Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszik sokan, hogy az...

Miért hiszik sokan, hogy az anyukák jókedvükből alszanak együtt a babával, ahelyett hogy csak letennék aludni?

Figyelt kérdés

Itt a gyk-n meg a való életben is többször találkoztam már azzal a hozzáállással, hogy "én biztos nem aludnék a babámmal együtt, mindkettőnknek jár a pihenés, csak leteszem és alszik, én nem szoktattam hozzá, hogy ringatva/járkálva/bárhogy aludjon el, stb."


Na most, én elhiszem, hogy vannak olyan babák, akiket elegendő letenni az ágyba és el alszanak, de miért olyan hihetetlen, hogy a babák többsége nem ilyen? Hogy anyuka nem azért alszik vele, mert azt hiszi, neki nem jár a pihenés, a hely, a kényelem?


Mi is azt terveztük, hogy a babánk majd a saját kis ágyában fog aludni, aztán a születése után 3 hónapig próbálkoztunk ezzel, mire hullafáradtan, idegileg kimerülve végleg feladtuk, mert a gyerek egyből ordított, mihelyst ágyat ért a feneke. Nem, nem működött az, hogy leteszük és alszik. Ha véletlenül sikerült is az ágyában elaltatni, 20 perc múlva ébredt.


Szóval nem értem, miért kezelik ezt a dolgot sokan úgy, mintha az átlag kisbaba úgy működne, hogy anyuka leteszi az ágyba és elalszik, ha nem, akkor meg biztos elrontottak valamit?



2023. febr. 24. 12:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Ezen mar en is sokat gondolkoztam, pedig en nem alszom egyutt a kisfiammal, de ez nem az en zsenialitasomnak koszonheto, egyertelmuen.

O elvan a kisagyban es szeret ott aludni, kezdettol fogva, mert o ilyen.


Utalom, amikor valaki nagyon meg akarja mondani a tutit, pedig ez pont egy olyan dolog, ami nem szoktatas kerdese.

Pontosabban persze, lehet kisagyba szoktatni, ha hagyod orakat uvolteni a babat. De ehhez meg kinek van szive? Epeszu embernek biztos nincs.

2023. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk sem működött, de nem csak végletekben lehet gondolkozni. Nekem elvem volt, hogy nem alszik köztünk véletlenül sem a babánk, így amikor nyugtáztuk, hogy a külön alvás nem megy, akkor szereztünk egy babaöblöt. Amikor jónak éreztük (3,5 hónaposan kb.), akkor áttettük a saját szobájába, a saját ágyába és alszik mint a bunda. Ha éppen nehezebb napjaink vannak, akkor pedig én költözöm át hozzá és nem ő hozzánk (pedig kényelmesebb lenne nyilván), mert nem szeretném odaszoktatni. Akkor is megpróbálom mindig visszatenni az ágyába és nem összebújva aludni, csak ha nagyon muszáj.

Vannak végletek és ezer féle gyerek, de sokszor szerintem igenis anyuka "tehet arról", hogy a gyereket nem tudják kitenni az ágyukból, amikor már kényelmetlenné válna. Mellesleg szerintem ezzel sincsen semmi baj, ha az a családnak oké. Mindenki úgy csinálja, ahogy nekik megfelel. :) Nekünk így és a kislányunk is partner, másnak máshogy.

2023. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Mind a ket gyerekemmel ugy terveztuk,hogy kulon agyban de egy szobaban fogunk aludni.egyiknel sem ugy lett.mindketto velunk aludt(jelenleg a 10 hónapos fiam meg mindig)van akinek olyan szerencseje van,hogy ha ejjel megebred a gyerek,megeteti es mar alszik is vissza.vagy ha mar nagyobb,akkor megsimogatja,beszel hozza es ugy visszaalszik...no nalunk a fiam konkretam vigyorgott amikor ezt probaltam,es nemhogy visszaaludt volna,de meg jobban eber lett.

Nekunk az valt be,hogy velem alszik.ejjel amikot felebred somszor nem is kell neki semmi,csak hozzam buj es mar alszik is tovabb.

Nem jo kedvembol raktam magam melle egyik gyerkőcömet sem.en igy tudtam es a mai napig igy tudom magam kialudni.

2023. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor szokott jönni az, hogy "úgy kell szoktatni", "minden csak nevelés kérdése" és hasonló tanácsok, amiket ugyanúgy vissza lehetne ezeknek az anyukáknak adni más helyzetben.

A magam részéről engem nem érdekel, ki hol altatja a gyerekét, nem zavarnak cseppet sem a külön alvó babák, amíg nem kezdik el tolni az arcomba, hogy mennyire elrontottam, mert mi együtt alszunk. Én se hangoztatom kéretlenül a véleményem.

