Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen reakciókat kaptatok,...

Milyen reakciókat kaptatok, ha a gyereketeknek olyan nevet adtatok, amilyen név megtalálható a közeli ismerősi körben is?

Figyelt kérdés
Főleg, ha nem gyakori név.
2023. febr. 12. 17:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Az én babám unokatesóm nevet fogja viselni gyakorlatilag.. mivel hogy a férjemnek is az a neve és a kisfiúnknak szerettük volna tovább adni. Nem volt ebből probléma. Ha mondjuk a tesóm ugyanazt a nevet adná az övének meglepődnék de engem nem zavarna őszintén szólva. Fantáziája nem sok van ezt gondolnám, de nem érdekelne. Ha neki valamiért az tetszik hát legyen.
2023. febr. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én már jártam így, hogy elmondtam mi lesz ha a 2. Babám fiú lesz,egy csajszi abban a csoportban ugyanazt a nevet adta a félévvel korábban megszületendő fiának, kicsit furcsálltam de igazából a két fiú sosem találkozott, meg már nem is vagyunk kapcsolatban azzal az anyukával. Őszintén miért je tetszhetne másnak is,nekem sokkal furább,hogy anyósom ugyanazta nevet adta a lanyának ami az övé és a fiúnak ami az apjáé és elvárta volna hogy fiú unokája is azt viselje( ugyan megkapta de csak második névnek és az apja miatt nem anyósék miatt.) Nekem kicsit fantáziázlan, de Ő dolguk.
2023. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont így volt: tesóm barátnőjét úgy hívják, mint a kislányunkat. Kicsit tartottam tőle, hogy le akarna majd beszélni róla, és így is nagyon nehezen találtunk megfelelő nevet, úgyhogy végül titokban tartottuk mindenki előtt, és csak akkor tudták meg, amikor megszületett, és a férjem körbetelefonált a családnak.

Mindenki örült a nevének, semmi rossz visszhangja nem volt. Egyébként ritka név, a mostani név adási listákon nincs benne az első 50-ben.

2023. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem muszáj a világnak körülötte forognia, elég egy komplexusos közeli rokon. Anyukámnak a húga, az én nagynéném ilyen. Már gyerekként kiszúrtam ha anyám csinált valamit a házzal vagy magával, a húga azonnal utánozta. Amikor születtem, viszonylag ritha nevet kaptam. Pár évvel később a nagynéném hála istennek nem ugyanazt, de még ritkább nevet adott, ugyanazzal a kezdőbetűvel mint az enyém. A kérdésre válaszolva, én igyekeznék inkább saját kútfőből nevet adni, de ha régóta az a kedvenc befutó, akkor nem érdekelne a dolog, sőt még viccelődnék is az iletővel, hogy ő a névadó.
2023. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!