Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőm szerint, ha a baba...

A védőnőm szerint, ha a baba már eszik kis gyümölcsöt, főzeléket és akár tejpépet is, de még kap anyatejet, akkor felesleges itatni plusz folyadékkal. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan furcsán hangzik, hisz már kap pépesebb dolgokat, meg is szomjazhat. Szerinte a tej fedezi a folyadékszükségletét. 6.5 hónapos egyébként.
2010. okt. 6. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

babafüggő..


érdemes étkezés után megkinálni vizzel lehet hogy elfogadja lehet hogy nem.

annyiban igaza van hogy ha még cicizik pl. főzelék után akkor nem kell itatni de ha egyre több főzeléket eszik idővel és egyre kevesebbet szopik akkor már kell a folyadék.


nyáron mindenképp kell itatni egy mozgásban levő babát télen meg ha elfogadja.

2010. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, kínálgatom, de kibukja a vizet. Ami hígabb, mint a tej, az ki is jön. Így viszont nincs értelme, mert még az is visszajön, amit megevett.
2010. okt. 6. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A víz nem finom. Egy pici kis kamillával fesd halványsárgára a vizet, úgy megissza. Ha szomjas.
2010. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A forraltvíz. Nem finom a forralt víz. Bármi gyógyteával, de nagyon-nagyon halványra ízesítsd!

Előző.

2010. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha épp olyanja van, akkor issza ő a sima forralt vizet is. Ha meg nem, akkor az édeskömyény, csipke, kamilla sem kell neki. :)
2010. okt. 6. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes az én lányom azóta iszik a legtöbbet amióta eszik ezt azt!
2010. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kínálgasd, de ha nem issza, ne légy emiatt megijedve. Ha majd szomjas lesz, fog ő inni. Én 6 hónaposan kezdtem szilárd ételt adni a kislányomnak (gyümölcsöt), de hónapokig hiába kínáltam neki utána vizet vagy bármi más folyadékot, nem fogadta el, csak a cicit. 10 hónapos volt, mikor kiváltottuk az első étkezést, utána már ő is ivott, igaz, nem sokat, csak max. kb. fél decit naponta, a többi folyadékot bőven fedezte számára a minden evés után elfogyasztott anyatej (akkor már 3 étkezésre kapott szilárdat, de csak az uzsonnát váltottam ki nála).
2010. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már az anyatejen/tápszeren kívül mást is eszik, akkor meg lehet/érdemes megkínálni vízzel is, főleg étkezések közben vagy közvetlenül utána. Ha egy étkezés teljesen ki van váltva, akkor meg egyértelmű, hogy inni is adni kell neki.


A víz íze kiváló, nem értem, hogy mondhatja rá bárki, hogy az nem finom. El vannak kényeztetve a sok üdítővel. :-(

2010. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az enyém 8 hónapos múlt, és egyáltalán nem iszik, semmi folyadékot. kiköpi, kifolyatja a szájából oldalt. a doki szerint amíg szopik, nem baj, de kínálgassam.
2010. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!