Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mennyit alszik...

Hányszor és mennyit alszik fél év körüli gyermeketek nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 6,5 hónapos; reggel felkel 6-7 körül, majd alszik még 1-2 órát. Utána délben és 4 körül is alszik átlag másfél órát (néha egyet, néha két és felet). Este fél tíz körül megy aludni, de sajnos többször is felkel éjszaka sírni. Enni nem eszik olyankor, 3 hetes korától 5,5 hónapos koráig végigaludta az éjszakát, aztán elutaztunk 2 hétre külföldre, közben kevés lett a tejem és elkezdett jönni a foga... szóval bármelyik kiválthatta, hogy elkezdett éjszaka felkelni. De nem tudom, hogy nem alszik-e esetleg túl sokat nap közben és ez is nem akadályozza-e, hogy még mindig tartanak az éjszakai borzalmak...

Szóval nálatok hogy van/volt ez?


2010. okt. 5. 14:58
 1/9 ibagla válasza:
Nekem már nagyobbak a fiaim, de fél évesen még kétszer aludtak, egyet délelőtt, egyszer délután (1-1,5 órákat) Az éjszakával együtt kb 14-15 órát. Most 1,5 évesek, kétszer alszanak, de mennyiségre ugyanannyit.
2010. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ibagla válasza:

Bocs, de most olvastam végig a kérdést rendesen. Nekem ikreim vannak, éjszaka egyikük többször ébredt, akkor én csak maximum vizet adtam neki, ha nem sírt "bömbölve", ki sem vettem az ágyából, általában a hangom megnyugtatta. Kb. 9 hónapos korára ő is elhagyta.

Most olvastam, hogy az alvás szakaszos, fáziksokból áll, a picik viszont még nem tudnak ezeken átugrani, továbbaludni, ezt is meg kell tanulniuk.

Legyél türelmes, próbáld meg esetleg este korábban lefektetni, akkor talán kicsit eltolódik a reggel felkelése a 6-7 órás, és "normális" felkelése lesz, próbáld a délutáni alvást is ennek megfelelően tolni. Talán segít! nekem a kettővel így alakult ki nagyon szépen a dolog.

2010. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Kislányom is6-7 körül ébred,2-3 szor alszik napközben.Általában egy hosszabbat ami 1.5-2 óra és két rövidebbet ami alkalmanként 20 perc.Este 9-körül alszik és egyszer kel fel, adok neki inni és alszik tovább.
2010. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Úgy tűnik, az én gyerekem alszik a legtöbbet nap közben. :( De fogalmam sincs, hogy lehetne többet ébren tartani. Ha álmos, nyűglődik, nyöszörög, semmi nem jó, nyávog - ha ezekre nem reagálok, akkor sír. Este is alig bírjuk ki kilencig, a fürdetésig, mert kb. fél nyolctól megy a balhé. Én sem beszélek hozzá éjszaka, és ha nem sír nagyon, akkor fel sem veszem, csak visszaadom a cumit, max. adok neki teát. De 5-ből egyszer ez nem elég, ki kell venni és ringatni, csak úgy nyugszik meg. Hozzáteszem, SOHA nem ringattuk korábban.
2010. okt. 5. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 6,5 hónaposak vagyunk. Nap közben 3x alszik még. Reggel 7-8 körül ébred majd alszik 2-3 órát és ebédel majd ismét úgy 2-3 órát alszik és este még egy fél-1 órát. Majd este 9 körül megy aludni és reggel ébred. Alszik végig éjjel.
2010. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, mint ha csak az én gyerekemről írtál volna egy hónappal ezelőtt. A tiédnek van már foga? Nálunk 3 hét alatt kibújt négy! Kemény menet...
2010. okt. 5. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen van már fogunk most indult el a 5-6 fogunk!
2010. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kutyafáját, jó gyorsan megy!!! :) Irigyellek, hogy ilyen simán megy nálatok! :)
2010. okt. 5. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom ma 6 hónapos. Este 7-kor fürdés, majd vacsi és 1/2 8-8-kor alvás. Reggel 7 körül ébred. Éjjel nem eszik. Délelőtt alszik kb 1 órát,néha ez 2x fél óra, majd 14 óra körül és 17 óra körül alszik még fél-fél órát. Ha valamelyik alvás kimarad, nagyon nyűgös lesz. Foga még nincs, remélem nem fog nagyon bezavarni.
2010. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!