Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarja megenni a...

Miért nem akarja megenni a gyümölcsöket a 6 hónapos lányom? Még nem érett meg a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a lányom (anyatejes) 2-3 hete próbálkozom a hozzátáplálással. Almát, banánt, őszibarackot, sütőtököt adtam pépesítve, de amint meglátja a kanalat összezárja a száját. Ha valamennyit sikerül a száját tenni akkor meg kitolja a nyelvével. Még nem érett meg a hozzátáplálásra?

Valami ötlet? Köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 5. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
biztosan nem ízlik neki.hagyd a gyümölcsöket,próbáld a főzelékeket.aztán 2-3 hét múlva lassacskán kezd el megint a gyümölcsöket próbálgatni.a banánnal egyébként óvatos legyél,eléggé megfogja a babák hasát és fájhat is tőle a baba hasa.
2010. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még nem érett rá!Légy türelmes!2-3 naponta próbálkozz aszerintem!Nálunk csak a barack vált be az elején,mert a többi nem volt elég édes neki! :)

A lányom is 6 hóig anyatejes volt,és 8 hós kora óta 4* szopik a többi kaja!Most 10 hós és reggel este szopi,de ettől függetlenül van reggeli és vacsora is!Nappal még alváshoz is kell cici!:)


Amúgy vannak jelek ,ikor érett a hozzátápira egy baba igazán!

-ha tud ülni

-ha a szájába tett falatot(pépet) nem tolja ki

-ha 3 ujjal tud fogni (vagyis 3 ujjal a szájához emeli a kaját)

van több de most csak ennyi jutott eszembe! :)

www.kismamblog.hu Nagy babaszakácskönyv ingyen letölthető és annak az elején szépen le vannak írva!

Sok türelmet a próbálkozáshoz,és jó kanalazást kívánok!

2010. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második gyerkőccel én is így voltam, aztán később a harmadikkal is. Roppant idegesítő volt az elején, de nemigen tudsz mit csinálni, mint várni. Nekem 8 hónaposan kezdte elfogadni az ennivalót, akkor is inkább a darabosabbak váltak be, amit az ujjamról kapott be, vagy ő csipegetett a tányérjáról (főtt répa, banán, párolt alma, sütőtök).

Esetleg olvasd el ezt, is hátha ez a babádnak jobban megfelel, illetve ötvözheted a kanalazásos/pürés módszerrel. Érdemes elolvasni a hozzászólásokat is, és kiderül, hogy nem egyedi eset a lányod :)

[link]

2010. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok!Nálunk is a darabosabb kaják/falatok váltak be!
2010. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 5. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!