Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napos láz egymás utan...

3 napos láz egymás utan kétszer is?!

Figyelt kérdés

Kisfiamnak kb. 2 hete 3 napos laza volt. Tegnapelőtt delutan megint belazasodott, ugyanazok a tünetek, vagyis pont hogy nincsenek tünetek, csak a láz, illetve étvágytalan es kicsit híg a szeklete. Ma mar nem volt egesznap lázas, csak délutánra lett neki de nem túl magas.

Mi lehet ez? Megint háromnapos laz, egymást követően? Volt valakinek ilyen?! Aggodom. :(

Egyebkent szinte semmit nem akar enni, mar ugy latom fogyott is.


2016. szept. 27. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

nem lehet 2x. mondjuk te magad írod, hogy ma már nem volt láza. nem véletlen "3napos láz" a neve, ha egy estés lenne, akkor úgy hívnák ;)

nyilván valami mást kapott el, orvos majd megmondja, vidd el

2016. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet 2x, mivel nem csak egy fajta vírus okozza. Ugyanazt mégegyszer nem lehet elkapni, de egy masik fajta vírus okozhat újra, ezt a doktornő mondta, illetve neten is utana néztem. Nem tudom igazabol, mert legutóbb is ugy volt, h a harmadik napon mar alig volt lázas aztán jöttek a pöttyök.
2016. szept. 27. 18:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent természetesen voltunk orvosnál de annyit mondott, h egyelőre várunk mert nincs mas tunet ugye. :-/ csak en aggodom az ilyen ok nélküli lazasodasok miatt.
2016. szept. 27. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyire magas a láz? Mit mertel? A 3naposnal nagyon nagas 39-tol fölfelé, (egyébként tarthat több napig is- nálunk 5 nap láz, egy nap szünet, majd kovi nap pöttyök volt a menete) ha ennél kisebb akkor fogzas is lehet, a tünetek egyeznek. Ha 3 nap utan sem megy lejjebb akkor kell orvoshoz vinni. A szokásosra figyelj, hogy igyon sokat!!
2016. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem igazán tudom sajnos, hogy mennyire volt magas a láz, mert csak egyszer tudtam megmérni neki, akkor 38,5 volt. Ha csak meglátja a lázmérőt már ordít (annyira behergeli magát, hogy öklendezik), szóval nem túl gyakran tudom mérni neki, max. álmában. Éjszaka nagyon forró volt az egész gyerek, akkor tuti volt 39 is. Neki ez lenne a harmadik három napos láza, mert egyszer volt már kb. fél évvel ezelőtt is, kb. két hete, meg ez a mostani. Nem hiszem, hogy a fogzás okoz ilyen elhúzódó magas lázat...bágyadt is volt, teljesen étvágytalan, nyűgös, kissé híg a széklete. Eddig minden esetben ezek voltak a tünetek, csak furcsálom, hogy ez már a harmadik lenne nála??? Eddig mind kétszer menetrendszerűen három napig volt lázas, majd jöttek a pöttyök, vagyis inkább foltok, elég halvány nehezen észrevehető. Én mindkétszer csak a fürdetésnél láttam (mikor kissé kipirult a bőre), hogy kiütéses. Nagyon aggódom miatta :( Nincs mese, megvárom a holnapot aztán kiderül...most lefekvéskor hőemelkedése még volt, nekem kicsit olyan volt, mintha megint lennének kiütések is (fürdetésnél figyeltem), de lehet, h már csak az aggódás miatt beképzelem :( A doktornő megcsinálta a szokásos vizsgálatokat, minden negatív. A foga amúgy nagyon jön...ajj nem tudom. Bocs a litániáért!
2016. szept. 27. 22:07
 6/6 anonim válasza:
Szia. Látom , hogy 2016-os a kérdés de ugyanebben a cipőben járunk és aggódom. Végül minden rendben lett a kisfiaddal ?
2020. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!