Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a babám végső szemszíne? (most 5 hónapos) Én barna szemű vagyok az apja kék szemű.

Figyelt kérdés
[link]

2023. febr. 4. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Kék
Szürke
Zöld
Barna
Barnás-zöld
szürkés-zöld
kékes-zöld
70 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

A barna szemszínért felelős allél domináns. Így is van esély kékre, de a kicsidnek pl. már nincs, ez világosan látszik a képen.

Az is látszik, hogy még alakulóban van. Az egyik gyerekemnek három évesen alakult ki a végleges szemszíne.

2023. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak még olyan seszínű. Azért is vagyok kiváncsi mások tapasztalatára/véleményére
2023. febr. 4. 12:05
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a felállás. Mindkét gyereknek barna a szeme.
2023. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten barna szeműek vagyunk, 5 hónapos a babánk és világos szürkés kék jelenleg, de barnára számítok. Az én családom fele kék szemű, de nem tartom valószínűnek hogy ez maradna. Ebből gondolom hogy sokkal később fog ez még kialakulni.
2023. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

Én kék szemű vagyok a férjem barna, most 8 hónapos a kicsi és ilyen a szeme :)

Szerintem a tiéteknek barna lesz.


[link]

2023. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a szüleim egyik barna, másik kék szemű, nekem meg részleges heterokrómiám van, barna-zöld, teljesen elkülöníthetően.

Nekem férjem kék szemű. Egyik fiam örökölte ugyanezt a szemszínt, ami nekem van. A másik maradt kék szemű.

2023. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak volt hasonló. Most 4, világosabb barna a szeme, ha rávilágítanak akkor zöldes karika látszik benne.
2023. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
7 eves korig alakul ki a szemszin, ez egy total felesleges kerdes ennyi idosen, senkinek nincs varazsgombje.
2023. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyesmi a helyzet, a férjemnek kék a szeme, nekem zöldes-barna. A kisfiunk hasonlóról indult, mint amilyen nálatok van. Neki ilyen zöldes-barnás most 3 évesen. Mondjuk ez nálunk a családban mindent elnyom, pedig a legtöbben kékszeművel házasodtak, de annak még egyszer se sikerült előjönnie. :D


[link]

2023. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám barna szemű, apa kék. Nekem zöldes-barnás lett a végleges szemszínem. 2-3 évesen még sötétkék volt, fokozatosan alakult át. :)

[link]


28/N

2023. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!