Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben különbözik a fiad és a...

Miben különbözik a fiad és a lányod?

Figyelt kérdés

Ki a hisztisebb, ragaszkodóbb?? Ki sír jobban ha beüti magát? stb....,minden érdekel ami eszetekbe jut :)

Köszi!!


2011. ápr. 13. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam anyás, bújós, kedveskedős, puszitadós édes törpe. A lányom inkább makacs, dacos, lusta, felelőtlen, szétszórt, figyelmetlen, nem ragaszkodó. Pedig édestestvérek.
2011. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam sokkal félénkebb, bizonytalanabb, mint a lányom, mert elég "ridegen" neveltem, nem tutujgattam, nehogy penye legyen és fordítva sült el. Később tanfolyamon tanultam, minél jobban szeretjük, dédelgetjük a gyereket annál önállóbb, magabiztosabb lesz. Lányom a második ő talpraesettebb, és én is tanultam a hibámból, sajnos az időt nem lehet visszaforgatni.
2011. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van már egy kislányom és most várjuk az öcsit azért érdekel ez a téma..


Az én lányom is magabiztos, önálló, bárkivel jól el van, nem bújik a szoknyám alá idegenek láttán..sőt!

Akkor az jót jelent hogy ilyen önálló ? Én sokszor azt érzem valamit elrontottam hogy más babák úgy ragaszkodnak az anyukájukhoz, meg általában sokkal kevésbé vagányak mint Ő.Vagy lehet akkor ez a kislányok jellemzői :)))

2011. ápr. 13. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:

2.5 éves a lányom. Korababa volt, nagyon hozzászokott a testközeléghez, a mai napig rettentő bújós, cicácska, elaludni is úgy tud, hogy közben simogatja a karomat. Nagyon anyás. Viszont nagyon karakán, heves természetű, végletes: vagy nagyon boldog, vagy nagyon szomorú, vagy nagyon dühös... semmit sem tud ímmel-ámmal csinálni, mindent 200%-osan érez és cselekszik. Nagyon okos, a kommunkikációs képességei különösen erősek. Igazi többemberes baba, hajlamos a hisztire és a zsarnokságra, ezért elég keményen kell fognunk. Hajlamos manipulálni az embereket, a képességei is megvannak hozzá, úgyhogy a szűk családon kívül szinte mindenkit palira tud venni kénye-kedve szerint. Nagyon szereti a zenét, éneket, táncot, kifejezetten jó a ritmus- és labdaérzéke is, úgyhogy alig várom hogy betöltse a 3 évet és beírtahassam ritmikus gimnasztikára vagy jazzbalettre - majd ő kiválasztja hogy melyik tetszik neki jobban.


A fiam 1 éves. Nyugodt, kiegyensúlyozott, kiszámítható gyerek (mondhatni tűz és víz a két testvér...). Most indult meg robbanásszerűen a beszédfejlődése, meglepően ügyesnek mutatkozik a korához képest ezen a téren. Irdatlanul erős, és mivel nagyon nagy termetű is, szinte mindent képes kivitelezni amit kitalált magának, pl 10 hós kora óta képes felmászni az ebédlőasztalra, mert addig tologatja a széket, míg fel mászik rá és onnan az asztalra. Mindent eltör, tönkretesz, pl letépte a zsanérról a konyhaszekrények ajtajait, kitépte a fogógombokat a tölgyfa szekrényajtókból... marha erős.

Nem nagyon hatja meg különösebben, ha megüti magát, vagy ráfröccsen valami, minden fizikai problémát könnyedén vesz. Nem ijedős egyáltalán. Ő is szeret bújni, amint látom a korosztályos ismerős babáknál, náluk jobban bújós, de korántsem annyira minta nővére.


Különbség még köztük, hogy a lányomat sosem érdekelték az építőjátékok, a formabedobó, képkirakó stb, míg a fiam már most is nagyon szívesen, hosszú ideig és meglepő ügyesen játszik ezekkel. A lányom inkább rajzolt meg babázott sokat, a fiam inkább autózik meg épít. A lány inkább intuitív, megérzések alapján cselekszik, a fiú logikus gondolkodású, a lány ráérez a helyes megoldásra, az öccse kiagyalja.

2011. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!