Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire menők az ikrek?

Miért ennyire menők az ikrek?

Figyelt kérdés

Mostanában az ismerettsegi körömben egyre többeknék születnek ikrek (nem mesterséges). A lényeg, hogy nem értem ezt a nagy körberajongást az emberek részéről. Mintha körübelül az illető megnyerte volna a lottót. A közösségi oldalakon is olyan szinten hypeolják őket, mintha ez saját érdem lenne, hogy ikreket "csináltak". Utána a legtöbb család úgy is viselkedik, mintha különbek lennének másoknál.

Ez miért van?


2023. febr. 16. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván különlegesség van abban, hogy két vagy több baba is nevelkedhet, fejlődhet egy anyai testben. Természeti csodának tartom. Azt is, ha egy baba növekszik. Meglepődik az ember ilyen hallatán, én úgy vagyok vele, hogy egy is elegendő egyszerre. A testnek szerintem nagyobb terhelés jut ikrek esetén, mentálisan is megterhelőbb. Nem vettem még észre, hogy az ikres anyukák felsőbbrendűnek éreznék magukat, lehet kicsit te vagy érzékenyebb. Azt kellene kideríteni, hogy miért?


Üdv, 34 hkm

2023. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt munkahelyemen voltak kisgyerekes ikres szülők. Sem ők magukat, sem mások őket nem tekintették különlegesnek, nem rajongták körbe őket emiatt. Minden szülő élte az életét, küzdött a tennivalóival.

Az, hogy te hülyékkel vagy körülvéve, esetleg direkt ezekre keresel rá, az a te dolgod.

2023. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez jó kérdés, ugyanezt gondolom, sőt tapasztalom is

3 ismerősömnek van iker, illetve az egyiknek most fog születni

Ugy leteremtett...hogy csak pislogtam. Nem is akartam vissza szólni, vitát generálni

Két gyermekem van, a nagy 3 éves, a kicsi 9 hónapos.

Azt mondta, hogy mit panaszkodnak azok, akiknek 2 vagy 3 gyerek van, több év korkülönbséggel, panaszkodni csak az ikreseknek szabad a mai világban, mert ők 2 gyermeket hordanak ki egyszerre, hogy őket mindenki dicsőiti, és hozzátette az ikres képekre amugy is több lájk érkezik a fbon...

Nah ezen tényleg kimeresztettem a szemem. Ilyen világot élünk, én már nem lepődök meg semmin

2023. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nem ikrek anyukákra vonatkozó kérdés, hanem debil anyukákra. Egy gyerekkel is lehet egy anya ilyen, meg ikrekkel is.
2023. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irtó cukik és édesek. Mellesleg egyszerre "le lehet tudni" ha valaki két gyereket szeretne. Főleg akinek csak lombikkal leehet, ez is előny. Ugyanakkor soha semmi esetre sem vàgyom direkt ikrekre! Nem is azért, mert az első két év pokoli nehéz lehet és anyagilag is megterhelőbb, hogy egyszerre kell sokkal több mindenből kettő. Hanem mert sokkal nagyobb kockázat egy ikerterhessèg. Borzasztóan féltenèm őket, hogy valami bajuk lesz. Egyébként nem csak lombiknàl és inszemnèl nagyobb az esély az ikrekre, hanem pl ha valaki closyt szed. Nem kell ahhoz mesterséges megtermékenyítés, hogy több tüsző is érjen. Persze teljesen természetesen is előfordulhat.
2023. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg rettegtem nehogy ikrek legyenek 😂 szerintem ugyan olyan mindkettő alapvetően mind1 hány gyerek. Meg van az esélye, hogy az egy gyerek is felér kettővel meg annak is hogy a két gyerek olyan nyugis, hogy nem különösebben zavaró, hogy ketten vannak.
2023. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
3# hát ez az ismerősöd agybeteg. Semmi köze ahhoz, hogy ikrekei vannak. Az ilyen akkor is hülye lenne ha nem ikrei lennének, csak akkor mást találna ki
2023. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem làtom, hogy menő lenne, épp ellenkezőleg, mivel az ikerterhesség általában problémás, a többség szeretné is elkerülni.
2023. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én se gondolom úgy, hogy nagyra tartanák az ikres anyukák magukat. Mármint szerintem amúgy azért nagy dolog kettőt egyszerre gondozni meg ilyenek, főleg ha első gyerekek. Bár amúgy az iker gyerekeknek szerintem nagyon jó. Nekem is van egy ikertesóm, mindketten lányok vagyunk és egypetéjűek. Kicsi és tini korban extra nagy előny volt szerintem. Mondjuk ez lehet azért is alakult így, mert kb egymástól kértünk segítséget szülők helyett. Szüleink elég idősen hoztak minket össze és sose éreztem azt a nagy anya-lánya kapcsolatot, amit szerintem kellett volna és szerettem volna. Tulajdonképpen mázlim volt, hogy volt egy ikertesóm. :D
2023. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam, hogy menő. Részemről örülök, hogy nem ikreim vannak, eggyel is elég nehéz néha, nemhogy egyszerre kettővel.
2023. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!