Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek adókártya?

Timi17 kérdése:

Újszülöttnek adókártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ahogy néztem, nem most találták ezt ki, de nekem most aktuális.

Szóval, akárhogy és akárhol próbálok utánajárni, nem találok választ arra, hogy egy újszülött gyermeknek mi az anyám kínja miatt kell adókártya?? Annyi választ kapok, hogy ne foglalkozzak vele, kell és kész meg ,,ez van". Ez nem válasz. Ez nem érvelés. Én csak egy értelmes választ szeretnék.

Köszönöm, ha valaki érvekkel alátámasztva el tudja mondani, erre miért van szüksége a magyar kormánynak vagy bárkinek? Mi lesz vezetve rajta egy gyermeknél?



2023. febr. 20. 09:18
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
92%

Nekem csak az volt furcsa, hogy az adókártya érkezett meg leghamarabb,még anyakönyvi kivonat, meg ilyesmik a fasorba sem volt.

Vicceltünk is a férjemmel(bár inkább sírni való),hogy na fiam, lehet indulni dolgozni/adózni 1 hetesen.

Az adókedvezmények miatt kell szerintem,de nem vagyok benne biztos.

2023. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Családi adókedvezmény igénylésnél meg kell adni a gyerek adóazonosító jelét, nekünk jól jött, hogy az 1 hónapos gyereknek már volt ilyen.

Plusz az állam ad életkezdési járadékot babakötvénybe azt hiszem, akkor is rendelkezni kell már adóazonosító jellel.


A ne foglalkozz vele jó érvelés :D

2023. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy az adókedvezmény miatt kell
2023. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk maga a kàrtya érkezése fél év volt, de kb 2 hetesen kaptunk a zról igazoló levelet


Minden tàmogatáshoz kell, mindenhova kérik kb…

2023. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Adókedvezményhez, támogatások igényléségez kell. Nem tudom mit kell ezen kiakadni, automatikusan küldik, nincs tennivalód.

Mondok jobbat, személyi is kell neki 😀azt viszont nektek kell igényelni

2023. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már az első gyerekemnek is meg kellett igényelni születéskor, 19 éve, mert a munkahelyemen kérték az ellátások igényléséhez. Nem tudom, hogy aki az államkincstárnál intézi, annak kérték-e, de nekem mindenhez kellett melóban. Azóta született még kettő, ugyanúgy kellett az adószám. Bementünk egy igazolást kérni a számról, mert a kártya csak később érkezett.
2023. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl a családi adókedvezmény igényléséhez kell.Meg még más egyéb kedvezmények igénybevételéhez is.Ha ez új neked, akkor elárulom,hogy hivatalosan a személyi igazolvány is kötelező.Szállást foglalni pl már csak azzal tudsz a gyereknek is.
2023. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem anno 8 évesen csináltattak a szüleim, mert vettek a nevemre lakást, majd kiadták és ezért adóznom kellett. Vagy valami hasonló. Nyilván ők intézték az egészet. A saját fiamnál örültem, hogy automatikusan küldik, így nem kell majd utána rohangálnom, ha kell valamihez.
2023. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg mindegy, ott porosodik max. Sosem izgatott miért van. Amúgy adókedvezmények miatt kell. Örültem hogy lyuk van a fenekemen, nemhogy az izgasson miért van adókártya😅
2023. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen durva hogy már egy újszülöttnek is kell adó kártya xd nekem 16évesen volt először,bár én régebbi generáció vagyok.
2023. márc. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!