Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedéses 7 hós babának...

Székrekedéses 7 hós babának milyen gyümölcsöket, főzelékeket javasoltok?

Figyelt kérdés
Alapjában véve szopizik. Gyömülcsöket adtam neki, de az alma, az őszibarack nem vált be (napokig nem sikerült utána). Szilva és a sütőtök jó, de nem ehet minden nap almát meg tököt. Mit adhatnék még neki? Szeretnék most már 1 étkezést kiváltani, de mit adhatnék neki ami nem fogja meg a hasát? (Sajnos a gyerekorvos szerint öröklött, apától) (sárgarépát, banánt meg sem próbáltam azok hasfogók)
2010. okt. 4. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az alma is hasfogó javaslom a főzelékféléket minden félét na meg anyám azt csinálta a keresztlányommal, hogy levest turmixolt hússal, zöldséggel ami benne volt na ez hatott.

Lé és rostos ételek.

2010. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én szilvát, meggyet adtam mikor székrekedése volt. Igyon babagyümölcslevet, rostosat.

Nem lehet, hogy úgy megemészti az anyatejet, hogy nem marad "felesleg"? Tehát, hogy mindet felhasználja a szervezete? Szerintem jó lenne egy étkezést kiváltani már teljesen. Vezess be zöldségeket is, pl. cukknit, krumplit, répát... és utána kezdd el a husit is.

2010. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk is 7 hónaposan kezdődött a székrekedés (rémálom) korszak, nem segített semmi, adhattam akármit, aztán a nagyim mondta hogy ültessem bilire. Nálunk nagyon bevált, aztán bármit evett de tudott kakilni, így bilin!

Egy próbát megér, ha már nem használ semmi nálatok se!

2010. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekünk sem segített semmi, adig, amíg nem vezettem e többféle zöldséget. adtam kúpot, leavolacot, őszilét, szilvát, semmi. torna, masszírozás sem. nálunk is rémálom volt. mióta kiváltottuk az ebédet és délelőttönként kap kis gyümit is, azóta minden nap van kaki könnyedén.

amúgy tetszik a bilis ötlet is!

2010. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Adj neki céklát,az nekünk bejön ált!Lehet kipróbálom a bilis trükköt,mert neki is nehezen megy a kaki!
2010. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kipróbálom a bilis módszert, meg próbálom a hozzátáplálást is bátrabban.

Nem hiszem, hogy az lehet, hogy megemészt mindent, mert napokig szenved, sír, aztán telepakol 2-3 pelust és utána rendben van minden. Sajnos icipici kora óta ezzel köszködünk. Azt hittem a hozzátáplálással jobb lesz, de eddig csak rosszabb lett.

Remélem ezek segítenek.

2010. okt. 4. 12:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Most nézem, elírtam a kérdésnél:) Nem ehet minden nap szilvát meg tököt, (mert ugye az almától szenvedett szegény:S)
2010. okt. 4. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
10.42-es vagyok. először, amikor a gyümikkel kezdtem, nálunk is rosszabb lett, hetekig sz@rakodtam, mert a szilván és a barackon kívűl nem mertem mást adni én sem, aztán begurultam és nekiálltunk. egy-két np alatt megváltozott minden! remélem nálatok is így lesz! :)
2010. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vikcso1992 válasza:
Én a kecskemétinek a szilvás püréjét adtam amikor ilyen gondunk volt, másnap még erőlködnie sem kellett. :)
2018. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!