Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom, hogy nincs...

Honnan tudhatom, hogy nincs még egy olyan nevű személy Magyarországon, mint amit a gyermekemnek szánok?

Figyelt kérdés
Amennyiben döntök a névről, melyet a leendő gyermekemnek kívánok adni, miként szerezhetek tudomást arról, hogy a választott névvel más Magyarországi személy rendelkezik vagy sem? Szeretném, ha a gyermekem neve csak az övé lenne, nem volna az országban párja.

2023. febr. 6. 02:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Akkor olyan nevet kell választanod, ami még nincs engedélyezve.
2023. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
De az sem garantálja, hogy 2 hónap múlva másvalaki nem nevezi el ugyanúgy a gyerekét.
2023. febr. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem nekünk sikerült olyat választani, de abban is biztos vagyok, hogy itt mennyire lázadnának, hogy hogy lehetünk ilyen szar szülők, ilyen nevet adni?! :')

Amúgy jó lenne már, ha az embert nem a neve alapján ítélnék és nem fordítanának erre ekkora hangsúlyt...


Amúgy nem tudom. Talán esetleg hivatalban lelehet kérdezni, hogy hányan élnek jelenleg az országban azzal a névvel.

2023. febr. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Itt rátudsz keresni a vezeték és az utónév gyakoriságára is.

[link]

2023. febr. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
3-as, de a gyereknek azzal a névvel kell együtt élnie, napi 20-25-ször szólítják a nevén. Nagyon nem mindegy, hogy szereti-e.
2023. febr. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazából olyan vezetéknév-keresztnév-másodikkeresztnév kombinációban gondolkodunk, ami még nincs. A gyermek az apja vezetéknevét (Németh) kapja, ehhez 2 olyan nevet keresünk, amilyenre még nincs példa együtt Magyarországon. És szeretném tudni, hogy a névkombináció amit választunk létezik-e már, vagy nem.
2023. febr. 6. 03:57
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Attól mert hülye nevet adsz a gyerekednek, sem te, sem a gyerek nem lesz különleges, csak prolinak fognak nézni, teljesen jogosan.
2023. febr. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

Kinek mi a hülye név ugye. Akkor is túl nagy fenék van ennek kerítve. Aki egy név miatt prolinak nézi a másikat, na az az igazán proli.

De nyilván van akinek rendes értékrendje van és van, akinek soha nem lesz.


Az pedig hogy egy névvel az embernek együtt kell élnie semmit nem jelent. Annak a gyereknek lesz egy egyéni izlése és az fogja eldönteni, hogy tetszik e neki vagy sem.

De itt is szóba jön a társadalmi nyomás. Elég sok minden erre vezethető vissza.

Gondolkodni, gondolkodni és gondolkodni emberek.

2023. febr. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Egy Németh névvel ami szerintem a top 20ban biztos benne van, kb nulla az esély. Ha ritka vezetékneveitek lennének, amit kötőjelesen kapna, meg két másik keresztnév, akkor lehet. Pl. Gliczerin-Fenékpusztai Brünhilda Dzsindzser. Bocs akit esetleg így hívnak.

Vagy névváltoztatók esetén, ahol a fordítas, írásmód miatt az apa vezetékneve egyedi lett. Ismerek ilyet, biztos hogy nincs még egy aki ezzel a vezetéknévvel létezne, szóval ő bármit adna a gyerekének, egyedi lenne.

Vagy csak engedélyeztess egy egy új béna nevet, add mellé a legritkábban adott keresztnevet, és majd házassága után a gyereked vegye fel a párja nevét a legbénább módon, akkor is nagy esély van rá hogy lehet egyedi.

2023. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Max olyat kiveteles es egyedi nevet tudsz adni,amit gyakran olvasgathatunk itt,hogy Manó,meg Törpi ès tarsaik…. Na,ha pl ilyen utonevet kap biztos lehetsz benne,hogy “egyedi” lesz. Nem bantasbol ,de sztem ez az igazsag…. 😅Sosem ertettem ,hogy az emberek miert nem csak azert adjaj azt a nevet a gyermekeiknek,mert az tetszik,miert azert mert egyedi es kulonleges es nincs masnak….. Ismerosom Menta nevet szeretett volna a lanyanak,nalam mar ez kiverte a biztosotekot. Mindenkinek szive joga mit ad de konyorgom a gyereknek a nevevel elnie kell… Hogy nez ki egy Dr Nemeth Britani dzsulianusz … stb stb stb en ilyenkor total kiegek….
2023. febr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!