Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyanzajlott ez az időszak?

Hogyanzajlott ez az időszak?

Figyelt kérdés

A kicsikém már 8 hónapos és néhány napos.

Még 5-6 hónapos elkezdett magától fenekére ülni, az idősebbeket hallgatva párnák közé ültettem, de sírva fakadt. Ezért hanyagoltam a párnázást.

Akkor egy nap észrevettem, hogy magától ülni kezdett.


A másik szituáció a fej formálása volt. Élete első hónapjában forgattam, de azután hiába támasztottam nem maradt a helyén, ezt is hanyagoltam.

Már 8 hónapos és gyönyörű szép fejfirmája van, és semmi forgatás nem volt.


Vagy az, hogy vegyem ölbe mert akkor csak ölbe akar majd.

Ezt én badarságnak tartom, és nem is.

Egyrészt ha nem most míg 8 holnapos, akkor mikor vegyem ölbe? Amikor már 15-6 éves, és inkább a barátaival és odakint játszana nélkülem?!


Másrészt. Sofőr vagyok vezetek és szinte mindenhova magammal viszem. Ha elkezd sírni és nyújtja a kezeit, hogy felvegyem, akkor mit teszek?


Nem tudom, hogy mit gondoljak.

Szerintetek?

Ti anyukák akik már tapasztaltak, hogy birkóztatok meg ezekkel a dolgokkal?



2023. jan. 30. 09:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Csak magadra hallgass.

Mikor másnak gyereke születik, körülötte hirtelen mindenkiből faxa szülő lesz és nekiáll okoskodni. Erre az oldalra is ez a jellemző.

Nincs nagykönyv, a babádat és magadat figyeld, a többieknek meg húzz határt. Ha kell, segítséggel.

Sajnálom, hogy ide kellett írnod.

2023. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem párnáztam,megis megtanult ülni.

Ha kéredzkedik hozzam,felveszem.

Ha másnál van,es vissza akar jonni hozzam,elveszem,hiaba nem tetszik ez másoknak.

Nem hagyom szandekosan soha sirni,azert vagyok,hogy megnyugtassam.

2023. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én sem hagynám sírni, hisz a gyermekem és átérzem a fájdalmat. Főleg, hogy most a fogzás ideje van, és megannyi nyűgös nap, hátul is szemem van, hisz négykézláb járkál, az agy oldalánál hitelen feláll és nehogy hátra essen.

A szilárd étel elkészítés és a megfigyelések.


Főleg volt egy időszak amikor beteg volt( székrekedése volt, és teljen piros volt a popsija) eskü bármire, hogy azt mondta, hogy mama. Amikor ott volt, hogy kaksizni akart, és szegény kínlódott, akkor mama-mama-mama

Meghasadt a szívem, vele együtt sírtam..

2023. jan. 30. 10:20
 4/20 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szerintem te ugyan az a posztoló vagy, aki a 10 éves gyerekének kért táplálkozási ajánlatokat.A stílus, a beszéd, a szavak használata elárul.
2023. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Trollocska.
2023. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Született zseni vagy, kérdező!
2023. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok...az en fiam 9 honapos,100%-ban figyelnem kell ra egesz nap,foleg,hogy mar lassan lepegetni kezd.

4-es nem tudnad belinkelni azt a kwrdest?vagy hol talalom?kivancsi lettem.

2023. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Az ajánlásokra odafigyelek. Nem ültettem, nem állíttatom, vagy segítem a járásban, amíg nincs ennek az ideje. (Szép magyaros szavak. :D)

De őszintén, a sok okos tanácsot már elengedem a fülem mellett. Altasd korábban, hogy ti is tudjatok pihenni. Nemonnnndd már b@meg nekem ez eszembe sem jutott.... Tedd be az ágyba, sír, aztán majd elalszik. Semmi baja nem lesz tőle. Köszi. Most ne adj neki enni, most adj, miért adod ezt, hát ehetne már olyat is. Túl sokat alszik, túl keveset alszik, már állnia kéne, már ismernie kéne a szorzótáblát, blabla... Szóval unom, hogy valaki mindig megakarja mondani mit hogyan kellene csinálni, pláne ha az elveimmel totál szembemegy. Ennek anyósom a legékesebb példája. Na őt nehezen viselem. Minden más okost a helyén tudok kezelni már. Olvasok, tájékozódom, gondolkozom, kialakítjuk nekünk mi fér bele és mi nem, más meg nem igazán érdekel. De korábban képes voltam ezen kiakadni.

2023. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy milyen másik kérdésről van szó, de én nem vagyok az a hölgyemény!

Még régebben volt egy másik profilom, ott raktam fel furcsa kérdések XD de már nem találom.


Én csak egy ártatlan kérdését tettem fel, és véleményeket kértem a már tapasztalt és megélt anyáktól.

Nem értem miért kell összehasonlítani másokkal.

2023. jan. 30. 10:38
 10/20 A kérdező kommentje:

10 éves gyereknek táplálkozási tanács?

Erre most én is kiváncsi lettem. Eskü! Talán valami hasznosat is találok ott. Nem nekem kell, a sógornőmnek

2023. jan. 30. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!