Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütés? Allergia vagy 3 napos...

Kiütés? Allergia vagy 3 napos láz? Mi a véleményetek a kép alapján?

Figyelt kérdés

Fiam 8 hónapos, 4 napig lázas volt (38-39 között), ma már nem lázasodott viszont kijöttek a hasán és a hátán kiütések. Ma reggel baba palacsintát kapott, tojással. Lehet esetleg attól? Ha igen, mi a teendő ilyenkor? Régebb is kapott még tojást, illetve olyant amiben tojás volt.

Orvosnál voltunk, antibiotikumot írt fel, most nem tudom adjam neki tovább vagy ne 🤦🏼‍♀️


[link]


2023. febr. 4. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk ia volt ilyen.3 nap laz aztan kiutesek..nem viszketnek,nem zavarnak,csak ugy ott vannak...ujjnyomasra eltunnek...nincs teendo vele,magatol elmulik..mi fenistil cseppeket kaptunk ra.
2023. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ja,a mi orvosunk azt mondta,erre nem jo az antibiotikum..2-3 nap alatt mult el nekunk.

Es a fenistilt is csak azert kaptuk,hogy hamarabb elmuljon.

2023. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A kedves háziorvos mire írta fel az antibiotikumot?

a 3 napos lázat egy mezei vírus okozza.

Vírusra pedig nem adunk antibiotikumot, csak is ha van felülfertőződés.. máskülönben csak azt éred el a felesleges antibiotikumozással, hogy :

-Hasztalan lesz mikor kell.

-A bélbolyhokat hazavágod

-Az immunrendszere gyengül.

2023. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

En a gyerekeimet nem is viszem orvoshoz csak akkor ha a laz mellett pl kohognek vagy valami mas tunet is van...ha csak laz van,akkor megvarom a 3 napot.ha a 3.napon is lazas meg,akkor a 4.napon viszem.

Nem ertem en sem miert kaptatok antibiotikumot a lazra.vagy volt mas tunete is?a kiutesek gondolom akkor meg nem voltak amikor orvosnal jartatok,tehat csak a lazra kapott antib-t...

2023. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez 3 napos láz,
2023. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenki orvos? :D
2023. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.

Nem 5,nem vagyunk orvosok de egy honapja az en fiamnak is volt,o is akkor volt 8 honapos,a tunetek ugyanazok,a kiutesek is ugyanazok...tehat nem vagyok orvos,de nem is vagyok hulye.

2023. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
*vagyis a 6-nak irtam.
2023. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell orvoshoz rohangalni folyamatosan.

Lazkiutes, virus utan nagyon gyakori.

2023. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekorvosunk ha meglát egy pöttyöt a gyereken, rögtön felírja a fenisztil cseppet, erre is biztos azt fognak adni.
2023. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!