Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez titeket mennyire zavarna?

Ez titeket mennyire zavarna?

Figyelt kérdés

Apósom aktív dohányos, egyiket a másik után szívja bent a házban náluk. Őszintén szólva sose szerettem ott lenni náluk, mert mikor eljöttem tőlük úgy éreztem magamat mintha egy cigi lennék és húznám magam után a cigi szagot. Első dolgom volt itthon a ruha csere és az állandó hajmosás. Mondjuk ezt egymás követő sokadik napon már nyűg volt, de muszáj volt. Nálunk a családban sose cigizett senki. Após sose kérdezte meg, hogy engem zavar e..ott gyújtott rá előttem. (Ha ott vagyunk a gyerekkel nem gyújt rá) A házukban minden cigi szagú (de gondolom mondanom sem kell) sárga a fehér fal, a plafon, a bútorok a ruhák..stb.

Valamiért a szülés óta ez sokkal jobban zavar. Ez meglehet? Mikor jönnek hozzánk látogatóba ülnek a kanapén és kilométerekről érzem a cigi szagot...

Őszintén szólva nem szeretek hozzájuk most se menni, főleg a kicsivel akár ha be is ugrunk egy kicsit, nem számít hogy 10 perc akkor is árad belőlünk a cigi szag.

Kislanyom lassan egy éves. És mikor el jövünk tőlük szegénykém annyira cigi szagú. Mikor be megyek náluk a szobába szoptatni vagy pelenkát cserélni és ahhh az a cigi szagú ágynemű. Bele se merek gondolni, hogy ha esetleg ott kelljen majd aludnia hogy abba a cigi szagú ágyba aludna..a gondolattól is rosszul vagyok. Na de ezt hogy fogom nekik megmondani?


Olvastam hogy ez is passzív dohányzásnak minősül és ugye az károsabb.


2023. jan. 16. 03:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
9, olvasgass: ajánlom a pubmeden thirdhand smoking effects
2023. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon! Gyűlölöm a cigarettát, gyerek nélkül se mennék, a gyereket meg főleg nem vinném.

Már annál a résznél, ahol szerinted "muszáj volt" kijelentettem volna, hogy rám ugyan ne számítsanak ebben, mert az én orrom alá senki nem füstöl.

Anyám is, anyósom is cigizik, de egyik se bűzlik, ha a gyerekhez jön.

2023. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 babyboom567 ***** válasza:
67%
Biztos, hogy nem aludna ott a gyerekem.
2023. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
Hasonló a helyzet. Az évek alatt egyre ritkábban mentünk. Most az lett a vége, hogy évi 2-3 alkalom, és nem alszunk ott. (140 km)
2023. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%
Majd a férjed megmondja. Az ő apja. Nem neked kell megmondani. Utána meg rád haragszik. Ez a férjed dolga. Az ő apja, az ő gyereke is. Intézze.
2023. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon, és őszintén szólva gyerek nélkül se mennék hozzájuk, hacsak elkerülhetem.
2023. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Engem??? Már az is zavar, ha valaki mellettem cigifüstös. Nem hogy a gyermekem olyan lakásba vigyem, ahol full kocsmaszag van. Engem nagyon zavarna, ha lehetbe kint találkoznánk vagy nálunk, alapos kèz szajhigiènè mellett. Ha szeretik az unokát ez alap. A fiam ráadásul 2x asztmatikusan befulladt, nálam ez zero tolerancia, ez van!
2023. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2023. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!