Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutya és baba együtt?

Kutya és baba együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban rengeteg cikket dobott fel nekem a facebook olyan tragédiákról hogy kutya ölt meg csecsemőket.


A helyzet az hogy nekünk is van egy 4 hónapos babánk meg egy 2 éves 10 kilós kutyusunk, és a sok rossz cikk láttán kicsit megijedtem hogy mi lesz majd. :(


A kutyusrol tudni kell hogy amióta velünk van nagyon szigorúan van fogva,vannak szabályok amiket be kell tartania kezdetektől fogva, a baba étkezésre is tudatosan készítettunk fel pl első pillanattól kezdve a babaszoba tabu volt neki illetve minden olyan dolog amit szerettünk volna hogy betartson meg a baba előtt jóval be lett vezetve neki. Kanapéra nem mehet, soha nem aludt egy ágyba velünk mindig a helyén alszik, illetve szobakennelt is használunk régóta. Járt nálunk magán tréner illetve kutyaoviba is jártunk vele.


Velünk szemben tisztelet tudó, szofogado és behivhato. Soha nem ugrál illetve pofátlankodik a magánszférankba.


Összességében tehát nincs baj a kutyussal, annyi hogy az idegenektol tartja az elején a távolságot (menhelyi kutyus egyébként de mi neveljük 3 hónapos kora óta). Agresszív viselkedést nem mutatott iranyunkba meg soha semmilyen formában sem.


Benti kutyusrol van egyébként szó. Baba soha nincs kettesben a kutyussal mindig felügyelettel vannak együtt. De mégis aggódom hogy mi lesz ha kuszni mászni fog már a baba :(. Egyébként érdeklődnek egymás iránt már. A kutyus szagolhatta már a lábát a babának illetve a baba sokat van a habtapin is. Szintén felügyelettel csak!


Eddig nem volt semmi gond, a kérdésem az hogy ezek fényében mit tudok még tenni hogy ne legyen biztosan baj? Szeretjük a kutyust nagyon és nem akarunk megválni tőle sokat tanítotuk is, viszont nyilván a gyermekem fontosabb.


Köszönöm a tanácsokat :)



2022. márc. 28. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia nekünk egy 2 évés roti lányunk volt mikor született a gyerek egy ici pici lakásba.soha nem voltak külön zárva,amikor haza vittük a kicsit rögtön letettük neki hordozóval végig nyalta,szagolta és ennyi!hatalmas barátok azóta is!

Mindig ott van a kutya ahol a gyereke és ha elesik a gyerek és sír rögtön megy vígasztalni és megnézni hogy jól van😊életem legjobb döntése volt h az első pillanattól csak együtt voltak és igen mai napig merem őket kettesbe hagyni mert 100%ban megbízok a kutyámba és a gyerekembe.(a gyerek is tudja h meddig mehet el a kutyánál)

2022. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Kutyaban, gyerekben sosem bízunk meg 100%ban,mert bármikor jöhet olyan, ami addig még nem volt. Ösztönlények, nem a következményekkel foglalkoznak.

Rendőrkutyáink vannak, náluk szerintem kevés a jobban kepzett, fegyelmezett kutyák, tehát nem csak úgy mondom, de akkorsem, soha nem hagynám őket felügyelet nélkül.

2022. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Élete delén levő kan vizslánknak semmi baja nem volt az unokánkkal. Tudomásul vette, hogy van egy újabb falkatárs, akit nem szabad bántani, elviselte a farok húzogatást meg a szinte szem kinyomásig terjedő gyömöszölést.
2022. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ami a leírásban nem szerepelt az hogy a gyereket is tanítsátok majd hogyan kell szépen viselkedni a kutyával. Nekünk ugyan macskánk van, ők azért máshogy vannak bekötve, előbb menekülnek el, mint támadnának, ugyanakkor macskákkal is riogat az internet hogy ráfekszik a babára pl. Nálunk az lesz megoldva hogy legyen mindig biztos hely az állatnak ahova elvonulhat a gyerek elől, ha már elege van.
2022. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Oké értem de én így gondolom.
2022. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Én soha, de soha nem hagynám ezt. Mert csak elég, ha a kutyának egyszer elborul valami. Vagy épp a gyereknek.

Soha nem felejtem el, nagyszülőknek volt egy kutyája, semmi probléma nem volt vele, szelid állat volt, hetente többször találkoztam vele.

Aztán egyszer, megérkeztem nagyszülőkhöz, toltam be a bicajt az udvarba, és a kutya nekiugrott a karomnak, a kabátom ujja ki is szakadt.

Ki tudja, miért csinálta.

2022. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyermek is tanitva lesz ez alap. :) A szobakennelt is azért vezettük be hogy adott esetben el tudjam zárni őket ha szükséges bármi miatt, vagy ha a kutyus unja a babát akkor el tudjon vonulni és a babának is legyen egy látványos határ ahová nem mehet a kutyus után



Én se vagyok híve annak hogy a gyermek kedve szerint nyuzza a kutyust. Sejtem hogy sok gond ezekből származhat m

2022. márc. 28. 09:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

10 kilós kutya még az interneten sem ölt meg csecsemőket.

Az a baj az ilyen cikkekkel, hogy csak az ölés a lényeg. Az, hogy miként tartották az adott kutyát, már nem jelenik meg.

2022. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutya családtag. Teljesen megbízom benne, de sosem hagyom őket kettesben. Nálunk külön helye van a babaszobában, egyből fekszik oda, rálát a babára. Habtapira nem mehet fel a szélen van szintén fekhelye, ott alszik. Most tanul kúszni a fiam, a kutya segít neki, iszonyú cukik. Én nem félek egyáltalán, de mondom nincs olyan egy pillanatra sem, hogy kettesben vannak.
2022. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nálunk is családtag a kutyus. A szigorú szabályokra amiatt is volt szüksége mert elég komoly szeparacios gondokkal küzdött az elején.
2022. márc. 28. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!