Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babád legalább 2-3x kel...

Ha a babád legalább 2-3x kel egy éjszaka folyamatosan, hogyan esik, amikor már sokadjára hallod, hogy más gyereke végigaludja az éjszakákat?

Figyelt kérdés

Igyekszem türelmesnek lenni, tudom, hogy nem az ő hibája, hogy nem tudunk végigaludni egy éjszakát. Elfogadtam. Igen, hálás vagyok, hogy Ő van nekem, szép és egészséges. De kicsit most mélyponton vagyok. Nappal ringatnom kell, sétálnom vele, így én nem tudok pihenni. Most ezek a nappali alvások is nehezek, fogzás, alvási regresszió, tudja a fene, frusztráltabb egy ideje. Próbáltam nem összehasonlítgatni a helyzetem máséval, de amikor már tegnap is hallom, hogy ikres anyuka, és mindkettő alszik 7-8 órákat már egy hónapja, pedig kisebbek is, elszakadt a cérna, hogy 2 gyerek mellett többet alszik valaki, mint én 1 mellett. Az a legnagyobb bajom, hogy így türelmetlenebb vagyok, feszültebb. Nem akarom, hogy rányomja ez a bélyegét erre a vissza nem térő időszakra a babámmal.

Ti hogyan lendültök át ezeken az időszakokon, van esetleg valami praktikátok?



2023. febr. 7. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Gentle sleep training nekem bevált,persze ahogy a gyerek változik úgy az altatási módszer is,eddig nem vettem ki ha felsírt csak leltem mellé és csak simiztem a pociját és dúdoltam neki, most simizem a pociját és mesélem neki a nagy kedvenc meséjét újra és újra halkan duruzsolva addig míg el nem alszik,azután ott ülökmég kicsit végül kiosonok. Közben megy a kedvenc zenéje a háttérben mint fehér zaj.
2023. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Volt, hogy legalább 6-7x kelt. Minden nap a túlèlèsre ment. Úgy bìrtam ki, hogy majdnem depis lettem már, a fèrjem is èjszakázott, pedig hajnalban vezetett, de sajnált. Illetve anyukám, anyòsom jött napközben vasalni, hoztak kaját, vittèk ki babakocsizni, s addig alhattam...
2023. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Mostanában amúgy valamiért felriqd,ilyenkor nem feltétlenül megyek be csak figyelem a bébiőr kamerája és viszaalszik. Elfelejtettem írni hogy a genlte sleep training első pár napja pokoli nehéz , akár órákig is tart az első alkalom és vagy 1 hét míg beáll az alvás, de érdemes kitartani. Youtube-on sok videó van.
2023. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Ja ez kb fèl èves korátòl tartott 1 èves koráig. Azòta átalussza az èjjelt. Kettes voltam.
2023. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Múltkor kiraktam egy kérdést erre vonatkozóan, hogy mit értenek átaludt éjszaka alatt, azóta abszolút nem idegesít, mivel ez a legtöbbnél azt jelenti, hogy olyan este 10 és reggel 10 között csak 2-3x kelt fel. Ez náluk az átaludt éjszaka
2023. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az első gyerek 3 hónaposan aludta át az éjszakát, a második 3 évesen. Ha csak az első van, azt hiszem ma is, milyen ügyes vagyok és csak az altatási technikán múlik :)
2023. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit irigylem őket, de nem húzom fel magam rajta. Majd elmúlik nálunk is. Ez egy ilyen időszak. Vannak szerencsések, meg vagyunk mi. :D

De olyan baromi gyorsan telik az idő, hogy kettőt pislogok, és már oviba megy. Most született, aztán mindjárt 9 hónapos. Döbbenet.

Igyekszem pihenni, amikor csak lehet. Ha 20 percet, hát 20 percet.

Nekem a séta is segít, kiszellőzik a fejem, utána sokkal türelmesebb tudok lenni a fáradtság ellenére is.

2023. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészről már csak itt gyakorin is észrevettem, hogy a “végig aludt éjszaka” mindenkinél mást jelent. Például lehet nem kel egyszer sem, de hajnali 5kor már kukorékol, vagy a nappali alvásokban nincs rendszer , és nem is alszik annyit, hogy az az idő hasznosítható legyen.

Másrészről szerintem ezek tipikusan az “amit nyer a réven, veszíti a vámon” esetei. Végig alussza igen, de cserébe semmit nem hajlandó megenni, nem lehet vele sehová menni, mert fél mindentől, vagy éppen ellenkezőleg, állandóan menni kell vele mindenhová, felmászik mindenre és este mindenki kb elájul a fáradságtól.

Tudom, hogy most mély ponton vagy, én is voltam. De hidd el, fog ez javulni. Lehet nem holnap, de hétről hétre igen. Mindig arra gondolj, hogy ez egy àtmeneti időszak.

2023. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom,hogy szerencsesek.májd atalussza az enyem is(9 honapos,konnek a fogak,rengeteget kel)
2023. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 20 hónapos még mindig kB 3-szor kel fel (nem inni) csak mintha megriadna, megsimizem, 2 perc és visszaalszik.

Tesóméknál 4 hónapos, és már 1 hónapja átalussza az éjszakát

2023. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!