Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kapjuk a két hónapos...

Ma kapjuk a két hónapos oltást. Milyen mellékhatásokra számíthatok? És azok meddig tarthatnak?

Figyelt kérdés
Du. kettőkor kapja. Ha pl. estig nem lesz lázas, akkor már nem is lesz, vagy másnap is lehet számítani mellékhatásra vagy az kijön hamar?
2010. okt. 4. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Láz, étvágytalanság, nyugtalanság, aluszékonyság, nyűgösség lehet.

Ha ma nem lesz lázas, akkor szerintem már holnap sem, de a többi tünet lehet még 1-2 napig.

2010. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a múlt héten kaptuk meg a két hónapos oltást. Én este adtam neki egy fél lázcsillapító kúpot, és borogattam mindkét combját, mert oda kapta. Nekem aznap és másnap volt nagyon aluszékony, mintha kicserélték volna. Más tünetünk nem volt.
2010. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyűgösség, aluszékonyság, kb 2 napig. Hőemelkedés vagy láz. De az is lehet észre se vesz belőle semmit és ugyan olyan lesz a kisbabád mint bármikor máskor. Az én kislányom sokat aludt és mikor fenn is volt csak sírt, hőemelkedése volt én akkor adtam csak neki kúpot, addig nem utána semmi baj nem volt már. Én nem borogattam bár vannak akik erre esküsznek
2010. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk sajnos allergiás lett az oltásra, jol meg is ijedtünk de nem lett baj, a doki is megijedt azt mondta 45 éve alatt ez volt a 3. ilyen eset.a következö oltást a korházban kapja majd meg.

amugy 37,5 lett a leg magasabb hömérskélete, nem adtam rá semmit, egyszer beborogattam a combokat, aludt utána 2 orát, ennyi volt.

2010. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez az oltás akkor hányással nem járhat, ugye?

Hogyan borogatjátok az oltást?

2010. okt. 4. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Kislányom csütörtökön kapja a 3 hónaposat. A két hónaposnál másnap is volt kicsi hőemelkedése, nyűgösebb volt. Szerintem fájt a kis combja is. Azt ugyan nem tudom melyiktől, mert egyszerre kapta a két hós kötelezőt, a Prevenar-t és az első Rotarixet.
2010. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. megkaptuk az oltást, tegnap nem volt semmilyen tünet, hőmelkedés sem szerencsére. Este jobban sírt mint szokott, de ez nem biztos hogy az oltástól volt. Az aluszékonyságba belementem volna :), de inkább két óránként keltünk éjjel enni.... :)
2010. okt. 5. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!