Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után nehezebb...

1 éves kor után nehezebb leválasztani a babát?

Figyelt kérdés

Én a kisfiamat 9 hónapos kora körül kezdtem el az elválasztás felé terelgetni, addigra már főleg csak reggel, este és éjszaka szopizott. Szép fokozatosan csökkentettük a szopik számát, míg 11 és fél hónaposan elhagyta teljesen. Azért csináltam így, mert kistesót tervezünk. Meglepően könnyen ment a leszoktatás, ezért kezdtem el gondolkodni, hogy lehet azért mert még viszonylag kicsi volt, és nem ragaszkodott hozzá tudatosan? Később nehezebb a babákat leválasztani? Vagy gyerekfüggő?


Kérlek ne vegye senki támadásnak, semmi bajom azzal, ha valaki tovább szoptat, azzal sem, ha valaki egyáltalán nem szoptat, csak kíváncsi vagyok, már csak azért is, hogy a kistesóval hogy alakul majd a dolog. :)


2023. febr. 14. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a fiamat 13hónaposan nehéz volt elválasztani. Mig a lányom 10honaposan elhagyta magától.


Baratnőmnek a fia 2.5 éves. Egyszerűen nem tudja elvenni tőle, merta kissrác dühkitörést kap.

2023. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én szerintem teljesen gyerek függő nekem rettentően “függő” a gyerekem. Nincs se cumi se alvoka se cumis üveg. Talán az első két három hónapba elfogadta a cumis üveget is néha. De azota azt se. Más meg egyszer oda adja a cumis üveget és nem is kell semmi a gyereknek. Most mult 10 hónapos én még eddig se terveztem szoptatni de még nem iszik szépen pohárból és egyszerűen másképp nem tudok megfelelő mennyiségű folyadékot adni neki. Szóval este meg a napi két elalváshoz kapja ameddig nem iszik normális mennyiséget legalább fél litert meg kéne innia valamiből. De ez elég kilátástalan, egyenlőre.
2023. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 14 hónapos, még szopizik. Igazából szerencsére jó evő, ivó, szóval inkàbb már csak az alváshoz van szüksége rá. Mostanában kezdem észre venni azt, hogy alvás kezdéshez kicsit szopizik, de egy idő után elfordul és inkább a cumit kéri elalváshoz. Megmondom őszintén boldogabb lennék, ha már magától leválasztana saját magát, nem nekem kellene őt majd. Mi is rajta vagyunk a tesó projekten, és annyi mindent olvastam, hogy valaki simán teherbe esik, valaki nem szoptatás alatt. Bár nekem már van peteérésem, szóval remélem így is összejön. :)
2023. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy gyerekfüggő. Én úgy voltam vele 1,5 éves kora után, ha nem kéri, nem hozom fel a szopizást, és próbaltam elterelni a figyelmét, persze nem erőszakosan. De ha kérte, mindig adtam neki. Így szép lassan lemondott a délutani alvas előtti szopiról önként. Majd sikerült éjszaka is visszaaltatni úgy hogy nem kéri. 2,5 évesen az esti altatasnál közölte hogy nem kell, és bevonult az ágyába. Többet nem kérte.

Nálunk bevált hogy tudta, ha kér, kap, így nem küzdött, hisztizett érte.

2023. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő


Az egyikkel nagyon nehezen ment, több körös is volt..


A másikkal 2 évesen 3 nap alatt..


( én úgy tudom tejalapúnak kell lenni a fő tápláléknak 1,5 éves korig.

2 éves korig tehéntejet nekem nem kaptak, tapszert tejitalt pedig nem akartam adni, ha már van tejem)

2023. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!