Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most tölti a 7 hónapot...

Kisfiam most tölti a 7 hónapot. Tegnap észrevettünk a nyakán 2 kis csomót. Holnap viszem is orvoshoz. Mi lehet? Esetleg nyirokcsomó? Ilyen korán?

Figyelt kérdés

A nyaka bal oldalán van.Aggódom!!!

(beteg,náthás 3 napja.Lehet köze ehhez??


2010. okt. 3. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyereknek már születésekot megvannak a nyirokcsomói - nem értem, hogy mit akar jelenteni, hogy "ilyen korán"?


A megfázástól pedig gyakran meg vannak duzzadva, ez a normális. De ettöl függetlenül menj vele orvoshoz, akkor meg fogsz nyugodni. Neki jobbulást kivánok.

2010. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam.Anyaka bal oldalán,de nem a füle alatt.A nyaka közepén.Két külön álló kis csomó.Az eggyik kicsit nagyobb.
2010. okt. 3. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyirokcsomó,de a doki úgyis megmondja.

Az én kislányomnak szinte sose múlik el a füle mögött van,hol kisebb,hol nagyobb.A mi dokink azt mondta,ha a nyak biccentő izma előtt van csomó az a garatmandula bűne,ha mögötte akkor meg orrmandula.Nekünk ugye a füle mögött van,és valóban orrmandulások vagyunk:(

A náthának természetesen köze lehet hozzá,de aggódni nem kell,sajnos ez velejárója a kissebb betegségeknek.

A nyirokcsomó pedig egy pozitív előjelnek kell értelmezni,ez egy védekezési mechanizmus.Ez kb olyan,mint a láz,amire igenis szükség van,hiszen így védekezik a szervezet.Ne aggódj,de azért nem árt,ha rá pillant a doki a nátha miatt is.

2010. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beteg, akkor tök természetes, hogy a csomói megduzzadnak.

Sőt, olyan is van, hogy Te nem veszel észre rajta betegséget, a csomói mégis megduzzadnak pár napra. Ez azt jelzi, hogy van valami kis fertőzés a szervezetében, amivel küzd, de semmi tünete.


Ha nől a csomó, nem múlik, akkor doki.


Bár fiamnál szinte mindig nagyobbak a csomók, doki semmi kórosat nem mondott.

2010. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!