Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van nég olyan másfél éves...

Van nég olyan másfél éves körüli baba az enyémen kívül, aki nem eszik zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
A lányom csak a szőlőt hajlandó megenni, a levesből pedig a répát, ennyi. A főzelék nem kell neki, csak a rizs, tészta, nokedli.
2010. okt. 4. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Soha nem is ette meg a zöldségeket, gyümölcsöket? Vagy csak mostanában csinálja ezt?
2010. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak mostanában, előtte nagyon szerette a gyümölcsöket, a főzelékek is lecsúsztak
2010. okt. 4. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Biztos adnék neki nokedlit, ha nem eszi meg a főzeléket...


Nekem is bepróbálkoztak a gyerekek. Egy kimaradt étkezés után ne aggódj, megette, amit kapott.

Most épp rászoktatod a helytelen étkezésre mellesleg. De hát te tudod...

2010. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az én lányom is ilyen 20 hós.

eleinte banánt evett 5-6 hósan.aztán megunta.szegénykém nagyon vashiányos is volt ,8hós korától 15 hós koráig vasat szedett.


egy időben megette a karfiolt is,de már azt sem.


néha,ritkán pár falat répát esetleg zöldséget.meg pár szem szőlő,esetleg barackot egy keveset.

szerencsére legalább a husikat megszerette.

meg minden nap adom neki a vitacolan szirupot.


nem vagy egyedül a problémáddal!megértelek!

2010. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15:46-os, köszi, pont ilyen válaszokat vártam.. nem értem, inkább miért nem görgetsz tovább, ha nem tudsz értelmeset válaszolni.. mert számomra nem tiszta amit írtál
2010. okt. 4. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem eszi meg lànyom a gyümölcsöt, semmit de semmit!

Lecsót adok neki rizzsel, brokkoliit halat rizzsel, spagettit igazi paradicsomból készült szósszal, spenotot tésztával, töltött paprika, valahogy mindig belecsempészem az ebèdbe a zöldséget!

2010. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan melyik részt nem értetted?

A gyerek azt fogja megenni, amit TE enni adsz neki. Nem mást. Ha hagyod, hogy kénye-kedve szerint egyen, akkor lassan csokit csokival fog enni és semmi mást. Te vagy a szülője, te vagy felelős a testi-lelki egészségéért is.

A te kötelességed kielégitően táplálni is.

Nem értem, miért kellett volna tovább görgetnem. A válaszom érthető és világos, épp tönkreteszed a gyereked jövőbeni étkezési szokásait. Ennyi.


Javasoltam abbahagyni a gyerek nokedlival (liszt és tojás) történő etetését, esetleg még ezt nem értetted???

2010. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Te valószínűleg egy szuper gyerek szuper anyukája vagy. De ha egyszer a te gyereked sem akar majd elfogadni semmiből két-három falatnál többet, akkor lehet,hogy majd te is örülni fogsz neki ha legalább azt az "egészségtelen" nokedlit megeszi.

2010. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem, fentebb leirtam, mi a teendő. Sajnálom, ha korlátolt betűfelismerő kézséggel rendelkezel...
2010. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Nagyokos!

Először is, nem a kérdésemre válaszoltál, ezért nem segítettél a válaszoddal

Másodszor pedig, nem tanácsot kértem, mert tudom, hogy mi mennyire egészséges

Harmadszor pedig, nem tervezem elrontani a gyerekemet, csak próbálom etetni, ami hidd el, egyáltalán nem egyszerű

2010. okt. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!