Egyébként nálunk is először szükségszerűség, a baba igénye volt az együttalvás, aztán rájöttem, hogy ez szerintem így jó, és nem is szeretném mashogy.

2023. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket már elengedtem. Aki akar ítéljen el, meg higgyen, amit akar. Ha másnak jól esik 20 (!!!) percenként kelni éjszaka, mert a gyerek fejhangon visít, ha hozzáér a háta a kiságyhoz, vagy teljes lelki nyugalommal hagyja több óráig zokogni, mindezt közel 2 éven keresztül, csak, hogy elmondhassa, hogy ők nem együtt alszanak, felőlem tegye. Én amióta odaraktam magam mellé, majdnem zokszó nélkül átalussza az egész éjszakát. Gyengeség? Ok. Gyenge vagyok. Szeretek aludni. A többi ember nem segít nekem abban, hogy alhassak, szóval a véleményük is pont ennyire hasznos. Nem ők szenvedik el annak minden fizikai és mentális tünetét, ha nem alszom ki magam, hanem én. Nekik lássuk be, teljesen mindegy, mit csinálok, csak jól esik húdemegmondani, hogy sz.rul csinálod, mert csak. Ok.
2023. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki a saját tapasztalatából tud kiindulni. Szerintem ennyi :D Nyilván van, aki elég értelmes és felfogja, hogy ez alapvetően adottság, mások kipróbáltak valamilyen trükköt, ami működött náluk (pl alvástréning), aztán elkönyvelik, hogy hát csak annak nem alszik a babája, aki nem akarja (és valóban, alvástréninggel pl nem akarnám, hogy aludjon a gyerekem, ezt elismerem), megint másnak meg sikerült találnia egy olyan módszert, ami náluk bejött, és elégedetten dől hátra, hogy bizonyára minden babánál van ilyen, csak meg kell találni, ő meg ügyes volt, hogy erre relatíve hamar rájött. Csak hát, ha történetesen a "tuti módszer" az a ringatás, akkor mit kezdjen az ember? :D


Nekem két kicsi lányom van, az egyik már "nagy" 2,5 éves, őt már lehet a sima meseolvasás-hátsimi kombóval altatni, úgy kb egy éve, de előtte nála se volt más opció, mint a sétálgatva-ringatva-ciciztetve altatás. A kicsi ugyanez, most 3 hónapos, ő elalszik békésen cicin, aztán úgy ott is marad, ha megpróbálom lerakni, már egyből felriad, esetleg ha sikerül is, nagyon max 5 percen belül már nyitja is a kis pilláit. Vele is kipróbálok majd mindent, amit csak lehet (és a lelkiismeretem engedi), de gyanítom nála is meg kell várnom azt az időszakot, amikor nyitott más módszerekre is, nem csak a cicizős-ringatós kombóra.

2023. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 NTBS ***** válasza:
45%
Mert semmit nem tudnak a témáról.
2023. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Ezt más helyzetekre is igaz. altatás, hiszti stb. Jönnek a megmondó emberek. Ők tényleg azt hiszik szerintem hogy ez az ő érdemük.

Engedd el az ilyet!

Mivel nincs más tapasztalatuk (meg józan eszük sem) nem tudják hogy a babák/gyerekek pont ugyan úgy különbözőek mint a felnőttek

2023. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Én az ilyeneknek odaadnék egy babát, aki 10-20 perc között ébred éjjel, aztán lehet próbálkozni, bizonyítani.

Nekem is voltak elképzeléseim. Az első 8 hónap után mikor minden éjjel szó szerint 20 percenként ébredt és üvöltött a gyerek azt gondoltam, hogy szarok az elveim és ez a gyerek nem úgy működik.Mellettem alszik, azóta legalább 2 órát végig tudok aludni.Én ennek örülök, aki meg leszól érte csinálja csak utánam az első 8 hónapot és meglátjuk mit szól mikor már azt se tudja hogy hívják:D

2023. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem arra gondolnak kérdező, h elringatják kézben kb olyan pózban ahogyan majd le akarják tenni és mikor horpaszt, akkor leteszik az ágyába és folytatja. Legalábbis mi így szoktuk. Ki lehet kb következtetni mikor "jó"...légzés ütemből, ha a homloka és a fejebúbja a kellemes meleg helyett már csak langyos, ha a markába teszed az ujjad és nem fog rá vagy ha a szájához érsz és nem cuppan rá. Na akkor óvatosan le lehet tenni. Esetleg ha kicsit ébredezik át lehet kicsit ölelni, ráborulni, hogy érezze a közelséget, ettől általában megnyugszik és el lehet távolodni lassan és hagyni. Az elején 1-2 óra volt, de idővel egyre gyorsabban megy és alszik egyedül.
2023. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!