Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket “illik”, “kellene”...

Miket “illik”, “kellene” tudnia egy 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés
2023. febr. 18. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Hat en az en babambol indulok ki,holnap lesz tiz honapos.

-maszik,felall,kapaszkodas nelkul is all mar par masodpercig

-mutogat arra ami kell neki,es kozben mondja,hogy ööö.

-tapsol

-"mondja"hogy gagaga,tatata,bababa

-ha ele teszem a kenyer falatokat akkor szepen megeszi

-ha momdom pl hol a tesó cica stb ramutat vagy odanez.

-van par jatekos mondoka,amiben pl meg kell simogatni a fejet,o ugy csinalja,hogy simogatas helyett megutogeti a fejet,szoval kezdi utanozni a mozdulatainkat.

Ennyi jutott hirtelen az eszembe,de mondom ezek azok amiket az en fiam csinal.

2023. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Az én gyerekem kb ugyan azokat csinálja mint az egyes, szépen összeszedte.

De az enyém nem mutogat még, de ad pacsit illetve, ha mondom hogy kérem akkor oda adja azt amit fog vagy talált. De ő már 10 és fél hónapos ezt csak azért emelem ki mert ilyenkor akár egy nap alatt is rengeteget fejlődnek amit tegnap még nem csinált ma már igen.

2023. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

2-es igen egyetertek az en fiam is szinte egyik naprol a masikra tanulja az uj dolgokat.

1

2023. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

1-es nehogy félreértsd, csak azért idézlek, hogy leírjam alá, hogy mi az amit tényleg "kellene" 10 hónaposan. Szakmai szemmel. ;)


"maszik,felall,kapaszkodas nelkul is all mar par masodpercig"


Ebből csak a mászás.


"mutogat arra ami kell neki,es kozben mondja,hogy ööö."


18 hónapos korig ráér, persze jó ha előbb.


"mondja"hogy gagaga,tatata,bababa"


Ezt hívják ciklizálásnak és tényleg jó ha megjelenik ekkorra.


"tapsol"


Bármilyen utánzás megteszi.


"ha momdom pl hol a tesó cica stb ramutat vagy odanez."


1 éves korra várt el, hogy egyszerű utasításokat megért és ennek jelét adja. Az "odanéz" ilyen jel.

2023. febr. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

4.En nem azt irtam,hogy mit kell tudnia minden 10 honaposnak,hanem,hogy az en fiambol indulok ki,ő mit tud.

Nem eroltetem a fejlodeset,ezeket mind magatol tanulja,magatol csinalja.Nem tehetek arrol,hogy egy 10 honaposnak csak masznia kell tudni,az enyem meg mar fel is all,es tartja magat.

Nem ertettelek felre,te leirtad mi az amit Kell tudni egy ekkora babanak,en meg leirtam,hogy az enyem miket tud.

De azert koszi,hogy kijavitottal,orulok,hogy ilyen utemben es jol fejlodik a gyerekem

1

2023. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5, Tudom, hogy csak azt írtad, hogy a tiéd mit tud, éppen ezért nem is "javítottalak ki", hanem csak leírtam, hogy mit kell azért, hogy aki idetéved, ne kapjon frászt, hogy "jaj az enyém még nem...". ;)

Egyébként sajnos vagy nem sajnos semmi nem következtethető abból, hogy csecsemőként hogy fejlődik valaki a normál tartományon belül. A normál tartomány pedig elég széles. Nem lesz okosabb vagy szebb az, aki 10 hónaposan jár annál, aki "csak" 16 hónaposan jár. Mindkettő a normál tartományban van.

A baj az extrémitásokkal van. És a túl gyors mozgásfejlődés éppen olyan arányban okoz problémát, mint a megkésett (a tiéd egyik szélsőséges kategóriában sincs).

2023. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lanyom tokeletes ellentete volt a fiamnak.o a felet sem tudta annak mint most a fiam,o tenyleg csak azt tudta amit kellett neki.egy eves elmult mire elkezdett allni onnaloan pl,elindulni majdnem masfel eves volt mikor elindult.

Tenyleg nem minden baba egyforma,van aki igy fejlodik van aki ugy ☺

1

2023. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 19. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!