Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell hőmérőzni, miben...

Hogyan kell hőmérőzni, miben különbözik a lázméréstől?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

mindegy minek hívod, lázmérönek vagy hömérönek.

csak arra figyelj hogy ha lehet testnyílásban mérd, szájban, hüvejben, fenékben, fülben. itt biztos testhömérsékletet mutat.

pl a kisbabáknál a hömérsékletet testnyílásban mérjük, mert nekik egy höemelkedése is veszélyes lehet. de egy nagy gyereknél vagy felnöttnél, a höemelkedés nem érdekes, ezért elég hónajban mérni mert fél-egy fok külömbség nem nagy dolog.

viszont mikor a termékenységi napodat vizsgálod a hödön keresztül akkor a termékeny napokkor csak fél egy fokot megy fel a höd, ezért pontosan tudni kell.

2008. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is gond volt a kakival az elején és nekem a szüleim és anyósom is azt mondta, hogy ki be kell huzogatni a lázmérőt a gyerek popsiába és akkor megjön a hatás. Na nekem soha nem sikerült. Amikor már nagyon rég nem kakilt a baba levittem a védőnőhőz és mutatta meg. Rendes higanyos lázmérőt használj. Kend be a végét popsikenőccsel majd rakd be a gyerek popsiába. Jobbra-balra kell mozgatni benne addig amíg be nem indul a kaki. Sok sikert! Tymy
2008. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megint tymy vagyok a hőmérőzés attól különbözik a lázméréstől, hogy annál azt akarjuk elérni, hogy kaki legyen. Ha a gyerek több napja nem kakil akkor szoktunk hőmérőzni.
2008. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! nálunk az is elég volt, hogy nedves törlőkendővel maszíroztam a végbél környékét, persze finoman és kisvártatva kakilt is a babám. iszonyúan szorulásos (bogyózik szinte) és eddig csak a hőmérős módszer segített. viszonyt szeretném, ha szép lassan egyedül is menne neki, ezért tértünk át erre a finomabb megoldásra.

próbáld ki, hátha ez is elég.

a kérdésedre pedig az előttem szóló helyesen válaszolt, jó babázást!

2008. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!