Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Olaszországban, az...

Milyen Olaszországban, az olasz nép számára ismert dolog (ez lehet író, költő, vers, szobrászat, történelmi személy, akármilyen alkotás) / dolgok léteznek, amiről tudják, hogy magyar ? Tehát nem összekeverendő más néppel.

Figyelt kérdés

Itt gondolok Kossuth Lajos személyére, a Garibaldi féle forradalomnál, az Avanti ragazzi di Buda c. dalra, ami az 56os eseményeknek állít emléket, akár versekről is lehet szó, pl Petőfi verseit is lefordították többek között olasz nyelvre, Rejtő Jenő regényeit...


Tehát leginkább olyasmikre lennék kíváncsi, hogy mi az, amire a mostani olasz emberek (időtstől a fiatalig), de emlékeznek, tudják, hogy ez a (bármilyen téma is legyen) a magyarokról szól.

És nem keverik össze, mondjuk a románnal vagy egyéb más néppel.


Hanem ami nekik ehte magyar.


Mint ahogy mi is ismerjük a focistáikat, festőiket, szobrászaikat, énekeseiket (tehát ami tényleg mainstream, mindenki ismeri), de akár a történelemből is.

Tehát, mint ahogy megkérdeznének egy magyar embert, hogy mit tud az olaszokról, "pizza, tenger, opera, foci" különböző művészetek stb..


Szóval, mit tudnak az olaszok a magyarokról.

(Az is egy válasz, hogy semmit, magukkal törődnek, stb stb, viszont amit tényleg tudnak, tanulnak iskolában, azokra lennék kíváncsi.

Mint ahogyan Petőfit és Puskást is szinte mindenki ismeri a világon ((Petőfit főleg a kommunista országokban, tapasztalataim alapján)) viszont mi az, ami összeköt minket magyarokat az olaszokkal. Mit tud a két nép egymásról ?)


Bocsi, ha hosszú lett, de engem ez a téma érdekelne, remélem elég jól meg tudtam fogalmazni.

Aki esetleg járt már kint, lakott/lakik kint, ismer olaszokat, azok mindenképpen írjanak! :D


Én eddig nem voltam még kint Olaszországban, de azokkal az olaszokkal akikkel találkoztam, egy kettő ismerte többek között Kossuth-ot, Petőfit, Puskást, ezt az Avanti ragazzi di Buda dalt, amiről tudtak is pár szót mondani (ezért is soroltam fel éppen ezeket, mert már tőlük is hallottam vissza), de kíváncsi lennék rá, hogy egyebet is tudnak-e rólunk.


Azért is érdekel a téma, mert ha pl kimennék valamikor, és szóba kerülne, hogy honnan jöttem, akkor ne csak arra gondoljon az ember, hogy valahonnan "kelet európából" hanem olyan dolgot tudjak mondani, amiről lesz valami fogalma.

Hogy ja, 56, ja Kossuth, stb...


Köszi előre is a válaszokat!



2023. jan. 15. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem nagyon ismerik a magyar történelmet. De azt h ki volt garibaldi azt sztm tudják



Meg még talán Móra Ferenc A Pál utcai fiúkról is van fogalmuk. A nagynéném kint él olasz országba és azt mondta h látta olasz nyelven lefordítva A Pál utcai fiúkat a könyvesboltba.

2023. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

"De azt h ki volt garibaldi azt sztm tudják"


Vagy te vagy eszetlen, vagy az olaszokat nézed annak.

Már hogy a bánatba ne tudnák, ki volt a nemzeti hősük?

És mi köze ennek a magyarok ismereteihez???

2023. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jézusom, előző, igazad van

Ez olyan, mintha az olaszok jobban ismernék Petőfit, mint a magyarok!

2023. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Attila. Bár nem pozitív hősként ismerik, ami azt illeti :)
2023. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Steller Ilona, ennyi.
2023. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Allj, Attila NEM magyar. Kisajatitottuk, de a hun mas nep.
2023. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!