Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a férjed nem ébred fel a...

Ha a férjed nem ébred fel a babára, egyáltalán nem is tudott segíteni éjszaka?

Figyelt kérdés

A férjem brutál jó alvó. Nagyon ritka, ha felébred a kicsi sírására. Olyankor megy, intézi. Vagy ha szólok neki, hogy már nem bírom, akkor szívesen átveszi.

És mindig mondja, hogy majd egyik este ő kint alszik a nappaliban (onnan nyílik a babaszoba), és majd ő felkel a kicsihez éjjel, és akkor én tudok pihenni.

De szerintem nem. Szerintem ugyanúgy nem kelne fel. Valószínűleg előbb meghallanám a hálóból a sírást. Pedig tényleg jó lenne aludni, mostanában 2 óránként ébred a fiam, szóval max másfél órát alszom egy huzamban.

Akinek hasonlóan mélyen alvó volt a párja, tudott segíteni? Ha "rá volt kényszerülve", akkor felkelt a babához?

Tudom, meg kell próbálni, csak kíváncsi vagyok, más volt-e hasonló helyzetben?

Mondjuk aranyos, mert felajánlotta, hogy hétvégén délután elviszi anyukájáékhoz, én meg aludhatok. De nappal max 1 órát tudok aludni. Szóval persze, segítség az is, csak nem az igazi. Olyan jó lenne csak mondjuk 4-5 órát aludni egyhuzamban. :D


2023. jan. 17. 09:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

A nagyobbnál tud már segíteni éjszaka, aki 2,5 éves. Ő ha rosszat álmodik, felriad, stb, akkor elkezd szólongatni valamelyikünket, arra ha esetleg felébred a férjem, akkor átmegy egy szó nélkül, megvigasztalja, esetleg behozza közénk az ágyba, és így ennyi. Amúgy a kicsire sem ébred fel soha, meg a nagynál sem ébredt egyszer sem, amíg még baba volt. De ha ébredt volna sem igazán tudott volna segíteni, a cici kell mindig. Ha tápszeresek lettek volna, akkor esetleg, de egy bizonyos kor felett már nem is feltétlenül azért ébrednek, mert éhesek, hanem mert szeparációsan szoronganak, mert a mozgásfejlődés, a fogzás zavar be, és olyankor is tipikusan anyára van szüksége a picinek (legalábbis amíg a nagyobbikam szepázott, hiába volt vele születésétől kezdve ugyanannyit az apja, mint én, nem volt el, csak az én kezemben még ébren is, álmában meg aztán főleg).

Szóval nálunk a korlátokat sosem az adta, hogy ő nem ébredt fel éjszaka a kicsikhez soha.


Amúgy mi együttalvós család vagyunk, a legsötétebb időszakban (legalábbis ami a nagynál volt, a kicsinél még nem jött el ez a szakasz :D ) óránként 2x is simán ébredt, hát ember legyen a talpán, aki ezt kibírja úgy, hogy nem alszanak együtt a babával. Olyankor elég volt csak összebújni, cicit a szájába dugni, és én alhattam tovább békésen. Nekem ez volt az egyetlen eszközöm, hogy túléljem azokat a heteket.

2023. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, hogy nem haja, csak nem kel fel mert te szoktál. Nálunk is ez volt, de ha tudta a férjem, hogy most az ő feladata éjjel bemenni, gond nélkül meghallotta. Elsőre.


Mennyi idős a gyerek? Biztos be kell menni hozzá 2 óránként? Én olyan 8-9 hónapos korában sokszor belefutottam abba, hogy csak felsírt vagy nyöszörgött fogzás miatt, de én azonnal ugrottam, amivel persze felébresztettem állandóan.

Egyébként egy idő után eljutsz arra a szintre, hogy megébredsz, szólsz a férjednek és alszol is tovább mintha mi se történt volna.

