Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy rohannak a babák?

Figyelt kérdés

Több kismamás csoportban és itt is jelen vagyok. A kislányom születési hónapjának is van egy csoportja többszáz hasonló korú babával. 7-8 hónapos babákról beszélünk és már arról megy a témázás, hogy hány baba állt már fel, én meg csak pislogok. Más csoportokban és itt is azt látom, hogy iszonyat korán kezdenek el mászni, maguktól ülni, felállni, járni, mindent. Már én érzem magam rosszul, mert a 8 hónapos kislányom még nem mászik és nem is ül ki magától. A védőnő már helyretette a fejem, hogy majd csinálja a maga idejében, ne aggódjak amíg látok akárcsak apró fejlődést is. Ha 2-3 hét teljes stagnálás van, akkor szakember.

Fejlődés van. Egyre szebben kúszik, már négykézlábra áll, olykor hintázik is, szóval tudom, hogy csak idő kérdése, mégis azt érzem, hogy mellettünk már minden hasonló korú baba elrohan. :D

Ti nem érzitek úgy, mintha ez valami verseny lenne a mai világban?


2023. jan. 25. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Ugyanis, ha veszel 20 babát, akkor az egyik tuti előbb fog ülni, mint a tiéd.

Egy másik előbb fog mászni, mint a tiéd.

Egy harmadik előbb fog felállni, mint a tiéd.

Főleg, ha még "pár héttel", avagy hónappal idősebb is.


Nyugi van.

2023. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
8 hónaposan tök normális, ha felállnak és másznak, ez nem rohanás.
2023. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem lépnék be ilyen csoportba. Minden gyerek más. Miért jó, ha az anyuka a gyerekét más gyerekéhez méregeti?
2023. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

De én nem értem, miért verseny az, hogy feláll a baba? Mármint, most ha feláll, mit írjon az anyuka, hogy nem?


Vagy nem értem. Az én kisfiam is felállt 7 hónaposan, nem csináltam belőle versenyt, de ha szóba jött, kié mit csinált, mikor állt fel, akkor nyilván nem azt mondtam, hogy 1 évesen.


Mondjuk, én sosem csináltam abból problémát, ha másban meg le van maradva valakinek a gyerekéhez képest, ezért fura nekem a kérdés, te miért érzed magad ezért rosszul?

2023. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez is az aggodalomból táplálkozik, hogy félnek az anyák hogy valamit elrontanak, ami a gyerekre negatív hatással lesz. Szerintem azért érezni ezt néha versenynek mert ebbe is az anyaság fokmérőjét képzelik bele sokan akár pozitív akár negatív irányban. (Rossz anya vagyok mert az enyém még nem.../jó anya vagyok mert az enyém már rég...)

Az is okozza a nehézséget hogy mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, de nem vagyunk egyformák és ez nem feltétlenül jelent bajt, csak sokszor nehéz elfogadni mert az emberi agy is a sémák alapján működik, kategorizál.

2023. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém is korám csinált mindent, de nem gondolom sem őt, magamat meg aztàn pláne nem, jobbnak/többnek/zsenibbnek másoknál. Ugyanakkor ez ellen nem tudtam mit tenni, miután megtanult kúszni, villámtempóban jött a mászás,ülés, felállás, nem rúgtam ki a lábait, hogy lassítson :D Felállás után az első lépések azonban 1-2hónap is volt mire megtörtént. Önmagához hasonlítsd, ne máshoz, még ha koppra egyidősek se!
2023. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm gyerekei is hónapokkal hamarabb csináltak mindent, mint az enyém. De nem azért, mert a tesóm olyan szuperanya (amúgy az :-)), hanem mert egy kicsit feszes az izomzatuk. Én nem aggódom ezen, mert olyan szép, folymatos volt a fiam mozgásfejlődése, mindig látszott, hogy halad, még ha talán az átlagnál később is kezdett bele az egyes mozgásformákba.
2023. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos én is tapasztaltam, hogy úgy csinálnak az anyukák, mintha verseny lenne. A legtöbb esetben nem is igaz, amit mondanak. Én már rég nem foglalkozom ilyenekkel, nem vagyok tagja sem ilyen csoportoknak. Semmi értelme, mégha igaz is egymáshoz hasonlítgatni a gyerekeket, mindegyik fejlődik a maga ütemében. Attól, hogy vmelyik előbb csinál ezt, vagy azt, nem lesz különleges.
2023. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
8-as vagyok, azt még hozzátenném, hogy amúgy valóban én is úgy vettem észre, hogy nagyon gyorsan fejlődik sok gyerek. Például 6 hónaposan már némelyik ül, pedig 10 hónapos korig kell, vagy vmelyik ilyenkor már áll is, pedig ahhoz meg bőven van idő. És sokan már egy éves kor előtt elindulnak, pedig másfél éves korig kell, fél évvel előtte szerintem nagyon korai. Nem tudom hogy ez mitől van, esetleg a szülő segíti ebben (ültetés, komp használat, sétáltatás stb), mert ha igen, avval inkább nagyon ronthat a helyzeten.
2023. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

9-es, az, hogy ezeket meddig "kell" csinálni, nem azt jelenti, hogy az a gyerek csinálja korán, aki hamarabb csinálja.


Tehát igen, legkésőbb(!) másfél éves korig kell járni, de ez a legkésőbb, a jellemző pedig az, hogy 1 éves koruk körül kezdenek járni a gyerekek, előtte, utána pár héttel. De nem ők csinálják korán, hanem a 1,5 éves későn, csak még nem betegesen később.

2023. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!