártalmas lehet a passzív dohányzás is. Bár sajnos a cigi szag akkor is megmarad a lakásban náluk.
2023. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

5!


A kérdezi apósa se cigizik bent, ha ott a gyerek.

2023. jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Anyósom is ilyen. Messze lakunk, így a baba nem fog ott sok időt tölteni, de én előtte is megmondtam, ha bent cigizik, nem megyünk
2023. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Én olyan szinten gyűlölöm a dohányzást, hogy ilyen helyre gyerek nélkül se mennék látogatóba. Mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja, de nekem meg jogom van hozzá, hogy egy percet se kelljen olyan helyen lennem, ami ennyire undorítóan kellemetlen és káros. Egy kisbaba esetén főleg. Azt is leszrnám, hogy rokon, ilyenek már rég nem izgatnak (saját szüleim is dohányoztak, alig vártam, hogy ezt magam mögött hagyhassam).
2023. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

A passzív dohányzás az ha valaki mellett állsz és szívod az általa kifújt füstöt, amíg ő cigizik. Ha nem cigizik és csak a cigiszagot érzed, az nem passzív dohányzás. Az nem káros, csak rettentő idegesítő, ahogy írod is.

Én megkérném a férjemet, hogy beszéljen velük. Gondolom ő se szeretné azt amit leírtál.

2023. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Csak akkor mennék ha kint lehetünk, be vnem vinném, biztos nem aludna ott a gyerek.
2023. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!