Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Duzzadt nyirokcsomó mire...

Duzzadt nyirokcsomó mire utalhat? Tudom, hogy nem mindenki orvos, de hátha. Tapasztalt valaki ilyet babájánál, gyermekénél?

Figyelt kérdés
1,5 éves, tegnap fedeztem fel a nyakán.
2010. máj. 2. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
bármilyen betegségre. a nyirokcsomó arra való, hogy magába gyűjtse és "megtisztítsa" a kórokozókat. Persze ha súlyosan duzzadt akkor azonnal vidd orvoshoz a picit, viszont amíg semmilyen más tünetet nem produkál addig csak figyelj rá nagyon. lehet hogy a kis szervezete leküzdi amit összeszedett.
2010. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a dokinénink, hogy a kicsiknél a gyakori duzzadt nyirokcsomó még "normális" jelenség, hiszen nekik minden betegséggel, minden kórokozóval meg kell küzdeniük, amelyekre mi, felnőttek már védettséget szereztünk. Ezért nem kell megrémülni ezektől a nyirokcsomóktól.


Ha nem produkál más tüneteket, akkor csak valami gyenge baktérium, vírus lehet a szervezetében, amit úgy küzd le, hogy szinte észre sem veszi. Ráadásul egy másfél éves lurkó nagyon szereti felfedezni a világot, mindent megfogdos, aztán a szájába nyúlkál... Tehát igazi kis "koszevő". És ez valahol így is van rendjén, hiszen az immunrendszer azért van, hogy dolgozzon. :)


Ha nagyon zavar ez a dolog, javaslom, vidd el az orvoshoz, ő majd megvizsgálja, hogy konkrétan van-e valami más tünete is, vagy nincs. De ne aggódd túl a dolgot, hiszen egy normális, természetes jelenségről van szó!

2010. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam. 2szer volt beteg, de a nycsomója jóval többször duzzadt meg. Úgy működik, mint a mandula, egyfajta védekező központ.

Hőemelkedésnél, kis takonykórnál és fogzásnál is megduzzadhat. Valamint úgyis elkaphatott vmit, hogy tünete bár nincs, csak a csomó duzzad.

Neki a nyak bal oldalán, középen duzzad mindig.

Nektek? És mekkorára?

Bizonytalan esetben lehet kérni uh-t.

2010. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Neki is a bal oldalon van, kb akkora lehet, mint egy 5Ft-os érme.

Csak azért ijedtem meg, mert neki még nem volt ilyen (vagy nem vettem észre):-(

Más tünetet nem vettem észre, ezért is lepődtem meg.

De az is igaz, hogy éppen most jut túl egy kis takonykóron, 3 hétig szenvedtünk a 3. örlőfoggal, éppen kibújt, szóval az immunrendszere totál legyengült. No és persze igazi "koszevő":-)

Szerdán kell vinnem a kötelező oltásra, ha nem lesz addig vmi gond majd akkor mondom a dokinéninek. Vagy elvihete egyáltalán majd akkor tanácsadásra az egészséges babák, gyerekek közé?

2010. máj. 2. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan viheted az "egészségesek" közé, hiszen a "takonykórból" már kifelé jön, a fogzás pedig nem fertőző. :) A dokinak külön jó, hogy meg tudod mutatni, de biztosra veszem, hogy ő is meg fog nyugtatni titeket, hogy nincsen semmi vész! :)
2010. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!