Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen reakciókat kaptatok,...

Milyen reakciókat kaptatok, ha a gyereketeknek olyan nevet adtatok, amilyen név megtalálható a közeli ismerősi körben is?

Figyelt kérdés
Főleg, ha nem gyakori név.
2023. febr. 12. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de nem gondolnám, hogy bármivel is magyarázattal tartoznék bárkinek is. A mi gyerekünk, a mi döntéseink. Miért is foglalkoznék mások véleményével? Nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni.
2023. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Hát számomra nagyon szánalmas volt hogy nem tudtak másik nevet kitalálni abból a több százból.

Unokahúgommék úgy nevezték el a lányukat ahogy Mi a miénket. 1év a korkülönbség köztük.

Ennyi eredeti ötlete sem volt.


Egyébként nálunk ez már gyerekkorunkra visszanyúló dolog.

Ha kaptam valami új dolgot, neki már másnap kellett, de csak is pont ugyan olyan mint amilyen nekem van

2023. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Kettes, szerintem Te azt hiszed, hogy körülötted forog a világ. Ha ilyen történne velem nyugtáznám azzal, hogy nincs önnálló személyisége, és ennyivel le is szarnám a dolgot.
2023. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámmal történt meg anno, mikor velem volt várandós, elárulta a nevem a szomszédnak, aki pár hónappal utána szülte meg a kislányát. Ugyan azt a nevet kapta, mint én. :) Nem tartom megbotránkoztatónak, másnak is tetszhet ugyan az a név, főleg, ha nem gyakori és még szép is.
2023. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

#3 Miért hinném azt. Nem azt írtam h szerintem így volt. Hanem tényeket.

Egyébként tök ellentmondás amit írsz. Először azt monfod beképzelt vagyok utána azt ha veled ez történne letojnád 🤔

Nem hiszem hogy 6 éves korodtól ha valaki folyamatosan majmol téged, nyugtáznád h "nincs önálló személyisége"

De ha Te így gondolod, elfogadom. Ez is egy vélemény ahogy az enyém is

2023. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk örültek.


Annyi a háttér story, hogy férjem a 3.randinkon, amikor azt sem tudtam, hogy akarok e tőle valamit, akkor mondta szeretne egy fiút és egy lányt tőlem, ezzel a fiú névvel.


Rá 2évre vidékre költöztünk, abban a hónapban költözött ide egy régi barát házaspar is, akikkel pár éve akkor nem beszéltünk. A csaj terhes volt, fiuk lett. Azzal a névvel amit férjem anno mondott.

Rá 1 évre született a fiunk, aki azt a nevet kapta.

Most jó barátok, ugyan azzal a névvel.

Ja a lányunk pedig azt a nevet kapta, mint ott az anyuka. Nekem ez lanyokorom óta kedvenc név volt.

2023. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nálam pár évvel fiatalabb unokahúgom kapta azt a nevet, mint én. Nekem gyerekként tetszett, hogy "rólam" nevezték el.
2023. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, évek óta kinéztem egy nevet és az lesz a fiam, ha születik. Sógornőmnek is az tetszik, megesik az ilyen hiszen egy igen népszerű névről van szó. Én mondtam neki, hogy ez engem nem zavar, valszeg oviban is lesznek egy tucat gyerek ilyen névvel, legalább szokja a gyerekem a családban is. De látom rajta, hogy ez neki nem tetszik és szeretné ha elállnánk ettől a névtől, ami nem fog megtörténni. Mondtam neki, hogy ha zavarja neki kell változtatni mert engem nem is zavar és nem fogom meggondolni magam!
2023. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

A mi baráti körünkben ketten is viselik azt a nevet, amit a fiunknak adtunk (a két barát nem ismeri egymást, két külön baráti körhöz tartoznak) és megtiszteltetésnek veszik, hogy nem tartjuk őket annyira agyalágyultnak, mint a többi barátunkat 😃

Összejöveteleken sem zavaró, mert az egyik barátunkat mindig is a vezetéknevével együtt szólítottuk, a másikat pedig a név nem becézett formájával szoktuk meg.

2023. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több rokon is ad olyan nevet, ami előfordul a családban. Nálunk ez megtiszteltetés, mert “utánad nevezik el”.
2023. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!