2023. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Bomba robbant mellette akkor sem kel fel soha, olyan jól alszik. 4 éves volt a nagyobbik amikor született a második, a nagy átment hozzá és addig rázta, és ordîtott neki amíg fel nem kelt. Szerencsére csak 3 napot voltunk bent. Azóta sem kel fel. Egyszerűen nem ébred meg rá. De reggel 8ig is képes aludni nyugodtan pedig a most 5 és 1 éves is 6kor kel és ott nézik a tv-t vagy játszanak.
2023. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
*hallja
2023. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Kényelmes ez a szokás, hogy nem ébred fel rá, és még milyen áldozatkész is, hogy ő aztán vállalná, de hát ez a mély alvás... megakadályozza benne. :DDDD És te ezt még be is veszed, ebben ez a gyönyörű. A naivitás.
2023. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a rosszindulatot, de tényleg nem kel fel. Semmire. A lányom se, aki 12 éves. Biztos ő is csak megjátssza...... 🤣🤣🤣

A nagylány is kérdezi reggel mindig, milyen volt az éjszaka. Arra se kelt fel múltkor, amikor a kicsinek éjjel 2-kor porszívóztam az orrát.

Számomra megdöbbentő, gyerek előtt se tudtam ennyire mélyen aludni.

Egyenként meg azért se értem a rosszindulatot, mert ha szólok neki, és felébred, akkor megy is szó nélkül. Csak nyilván mivel dolgozni megy, nem ébresztem fel folyamatosan, csak ha már tényleg nem bírom.


Egyébként 8 hónapos, tápszeres.

Van, hogy csak felsír, olyankor nem rohanok át. Van, hogy a cumi miatt sír, álmában nem mindig tudja visszatenni. Rendszeresen fordítva próbálja.

De most éjszaka pl.3x is ki kellett vennem, rajtam aludt kb.10-15 percet, aztán vissza tudtam tenni.

2023. jan. 17. 09:23
 7/27 A kérdező kommentje:
Még annyit, "kedves" 5-ös, hogy nem ő mondja azt, hogy a mély alvás miatt nem vállalja. Ő mindig mondja, hogy kint alszik, és majd intézi. Én nem mertem eddig kipróbálni.
2023. jan. 17. 09:25
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem rosszindulatú vagyok, realista. Nem érzi a dolgának, mert te megcsinálod. Ha neki kellene, akkor felébredne, mert figyel. Így nem figyel, nincs rá oka. Amúgy mi felosztottuk az éjszakákat, mert attól, hogy dolgozni jár, az ő gyereke is, nem hagyta, hogy én "ne bírjam tovább" és nem csak akkor segített, amikor már rosszul voltam. Alap volt, hogy ő is csinálja, mert egyetlen ember sem bír hónapokig éjszakázni károsodás nélkül. Mártírok vannak, csak ettől még nem mások a hülyék.
2023. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sem kel fel rá, csak ha alapból rosszul alszik. Olyan volt, hogy annyira kivoltam, hogy egyszerűen nem bírtam felkelni és felkeltettem őt. Egy szó nélkül elintézte ilyenkor. De alapvetően mire felkelt a gyerekre és bebootolt, addigra én addigra már rég a gyerekszobában voltam és intéztem.


Nekem simán hihető, hogy ilyen jó alvó. Ameddig nem volt gyerek, én is ilyen voltam. Volt hogy családi banzáj közepén feküdtem a kanapén és aludtam másfél órát úgy, hogy a fejem felett beszélgettek fennhangon. A gyerek születése óta vagyok idegbeteg mókus üzemmódban, hogy a szekrény reccsenésére is egy óra ébrenléttel reagálok.

2023. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

8.-nak abban van igaza, hogy kettőtök gyereke, a probléma is közös.

Lehet hogy ő dolgozni jár, de te se csak mereszted otthon egész nap… a te munkád sosem ér véget mert te még éjjel sem tudsz pihenni. Próbáljátok ki, hogy kint alszik, hidd el meg fogja hallani, ha az ő dolga lesz. 😊

És a durva éjjeleket osszátok fel. X óráig kelsz te, aztán meg kel ő. Vagy fordítva.

2023. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!