Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első baba? Árthat ez a babának?

Első baba? Árthat ez a babának?

Figyelt kérdés

Két generációs házban vagyunk alul szüleim tetőtér pedig a miénk. Első kisbabánkat várjuk. Anyósomék nagyjából egy órára laknak. Jó a viszonyunk nagyon.


Én úgy terveztem hogy sokat láthassák a picit ők is ezért elképzelhetőnek tartom hogy sokat ott is legyünk és akár ott is aludjunk. Rendesen be lenne rendezve ott is a baba szoba ágy minden. A kérdésem igazából az lenne hogy mit gondoltok a babának nem ártok azzal ha nem mindig otthon aludnánk vele? Meg lenne minden ott is csak a szoba lenne más. Nem tudom hogy ezt a babák mennyire érzik meg negatívan vagy abszolút semmi ilyen miatt nem kell aggódni lényeg hogy én is ott legyek vele?


Első babám így nem sok tapasztalatom van.


2023. febr. 12. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem árthat.
2023. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Első par hónapban én azt ajánlom inkább otthon aludjatok szokja meg a baba az állandó helyét. Aztán majd utána. Nekem kislányom áldott jó gyerek volt semmi gond nem volt a hasfájós időszakon kívül. Mégis kb 1 eves volt mikor mashol aludtunk vele. Most a kisebbik lányom 4 hónapos lesz de nem mernék máshol aludni vele pedig nincs gond vele se. Lehet csak én félek tőle de inkább még várok
2023. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet babafészket használni, vagy hordozható kiságyat/hordozót, ha azt megszokja, akkor kvázi bárhol tudod altatni, nyaraláson, ismerősöknél stb.


Én még csak most vagyok terhes, viszont a családban több gyerek is úgy volt szoktatva, hogy “bárhol elaludjon”, nyilván gyerekfüggő, hogy mennyire működhet.


Nekem az a tapasztalatom család szinten, hogy a szülőknek biztos könnyebb, ha néha 1-1 estére is le tudják passzolni a gyereket, akár fél éves korában is, a házasságnak is jót tesz, ők is kipihentebbek általában.

2023. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy neki, az anyja közelsége a lenyeg, nem az, hogy milyen a szoba.
2023. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyerekorvos azt mondta mindegy neki hol vagy csak te és a cicid ott legyen :D

Mi nyaralni voltunk 2 hónapos se volt még :)

2023. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4 hósan már balcsin nyaraltunk, tojt rá hol alszik.

Amúgy 4 éves bár hol elalszik csak ágyba legyen, máshol nem alszik, kocsiba sem.

2023. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg tényleg baba volt a lányunk, mindegy volt neki, hol alszik. Aludt babakocsiban, rajtam, babafészekben a nappaliban, nagyszülőknél utazóágyban, vagy nagyágyban körbepakolva párnákkal, takarókkal.


Egy volt a lényeg, hogy a hasa tele legyen.


De ahogy nőtt, úgy változtak az alvási szokásai is. Amíg babaként bárhol aludtunk vele, nem zavarta meg, 3-4 éves korában már problémásak voltak a máshol alvások, legyen az akár nagyszülőnél, akár nyaraláson. Nehezebben aludt el, többször ébredt éjjel. Itthon aludt igazán jókat, a megszokott környezetében.

2023. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ártasz vele a babának. Azt majd meglátjátok, hogy mennyire működik, mert gyerek- és szoktatásfüggő. A mienk eddig elég jól elaludt idegen helyen is, de ezek többnyire napközbeni alvások voltak. Ugyanakkor 4 hónaposan már vittük nyaralni és azzal sem volt gond. Arra kell figyelni, hogy ne boruljon nagyon a napirendje (ha már van) és ne pörgessék alvás előtt fel a rokonok.
2023. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi par hetes kora ota sokat utaztunk, repulon, mas orszag, idoolteolodasok.

A babanak csak az anya kozelsege a lenyeg, mindegy hol alszik.


A tobbi begyoposodott nok hisztije, akik olyan mereven nevelik a gyereket mint ok maguk. Lasd 2-es hozzaszolo.

2023. febr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm a segítséget. Akkor működhet ez a dolog, velem együtt aludna ott :) nem lepasszolnám. :)
2023. febr. 13. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!